درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا
چهارشنبه 31 مرداد 1397 :: نویسنده : همسفر زیبا       

آفت ترک نکردن عادتهای بد در زندگی شخصی

آفت ترک نکردن عادتهای بد در زندگی شخصی

من بیشتر مایلم در مورد پرورش عادتهای خوب و ایجاد الگوهای رفتاری مثبت حرف بزنم اما گاهی مشکلاتی را در زندگی خودم و اطرافیانم می‌بینم که منشأ بیشتر آن‌ها، عادتهای بد شخصی است؛ همین باعث می‌شود به عادتهای شخصی مضری فکر کنم که نابود کننده زندگی خانوادگی و اجتماعی، حال و آینده و زمان ما هستند.

تعدادی از این عادتها که به نظر خودم بیشتر از بقیه مهم بودند را فهرست کردم . شما هم می‌توانید عادتهای شخصی بد دیگری را که سراغ دارید، به این فهرست اضافه کنید.

فقط مهم است که هر چه زودتر با این عادتهای زیان آور و  آسیب رسان مقابله کنیم . شاید بهترین راهکاری که برای مقابله با این آفت وجود دارد این است که آن‌ها را از زندگی‌مان حذف کنیم و انجامشان ندهیم.

آفت ترک نکردن عادتهای بد در زندگی شخصی

فهرست عادتهای بد در زندگی شخصی

اجازه ندادن به زندگی، که معلم ما باشد؛ اینکه آن را ببینیم، بشنویم ، لمس کنیم و بیاموزیم اول اقدام کردن ، بعد فکر کردن حرف زدن با دهان پر حرف زدن با مغز خالی در نظر نگرفتن دیگران و تمرکز صرف روی خودمان (کمک نکردن به دیگران) به دست نگرفتن کنترل زندگی (افکار،احساسات، هیجانات و رفتار) نادیده گرفتن نقاط قوت، توانمندی‌ها و استعدادهای خود ترسیدن از ترس‌های خودمان عادت نداشتن به مثبت فکر کردن، رفتار کردن و حرف زدن ساعت‌ها نشستن و فکر کردن به گذشته‌ای که گذشته و آینده‌ای که فقط خیالی است بردن گوشی موبایل خود به رختخواب تا دیر وقت بیدار ماندن (به خصوص اگر چکاوک باشیم و کارایی ما صبح‌ها بیشتر باشد) وقت گذرانی (وقت سوزی) در اینترنت و شبکه های اجتماعی بی نظمی و نداشتن انضباط شخصی هله هوله خوردن تلاش زیاد و هدر دادن وقت و پول و انرژی برای خرید وسایل اضافی و به درد نخور اعتیاد به کار و نادیده گرفتن بازی و تفریح و استراحت تماشای تصاویر و فیلم‌های مستهجن وفادار نبودن به عهدی که با خودمان برای دستیابی به هدفی خاص بسته‌ایم قضاوت کردن در مورد دیگران بدون آنکه شناخت کافی از آن‌ها داشته‌ باشیم (استریو تایپ) عجله و شتاب‌زدگی ( در انتخاب، رفتار، گفتار، رانندگی و…) نگرانی وسواس گونه نسبت به ظاهر و داشتن بدنی متناسب و ایده آل چرت زدن‌های بی‌موقع

و…

این فهرست پایانی ندارد . شما چه عادتهای شخصی بدی را به  آن اضافه می‌کنید؟ 

تهیه کننده:همسفر کبرا         
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic