درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا
به نام قدرت مطلق الله

 جلسه هشتم ،از دوریازدهم سری کارگاه های آموزشی خصوصی ویژه همسفران نمایندگی میرداماد با 
دستور جلسه"وادی سیزدهم و تاثیر آن روی من" در تاریخ 97/05/23 با استادی همسفر خانم مریم و 
نگهبانی همسفر خانم زهرا و دبیری همسفر خانم لیلا راس ساعت 16 اغاز به کارنمود.


پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. همانطور که می دانیم پروتکل درمان در کنگره 60بر اساس سه ضلع جسم، روان و جهانبینی است. در این وادی در مورد جهان بینی صبحت می کند. جهان بینی یعنی نگرش ما نسبت به کل هستی، حال این جهان بینی می تواند مثبت و یا منفی باشد. جهان بینی مثبت ما را به راه راست هدایت می کند ولی جهان بینی منفی ما را از راه راست دور می کند...
خلاصه سخنان استاد: 

دستور جلسه امروز وادی سیزدهم است که پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. همانطور که می دانیم پروتکل درمان در کنگره 60 بر اساس سه ضلع جسم، روان و جهانبینی است. در این وادی در مورد جهان بینی صبحت می کند. جهان بینی یعنی نگرش ما نسبت به کل هستی، حال این جهان بینی می تواند مثبت و یا منفی باشد. جهان بینی مثبت ما را به راه راست هدایت می کند ولی جهان بینی منفی ما را از راه راست دور می کند و ما را دچار تزلزل می کند. مانند اینکه با خود بگوییم خُب بعدش چی! من این همه درس بخوانم آخرش چی؟ این همه کار بکنم آخرش چی؟ وقتی من تصویری از پایان آن کاری که می خواهم انجام بدهم؛ ندارم  قطعا دچار تزلزل و کمبود اعتماد به نفس می شوم و این نشئت می گیرد از عدم شناخت و یا عدم جهان بینی خودم. من که ایمان و اراده قوی ندارم پس مطمئنا" دچار این استرس و این تزلزل می شوم. 

در وادی سیزدهم می گوید من سفر اولی که سفرم تمام شده است و وارد سفر دوم شده ام،  آیا من دیگر حرکت نکنم و یا اینکه تلاش و کوششمان را در سفر دوم بیشتر کنم. سفر اول تمام می شود، سفر دوم را شروع می کنیم و کسی دیگری  وارد سفر اول می شود و این چرخه ادامه دارد، اگر یادتان باشد زمانی که ما مدرسه می رفتیم و برای ما املا می گفتند به ما می گفتند، نقطه سرخط و از سطر بعدی شروع به نوشتن میکردیم. ما معنی این جمله را نمی دانستیم، نقطه سرخط یعنی اون سطری که نوشتی تمام شد و حالا باید سعی کنی سطر بعدی را با دقت بیشتری بنویسی. 

وادی سیزدهم یعنی باید حرکت کنی، تلاش کنی چرا؟ چون در وادی دهم هم می گوید که صفت گذشته در انسان صادق نیست، انسان باید آن ندانسته ها را بشکافت، همانطور که علمی در حال جایگزینی علمی دیگری می شود. آغاز و پایان خط مهم است، که منِ نوعی چگونه آغاز بکنم و چگونه به پایان برسانم. وقتی می گویند چشمه های جوشان و خروشان به بحر و اقیانوس می رسند، من که چشمه نیستم؛ من فردی هستم که تاریکی ها را شکافتم، در بستر کنگره قرار گرفتم. حال وظیفه من چیست؟ من می دانم غیبت کردن و دروغ گفتن کارهای ضد ارزشی است خُب پس باید چکار کنم که این کارهای ضدارزشی را انجام ندهم؟ همانند رود خروشان که حرکت می کند، تخته سنگ ها را از پیش روی خودش برمی دارد و به بحر و اقیانوس می رسد. بحر و اقیانوس به من نظر من هدیه ای است از طرف خداوند، برای تزکیه و پالایش ما. من باید به خواسته و هدف هایم برسم. سطر سطر زندگی خودمان را خود ما می نویسیم، پس هیچکس نمی تواند تصمیم بگیرد یا برای من نظر بدهد. در آخر خود من تصمیم می گیرم که چه کاری انجام بدهم.

ما 14 وادی داریم برای اینکه بتوانیم جهان بینی خودمان را بالا ببریم. در وادی اول می گوید با تفکر ساختارها آغاز می گردد، این تفکر در تمامی وادی صدق می کند چرا چون در تمام شرایط اول باید تفکر کرد، پس باید تفکر و جهان بینی مثبت داشته باشیم تا به خواسته هایمان برسیم. مبدا، مقصد و هدف من باید مشخص شود، نمی توانیم بگویم همینطور ادامه می دهم. اگر مبدا، مقصد و هدف من مشخص نباشد به مشکل برمی خورم که این از عدم شناخت من نشئت می گیرد.

پس امیدوارم همه ما به آن رهایی کامل، به آن اعتماد به نفس کامل برسیم و دانایی خود را بالا ببریم و در مسیر حرکت کنیم تا راه برایمان نمایان شود و  زمانی که راه نمایان می شود باید تلاش کنیم، کوشش کنیم و پشتکار داشته باشیم تا به اهداف خود برسیم.


در این روز دو کمک راهنمای جدید، خانم فاطمه و خانم زهرا جهت تشکیل لژیون توسط اسیستانت محترم خانم سهیلا معرفی شدند.


نگارنده: همسفر پریا از لژیون دهم

تصویرگر: همسفر الهام از لژیون پنجم

نمایندگی: میرداماد

تاریخ:نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic