درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبابه نام خداوند عشق و هستی
کارگاه آموزشی خصوصی لژیون چهارم همسفران نمایندگی میر داماد با دستور جلسه "سی دی بند تن " در روزدوشنبه1/5/97  با استادی سرکار خانم زیبا راس ساعت  18شروع به کار نمود.


در این جلسه همسفران عزیز : زهره ،طلعت ،فاطمه،مینا،سمانه ،زهرا ومریم
پیرامون دستور جلسه به مشارکت پرداختند که خلاصه ای از آن را ملاحظه می نمایید:

همسفر زهره :سی دی  این هفته "بند تن" نام دارد. جناب مهندس همیشه در ابتدای سخنانشان  این گونه می گویند که حال من خوب است، انشاالله حال شما هم خوب باشد و سخنان خود را با انرژی مثبت شروع می‌کنند ولی هستند کسانی که هنگامی که حال آنها را می پرسیم در جواب تمام بیماری هایی را که در جسم آنها وجود دارد، نام می‌برند و یا از روی دلسوزی این گونه عنوان می‌کنند که چرا رنگت پریده؟ چرا این گونه ای؟ و یا آن گونه ای؟ و باعث تبادل انرژی منفی میان خود و طرف مقابل خواهند شد. در یک سخنرانی چنان چه سخنان خود را با گفتن جوک و یا شوخی شروع کنیم، حاضران دیگر به سخنرانی ما توجهی نخواهند داشت. سخنان خود راباید به طور جدی شروع کنیم، چگونگی آغاز سخن بسیار مهم است.   عشق و محبت در کائنات باعث پیوند ما به یکدیگر است. کائنات بر اساس اضداد بنا شده اند مانند: روز وشب،  تاریکی و روشنایی و.... اضدادباعث معنی بخشیدن به یکدیگر می شوند، چنان چه بیماری نباشد سلامتی معنایی ندارد و یا اگر کینه و نفرت نباشد، مهربانی بی معناست. هنگامی که خداوند انسان را خلق کرد ملائک معترض شدند و گفتند: چرا موجودی را خلق کرده اید که همیشه باعث جنگ و خونریزی و کشتار می باشد؟ خداوند به آنان فرمود: به آن دلیل که من حکمت آن را می دانم، ولی شما از آن بی اطلاع هستید. در این سی دی مسئله دیگری که مطرح می‌شود این است که هدف خداوند از آفرینش درندگانی مانند ببر و گرگ، پلنگ و... چه می باشد؟ این موضوع این است که درندگان در پی  شکارطعمه خود مانند گورخر و آهو و حیوانات دیگر، باعث تحرک در این حیوانات شده و از فربه شدن و بیماری این حیوانات جلوگیری خواهد شد و به سلامت آنها کمک خواهد کرد. قانونی در کائنات وجود دارد که موجودات ضعیف همیشه طعمه موجودات قوی شده و از رده خارج خواهند شد. گاهی اوقات در دعاهای خود شفای همه بیماران ،آزادی همه زندانیان، پرداخت قروض همه بدهکاران و... را از خداوند می‌خواهیم، فرد زندانی به خاطر انجام یک عمل ضد ارزشی همانند سرقت و یا قتل و یا ...در زندان به سر می برد ، فرد بیمار در اثر مراقبت نکردن از خود به این بیماری دچار شده است و فرد بدهکار ممکن است در اثر اختلاس مال مردم در زندان باشد آیا عدالت می باشد که خداوند همه آنهارا نجات دهد؟ انسان دارای قدرت اراده و اختیار می باشد و می تواند راه خود را انتخاب کند، کسی که مواد مخدر مصرف می کند و یا هر کار ضد ارزشی دیگری را انجام می‌دهد باعث به خطر افتادن سلامتی خود خواهد شد. موضوع دیگری که در این سی دی از آن صحبت می‌شود مسئله نفس می باشد نفس در هر موجودی اعلام موجودیت می کند در ظاهر و باطن مانند اینکه نفس موش،  موش راو نفس درخت خرما ،خرما را موجودیت می بخشند.قبل از شروع لژیونها گاهی به افرادی سقوط آزاد داده می‌شد، اعضا دور یکدیگر جمع شده و گوسفندی را ذبح کرده، می پختندو می خوردند و خوش می گذراندند ودر این بین بسیاری از آنان هم به خوردن مشروبات الکلی می پرداختند.
 همسفرطلعت:  در ابتدای سی دی سخنان مهندس در سال ۸۱ بیان می شود که حال ما خوب است انشاء الله حال شما هم خوب باشد، هنگامی که سخن با سلام و سلامتی و انرژی مثبت آغاز شود، سخنان به همان سمت و سو پیش می روند پس ابتدا و شروع هر گفت و گو بسیار مهم است که چگونه آغاز شود. پس از آن صحبت اضداد و نیروهای تخریبی است. هدف از به وجود آمدن نیروهای تخریبی ،درک همه نیروهای دیگر است، چنان چه همیشه روز باشد ما به لزوم شب پی نخواهیم برد. وجود نیروهای تخریبی همه برای فهم انسان می باشد. چنان چه لحظه ای خود را به جای خدا قرار دهیم و به خوبی فکر کنیم به سادگی و سرراستی قوانین پی خواهیم برد .وجودحیوانات درنده در طبیعت به این دلیل است که با حمله به گله ی دیگرحیوانات، باعث هماهنگی و چابکی و سلامتی آن حیوانات خواهند شد. حیوانات درنده به اندازه نیاز خود شکار می کنند و معمولا طعمه آنها از ضعیف ترین ها انتخاب خواهد شد، این قانون طبیعت است.  انسان متشکل از  نفس واحده ای می باشد که شامل نفس، نیروهای نیروهای دعوت کننده به نیکی که روح نام دارد و نیروهای دعوت کننده به شر و بدی که جن نام دارد می باشد.  انسان دائم در معرض این انتخاب می باشد و هر لحظه در انتخاب و پالایش قرار دارد. سیستمی در کائنات وجود دارد که شخص  در صورت ارتکاب هر اشتباهی ، خود به خود تنبیه خواهد شد. راه باعث عبور و چاه باعث سقوط خواهد شد و نتیجه هر عملی در همان لحظه توسط  آن سیستم برای انسان اجرا خواهد شد و موردی برای بعدباقی نمی ماند. انسان بایدآموزش ببیندتا پالایش شود و به آگاهی برسد و بتواند با اجرای فرامین در اداره کائنات نقش داشته باشد.زندگی بر سه مبنای تقدیر ،فرمان و خواست انسان بنا نهاده شده است.فرمان برای انسانهای خاصی است که باید کارودستور خاصی را انجام دهند.تقدیر بر اساس پیشینه ماست که نقطه آغاز است که بر اساس آن نقطه آغاز،با اتفاقی مواجه خواهد شد وچگونگی طی این مسیر به خواست خود شخص بستگی دارد.چنان چه فردی تقدیرگرا شویم از خود سلب مسئولیت کرده ودچار مالیخولیا خواهیم شد،بنا بر این تقدیر فقط نقطه آغاز است و مابقی به خواست انسان بستگی دارد.انسان تا صاف وصیقل نشود نمی تواند از مسیر به درستی عبور کند وبه هدف و تعالی نخواهد رسید مانند ماری که هر چقدرمسیر خود را با پیچ و تاب طی کند برای وارد شدن به سوراخ خود باید راست و مستقیم وارد شود.قدما معتقد بودند که زمین از چهار عنصر متضاد باد و خاک و آب و آتش تشکیل یافته است.جناب مهندس معتقدند که نمک و فلفل و زردچوبه و دارچین هم چهار عنصر در آشپزی هستند که به استفاده از این مواد توصیه دارند.نیروهای تخریبی را به ضرب شمشیر و نیروهای قهریه نمی توان کنترل کردبلکه تنها به کمک نیروی عقل و رشد و آگاهی می توان با آنها مبارزه کرد.اقدامات عجولانه و تصمیم های ناگهانی و بدون تفکر همه به خواست نیروهای منفی و تخریبی انجام می پذیرد.تنها عامل کنترل کننده نیروهای منفی رشد عقل و آگاهی است که در مورد یک شخص،اعضای یک خانواده و یا تک تک افراد جامعه صدق می کند.در کنگره هم نیروهای تخریبی زیادی وجود داشته که تنها به کمک آموزش آنها را کنترل کرده ایم.در مثالی جناب مهندس می فرمایند مثلا هنگامی که قیمت دلار بالا می رود،کسانی که در این چرخه به فعالیت می پردازند جزءنیروهای تخریبی محسوب می شوند و تنها راه کنترل این موضوع به عقل و آگاهی رساندن افراد جامعه در باره تخریب این مورد است.
همسفر فاطمه:جناب مهندس در ابتدای سی دی توصیه می کنند که همیشه سخنان خود را با امیدواری شروع کنیدتا در طرف مقابل نقطه امیدی ایجاد کنید.در اکثر افراد جامعه حال خراب مشاهده می شود و این فقط مختص مصرف کنندگان مخدر نیست و در مواجهه با این افراد به جای کسب انرژی ،دچار حال خرابی شده و به این نتیجه هم خواهیم رسید که زندگی خودمان از بسیاری افراد دیگر به مراتب بهتر است.در کنگره آموخته ایم که سفره دل خود را برای همگان باز نکنیم،بلکه با کسانی در میان بگذاریم که خود این مسیر را پیموده و به رهایی رسیده باشند وبتوانند ما را یاری کنند و او کسی نیست جز راهنمای ما در لژیون.افرادی گاه از روی دلسوزی و نا آگاهی با اظهارات خود باعث حال خرابی دیگران می شوند.گاه بدون آگاهی و داشتن اطلاعات کافی پیرامون یک مسئله،به قضاوت در باره آن می پردازیم.انسانی که هیچ گونه آگاهی و کنترلی بر اعضای بدن خود و موجودات هستی ندارد،نباید به قضاوت کره زمین ،دیگران و یا خود بپردازد.بیشتر قضاوتها از روی نا آگاهی انجام می پذیرد.با قضاوتهای نا به جا باعث حال خراب در خود ودیگران خواهیم شد.انسان دارای نیروی انتخاب مابین خیر وشر است و با انتخاب خوبیها می تواند انسانیت خود را نشان دهد.فرشتگان و ملائک بر اساس اصل خود همیشه به کارهای نیک می پردازند، ولی این انسان است که با قرار گرفتن در میان دو قطب مثبت و منفی و قوه اختیار،با انتخاب مثلا خیر می تواندامر مهمی را به نمایش بگذاردوخوب را از  بدتشخیص دهد و در اینجاست که خداوند بعد از خلقت انسان به خود احسن الخالقین می گویدواز آفرینش انسان به وجد آمده ومقام بالایی برای او قائل می شود.حتی در صورت ارتکاب هر شر و بدی، در صورت بازگشت از آن باز هم خداوند به ما احسنتم می گوید.بازگشت از اشتباهاتمان ،هم برای خداوند وهم برای خودما بسیار مهم است.انسان از مثلثی شامل روح ،نفس و جن تشکیل شده که دائما در درون ما به پیکار مشغولند و تنها خود ما قادر به احساس این پیکار و مجادله هستیم.تمام امور هستی بر مبنای عدل و عدالت بنا شده است و نتیجه هر عملی به زودی به خود ما بازگردانده خواهد شد وبه اصطلاح از هر دست که بدهیم ،از همان دست باز خواهیم گرفت.نتیجه خوبی ،خوب ونتیجه بدی،بد خواهد بود.به گفته جناب مهندس سخن گفتن از روی قوه اختیار بسیار مهم است که چگونه بگوییم، زیرا یک کلام ممکن است باعث آبادانی و یا ویرانی شود.در هر مسیری راه مستقیم وجود دارد ،چاه هم وجود دارد این بستگی به انتخاب شخص دارد ولی هر چه آموزش، دانایی و آگاهی بیشتری داشته باشیم انتخاب صحیح تری خواهیم داشت.تصور بسیاری از ما بر این است که نفس ما از روز تولدمان سفر خود را شروع می کند،در صورتی که این سفر از روز الست آغاز شده است .تولد از مادر تولد صور آشکار ماست،تولد صور پنهان ما از روز الست انجام یافته است.هر چه به دانایی بیشتری برسیم،به صلح و آرامش بیشتری دست خواهیم یافت.برای دانایی بیشتر باید به فرمان عقل نزدیک شده و به آن گوش داده و انجام دهیم.
همسفر مینا:دو مطلب از این سی دی بسیار مورد علاقه من قرار گرفت :مطلب اول این که هستی بر مبنای عدل و عدالت می باشد و نکته دوم این که هر چه می بینیم به قضاوت می نشینیم از جمله این که چرا خداوند شیطان را آفریده است؟و اگر شیطان نبود این همه جرم و جنایت انجام نمی گرفت،در صورتی که در زمان خلق انسان ملائکه از خداوند پرسیدند:چرا انسانی را خلق می کنی که بر روی کره زمین عامل فساد و جنگ و خونریزی خواهد بود ؟ خداوند در جواب فرمودند: من می دانم آنچه را که شما نمی دانید.آن چه که باعث تحرک انسان است، نیروهای مخرب می باشد.در مثال یک انسان در حالت عادی قادر به دویدن با سرعت خیلی بالایی نیست ولی در صورت مواجه و حمله مثلا یک گرگ با سرعت بسیار بالایی در صدد نجات خود است و باعث این حرکت نیروهای تخریبی هستند.
همسفر سمانه:تصوربسیاری از ما بر این است که نیروهای تخریبی فایده ای ندارند،ولی حقیقت این است که این نیروها باعث حرکت ما خواهند شد و ما را از رکود خارج خواهند کرد.شروع صحبت بسیار مهم است که جدی شروع شود و از گفتن جوک وشوخی از ابتدای سخن بپرهیزیم و طرز صحبت کردن به گونه ای باشد که باعث تبادل انرژی مثبت مابین ما شود.هر گونه که بیندیشیم،همان گونه دریافت خواهیم کرد.
همسفر زهرا:بسیاری از مسائل و موضوعات را نمی دانیم،ولی مهم این است که این حقیقت ندانستن را پذیرفته و قبول کنیم و برای یادگیری آنها قدم پیش گذشته و از تجارب افرادی همچون راهنما در این زمینه استفاده کنیم.برای انجام هر کاری به آگاهی نیازمندیم.
همسفر مریم:نحوه صحبت کردن با دوستان و دیگر افراد بسیار مهم است و می تواند باعث تبادل انرژی مثبت و یا منفی شود.در گفتگوهای خود سعی کنیم از داشته های خوب خود گفته و نداشته ها را نا دیده بگیریم.مورد دیگر که صحبت شده نفس است که تعیین موجودیت می کند در ظاهر وباطن،یعنی هر چه که باشیم در ظاهر و باطن همان هستیم.نفس آمده که درس بگیریم،تزکیه و پالایش شویم وشناخت و آگاهی به دست آوریم که کنترل نفس به وسیله شناخت و آگاهی انجام می گیرد.شیطان نفس ماست وابلیس فرشته رانده شده درگاه خداوند است.ابلیس باعث تحریک نفس ما شده و نفس ما، شیطان درون ما شده وما را به کارهای شر وا می دارد.هنگامی که انسان از عرش به زمین فرستاده شد ،خداوند به او قوه اختیار داد تا راه را از چاه تشخیص دهد.شیطان همیشه در کمین ماست تا از طریق القاء و الهام ما را از مسیر مستقیم منحرف سازد.زندگی بر سه پارامتر خواست ،تقدیر وفرمان بنا شده است .فرمان مختص افراد خاصی است وبر مبنای الهام انجام می گیرد.تقدیرنوشته شده برای ما، با اعمال ما تغییر پذیر است.خواست به اراده ما انجام می پذیرد و کسی نمی تواند به اجبار ما را وادار به آن کند.کسی ما را به اجبار به کنگره نیاورده و پیش از ورود هیچ تجربه ای درمورد این آموزشها نداشتیم.ولی با ورود به این مکان دانایی یافته و به دانایی موثر دست یافتیم.خداوند اضداد و عناصر چهارگانه آب ،آتش،باد و خاک راکه ضد هم هستند، به وجود آورده است.به کمک آب که ضد آتش است ،می توان آتش را خاموش کرد و باد خاک را با خود می برد.خداوند به ملائکه فرمود: من انسان را برای اشرف مخلوقات بودن خلق کرده ام و در جواب گلایه ملائک از آفرینش انسان فرمود: من چیزهایی می دانم که شما از آن آگاهی ندارید.ما بدون آگاهی از رموز وجود خود و جهان هستی بسیار آسان در مسند قضاوت نشسته وبی جهت قضاوت می کنیم زیرا جهان بینی و دید و نگرشی نسبت به خود و جهان اطراف خود نداریم. با جهان بینی و دید مثبت همیشه مثبت اندیشیده و در صورت خلاف این موضوع با قضاوتها و افکار منفی ،دچار افکار و دید منفی خواهیم شد وباعث حال بدی در خود و دیگران خواهیم شد. به کمک بالا بردن جهان بینی و سطح آگاهی و دانایی ورساندن دانایی به دانایی موثر می توان باعث حال خوش در خود شد .به کمک آزمون می توان سطح آگاهی و دانایی و فراگیری را در هر دانش آموزی محک زد و این آزمونها باعث شناخت سطح خود وتلاش بیشتر برای ارتقاءآن خواهد بود.با سعی وتلاش در کنگره هم می توان همچون چشمه جوشان و رود خروشان ،به بحر و اقیانوس رسید.برای تبدیل شدن به یک ناخدای کار آزموده و متبحردر دریای متلاطم، باید طوفانهای سخت را پشت سر گذاشت وراههای مقابله با آن را آموخت تا به سلامت این مسیر را پیمود.باید سطح آگاهی و جهان بینی خود را به گونه ای ارتقاء دهیم که دچار وسوسه های شیطان و ابلیس نفس خود نشویم و به قدرتی برسیم که برای هر یک از مشکلات زندگی خود راهکاری بیندیشیم و از کوله پشتی سرشار از اطلاعات ذخیره شده ،در هر مشکلی استفاده کرده و آن را حل کنیم.چشمه به خودی خود جوشان نخواهد شد،هنگامی که بستر خاک را شکافته و از تاریکی زمین خود را به سطح می رساندو پیوسته در تکاپو وحرکت است و هیچگاه باز نمی ایستد تا به یک رود تبدیل شده و با برداشتن موانع سختی چون تخته سنگها و... از سر راه خود،خود را به دریا  برساند .سنگها وتخته سنگها در مسیر ماهمان مشکلات و اضداد و...هستند که باید مبارزه کرد ،آنها راکنار زد تا به بحر و اقیانوس رسید تا به هدف غایی و رهایی خود برسیم.هدف مسافر ما از آمدن به این مکان رسیدن به رهایی و هدف من همسفر از نشستن بر روی این صندلیها، کمک به او در این رهایی وپر پرواز شدن برای  اوست.در این راه باید نفس خود را باشناخت و آگاهی و استفاده از تجارب خود ودیگران،تزکیه وپالایش داده و به گونه ای تقویت نماییم که بتوانیم به اهداف والای خود دست یابیم.
همسفر عزیز سمانه که از تازه واردین لژیون هستند در مورد وادی اول" تفکر" مشارکت نمودند که ملاحظه می نمایید:با تفکر ساختارها آغاز می شود،بدون تفکر آن چه هست رو به زوال می رود.تفکر حرکتی درونی است که قبل از انجام هر کاری صورت می گیرد. بودن در کنار آدمهای خوب و مثبت باعث انتقال این انرژی به ما خواهد شدو بودن در کنار افراد منفی برعکس این عمل خواهد کرد .هر گونه که بیندیشیم ،همان گونه برای ما اتفاق خواهد افتاد.فکر کردن به مسائل سیاسی باعث هدر رفت نیرو و سرمایه و ایجاد حال بدی در ما خواهد شد.برای حل هر مشکلی باید نقشه ای دقیق و حساب شده وقابل اجرا طراحی کرده ودر اجرای آن عجله نکنیم.برای حل هر مشکلی اراده به تنهایی کافی نیست، بلکه باید آموزشهای لازم را فرا گرفت.در این راه باید از افراد بافکر و تجربه کافی کمک گرفت، ولی تصمیم نهایی با خود ماست.چنان چه حرکت ما به سوی ارزشها باشد توسط نیروی مافوق "الله"حمایت خواهیم شد ولی در صورت حرکت به سوی ضد ارزشها ،نیروهای منفی ما را تحت کنترل خود در خواهند آورد.هر کاری که می خواهیم انجام دهیم و هر سخنی که می خواهیم بگوییم باید از روی تفکر باشد  که آیا به صلاح ما هست یا نه؟ 

لژیون راس ساعت 19 با دعا به کار خود پایان داد.
تهیه گزارش،ویرایش و تایپ:همسفر کبرا
  
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر