درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا
به نام خداوند عشق و هستی
کارگاه آموزشی خصوصی لژیون چهارم همسفران نمایندگی میر داماد با دستور جلسه "سی دی انفاق " در روزدوشنبه28/3/97  با استادی سرکار خانم زیبا راس ساعت  18شروع به کار نمود.
در این جلسه همسفران عزیز : زینب، ناهید،ناهید س،مریم،زهره، فاطمه،مینا،زهرا،مریم و زهرا  پیرامون دستور جلسه به مشارکت پرداختند که خلاصه ای از آن را ملاحظه می نمایید:
همسفر زینب :از ویژگی های اختیار آن است که می‌تواند در جهت تاریکی ها و یا روشنایی ها باشد.اگر جهان بینی را به درستی در زندگی خود کاربردی نکنیم، ممکن است باعث از هم پاشیدگی زندگی و یا به وجود آمدن اختلافات بسیاری در آن بشود. دامنه تاریکی ها بسیار وسیع است و چنانچه دوباره به سوی آن‌ها بازگردیم در آنها غرق و نابود خواهیم شد. کلام هر شخصی می تواند تلخ، سوزنده و یازهرآگین باشد.

همسفر ناهید: در این سی دی ابتدا جناب امین توضیح داده اند کسانی که نمی توانند روزه کامل بگیرند، می توانند روزه درصدی بگیرند. این روزه بسیار مفید است زیرا نتیجه آن در همان زمان قابل مشاهده می باشد و باعث به وجود آمدن اعتماد به نفس در شخص خواهد شد. در این سی دی شرک ، نفاق و انفاق را توضیح داده اند. شرک هنگامی است که ما خواسته ای داریم و نمی‌توانیم آن را به دست آوریم و بیان می کنیم که خداوند قادر مطلق نیست، زیرا اگر قدرت مطلق بود می توانست خواسته مرا برآورده سازد. اکنون که این اتفاق نیفتاده، نیروهای دیگری وجود دارند که آنها را شریک خداوند فرض می کنیم. هنگامی که برای خداوند شریکی در نظر می گیریم عین همین اتفاق در وجود خود ما هم رخ می دهد. ما به نوعی حاکم وجود خود می باشیم، هنگامی که برای خداوند شریک می گیریم این اتفاق در وجود خود ما هم می افتد   و این شریک در نیروی اختیاری که خداوند به ما عطا فرموده شریک خواهد شد .هنگامی که خداوند نیروی اختیار را به من داد به این معنی نیست که هر کاری که دلم بخواهد می توانم انجام دهم، فقط از چند گزینه ای که وجود دارد حق انتخاب یکی را دارم. چنان چه در تاریکی ها قرار داشته باشم دامنه انتخاب صحیح برای من پایین می آید، هرچه به سمت روشنایی ها حرکت کنیم دامنه انتخاب برای ما وسیع تر خواهد شد مانند موسیقی دان ماهر و زبردستی که در هر جمعی اجازه اجرای موسیقی را دارد ولی این اجازه به یک شخص آماتور و تازه کار داده نخواهد شد.  با شریک گرفتن  برای خداوند و همچنین برای خود این اختیار از من گرفته خواهد شد واین مسئله باعث به وجود آمدن یک سری از بیماریها در وجود من خواهد شد زیرا اختیار قبل را ندارم که در زندگی خود به درستی تصمیم گیری کنم. در جای دیگری در مورد کفر توضیح داده اند که کفر یعنی اینکه در جایی که باید سخن حق رابگویم آن را به زبان نیاورم یعنی نفع شخصی خود را در نظر بگیرم و به خاطر آن حقیقت را ابراز نکنم. کفر یعنی سر پوشیده و پنهان نگه داشتن و همچون شرک باعث به وجود آمدن بیماری هایی در وجود ما خواهد شد.هر چه شرک در وجود ما بیشتر باشد، بیشتر به سوی برده شدن پیش خواهیم رفت و نمی توانیم به درستی ابراز وجودکرده و استقلال داشته باشیم. سپس در مورد انفاق توضیح داده‌اند که انفاق یعنی سوخته شدن، از بین رفتن .مدارس و دانشگاه های یک کشور ساختار های یک کشور هستند چنان چه کنکور در کشور حذف شود و هر شخصی بتواند وارد دانشگاه شود، این دانشگاه ها پتانسیل قوی و محکم قبلی خود را از دست خواهند داد و در آنها حالت پوسیدن و از بین رفتن به وجود خواهد آمد.
همسفر ناهید س: به این علت روزه درصدی را به مسافران پیشنهاد داده اند که اعتماد به نفس را در آنها بالا ببرند و آنها هم احساس یک فرد عادی جامعه را تجربه کنند. جناب مهندس با طرح معماهایی در مورد کلام الله مجید، قصد دارند که روحیه کاوش و تحقیق را در اعضا به وجود آورند تا به رموز پنهان این کتاب مقدس پی ببرند. شرک یعنی برای خداوند شریک قرار دادن که بسیار ناپسند است.وقتی برای خداوند شریک قرار می دهیم که به خواسته‌های خود نمی رسیم و به فرمانروایی قدرت مطلق شک می کنیم.کفر همان عملی است که هرآنچه به نفع ما باشد انجام می‌دهیم، ولی اگر برای ما ضرری در پی داشته باشد انجام نمی دهیم یعنی همیشه نفع شخصی خود را در نظر می گیریم. در کارهای خود باید همیشه عاقلانه رفتار کنیم، عاقلانه رفتار کردن با حسابگرانه رفتار کردن متفاوت است. خداوند راه های مختلفی را بر سر ما قرارمی دهد و این شخص ما هستیم که با نیروی اختیار تصمیم بگیریم که به سوی روشنایی ها یا به سمت تاریکی ها برویم. چنان چه به سمت روشنایی ها حرکت کنیم، می توانیم در این زمینه برای دیگران هم راهنما باشیم. با حرکت به سوی تاریکی ها حس های ما بسته شده و این حس های بسته را به دیگران هم منتقل خواهیم کرد. گاهی  با سکوت هم می توان موضوعات را به دیگران فهماند.تفاوت بین انفاق و نفاق این است که انفاق بخشیدن چیزهایی است که برای خود ما ارزشمند و دوست داشتنی هستند، ولی  نفاق یعنی جدایی و پراکندگی. هر شخصی باید از پتانسیل های بالایی برخوردار باشد تا بتواند آنها را در جامعه اجرا کند. پتانسیل در جامعه همانند کوه هایی هستند که مانند میخ های محکمی زمین را نگه داشته‌اند.
همسفر مریم:در قرآن مجید نظم خاصی وجود دارد، در بعضی جاها خود خداوند صحبت می فرمایند و در قسمت هایی از قول کرام الکاتبین صحبت می‌شود. در قرآن از شرک، نفاق و انفاق صحبت به میان آمده است. شرک یعنی شریک قائل شدن برای خداوند، هنگامی که انسان به دنبال خواسته های خود رفت اختیار به وجود آمد و این اختیار دامنه وسیعی دارد می ‌تواند در تاریکی ها و یا روشنایی ها باشد.تنها در روشنایی ها طیف وسیع تر و بزرگتری دارد ولی این دامنه در تاریکی ها بسیار کوچکتر است.شرک یعنی اینکه منفعت شخصی خود را در نظر بگیریم مثلا در هنگام شهادت دادن برای یک موضوع فقط نفع شخصی خود را در نظر بگیریم و منافع طرف مقابل را لحاظ نکنیم، این راه راه کفر است مانند داستان حضرت موسی و پیروانشان که حضرت موسی به آنها گفت می‌خواهیم وارد سرزمینی شویم که برای به دست آوردن آن باید بجنگیم. پیروان اظهار داشتند: شما با برادران خود به جنگ این سرزمین بروید و وقتی وارد شدید ما به شما ملحق خواهیم شد و فقط منافع خود را در نظر گرفتند و به هدف حضرت موسی هیچ گونه توجهی نداشتند. خاصیت موج و ذره بسیار مهم است، موج و ذره باید همزمان رشد کنند. در یک ساختمان تیرآهن مثال موج و ملات ساختمان مانند ذره عمل می‌کنند، همان گونه که تیرآهن استحکام ساختمان را بهبود می بخشد،  ملات هم این استحکام را قوام می‌دهد و جدا شدنی نیستند. با رشد همزمان موج و ذره، ما پر پرواز به دست می آوریم و پرواز می کنیم واین بسیار خوب است.  منافق کسی است که پتانسیل های جامعه را به هم نزدیک نموده، می سوزاند و از بین می برد .پتانسیل ها در موقعیت های مختلف کم و زیاد می شوند.من پس از طی سفر اول و ورود به سفر دوم و آمادگی برای راهنما شدن از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار می شوم. اینها همه مکمل هم هستند به شرطی که در راه صحیح از آن استفاده شود.
همسفر زهره: شرک یعنی سیستم کائنات ،غیر از خداوند شریک دیگری هم داشته باشد.شریک گرفتن باعث بسیاری از بیماریها خواهد شد. قبل از به وجود آمدن اختیار، تاریکی ها وجود نداشته اند. اختیار این نیست که هر کاری که بخواهیم باید انجام دهیم، بلکه باید از بین گزینه های مختلف که خداوند پیش روی ما قرار داده یکی را انتخاب و عملی کنیم. هر انسانی در درون خود دارای گره ای می باشد که چنان چه این گره باز باشد، می تواند مشکلات خود را حل نماید ولی در صورت بسته بودن این گره برای حل مشکلات خودبه مشکل برخورد خواهد کرد و زهردرون خود را به دیگران هم می پاشد و به همین علت دچار اختلاف و جنگ و جدل با دیگران خواهد شد.
همسفر فاطمه: در این سی دی از ارزشها و ضد ارزش ها سخن به میان آمده است. ارزش هایی همانند انفاق که از آنچه که داریم، به دیگران هم ببخشیم. در مقابل انفاق، نفاق یعنی جدایی وجود دارد که می‌توان آن را هم انتخاب کرد و این انتخاب بستگی به دانایی،آگاهی و تشخیص صحیح من دارد که آیا نفاق را انتخاب کنم یا انفاق را؟ برای این انتخاب نیاز به آموزش و جهان بینی داریم. موج و ذره هر دو در وجود انسان قرار دارند که باید هر دورا موازی هم وبه یک اندازه رشد دهیم. موج اندیشه های انسان است و ذره همان وجود او است که باید همسو و موازی رشد کنند، زیرا انسان باید از نظر جسمی و عقلی یکسان رشد کند تا به تعادل برسد یعنی به قدرت تشخیص برسد نه اینکه از نظر جسمی رشد کند ولی از نظر عقلی رشد کاملی نداشته باشد و یا برعکس اندیشه های بلندپروازانه داشته باشد ولی از نظر جسمی به آن حد رشد نداشته باشد که بتواند به آنها دست یابد.
همسفر مینا: خداوند به انسان اختیار داده که راه خود را به سوی روشنایی ها و یا تاریکی ها انتخاب کند. 
همسفرزهرا: در کنگره مسافران را به روزه درصدی تشویق کرده اند تا بتوانند خودسازی کرده و کم کم از این موضوع در تیپرکردن مواد خود استفاده کنند. هنگامی که از خداوند درخواستی داریم و به آن نمی رسیم، برای او شریک قرار می دهیم.
همسفر زهرا: اگر شریک خوب بود، خداوند برای خود قرار می داد. شراکت چنان چه پنجاه، پنجاه باشد خوب است ولی مثلاً اگر نود به ده باشد ما را برده طرف مقابل کرده و زیر دست ودر اختیار او خواهیم بود. باید از تاریکی ها خود را نجات داده و به روشنایی ها برسانیم.
همسفر مریم :هنگامی که خواسته ما برآورده نشده و برای خداوند شریک قرار می دهیم نشانه کم شدن ایمان ما است، کم شدن ایمان همان شریک قائل شدن برای خداوند است و در اثر این شرک کم کم به سمت تاریکی ها خواهیم رفت و اختیار از ما گرفته  و کم خواهد شد و باعث بروز بیماریها در ماخواهد شد.کفر یعنی اینکه در جایی که به نفع تو می باشد، از حقیقتی چشم‌پوشی کنید.
همسفرمینا پرسیدند: جناب امین در سی دی بار دگر گفته اند که انسان در تاریکی ها چیزهای با ارزشی می یابد و در این سی دی می گویند خداوند به انسان اختیار داده که به سمت تاریکی ها و یا روشنایی ها برودکدام یک صحیح است؟

استاد پاسخ دادند:سلام دوستان زیبا هستم یک همسفر

من این سوال را به مسافران که مصرف کننده مواد بوده اند و ما همسفران که همراه آنها در تاریکی ها بوده ایم ربط می‌دهم  که ناخودآگاه نظر کرده شده وتلنگری به ما زده شد و راه کنگره را یافتیم. بسیار مصرف‌کنندگانی وجود دارند که هنوز در تاریکی به سر می برند، چیز با ارزشی که ما در تاریکی ها یافتیم راه کنگره و راه رهایی از مصرف مواد بوده است و یا کمک راهنما شدن در کنگره که ما را از تاریکی ها به روشنایی ها می رساند، این ها همه چیزهای با ارزشی است که در تاریکی ها به دست آورده ایم. بعضی مواقع یک سری از افراد در اثر انجام اعمال ضد ارزشی پایشان به حبس و زندان باز می شود ولی هنگامی که باز می گردند بسیار رشد یافته، آدم متشخصی شده و بسیاری از چیزهایی را که از دست داده اند دوباره به دست می آورند و بسیار بخشنده و انفاق کننده می شوند. قرار نیست که همه در تاریکی و یا برعکس در روشنایی باقی بمانند.وادی دهم می گوید:صفت گذشته در انسان صادق نیست، زیرا انسان جاری است. من نوعی  قرار نیست همیشه در همین جایگاه باقی بمانم، ممکن است به جایگاه قبلی خود بازگشته و یا رشد کرده و به قدرت مطلق نزدیک شوم و به صراط مستقیم واقعی برسم. کائنات و هستی بر پایه اضداد بنا شده است یعنی: تاریکی، روشنایی.. قهر، آشتی.. محبت،قهر.. اضداد برای تکامل آمده اند و مکمل یکدیگر هستند. در این سی دی در مورد تاریکی ها، شرک، نفاق و انفاق توضیح داده شده است. شخص من با گوش کردن به این سی دی به این واقعیت رسیدم که قبل از ورود به کنگره یک کافربوده‌ام زیرا شرایطی را که عنوان می‌کنند دارا بودم.  قدر سلامتی خود را نمی دانستم، داشته های خود را نمی دیدم و برای به دست آوردن نداشته ها تلاش می کردم و چون نمی توانستم به آنها برسم از زمین و زمان شاکی بودم که چرا من که کاری به کار کسی ندارم، خداوند همه مشکلات را سر راهم قرار داده است. بسیاری از سوالاتم نابه‌جا بودند، با ورود به کنگره ودریافت  آموزش ها به بسیاری از چرا ها و چگونه ها پی بردم. هر جا که چرایی برایم به وجود می‌آمد به دنبال یافتن پاسخ آن بودم و فقط شکایت نمی کردم. در این سی دی از انفاق یعنی بخشیدن چیزی که دوست می دارم صحبت می کند مانند گلریزانی که درکنگره  انجام می شود و یا کمک‌های مالی که خواسته می شود، اینها همان انفاق است یعنی کنده شدن از چیزی که دوست داریم. نفاق یعنی تفرقه، جدا شدن، بریدن، فاصله گرفتن. گره درون چیست؟ و چگونه باز می شود؟ گره درون همان کینه ها، قهرها، توهین ها، غیبت هایی است که دردرون ما پرورش می یابند، گره‌هایی در درون ما می زنند و باعث بسته شدن حس های ما خواهند شدو نمی توانیم اشخاص خوب، نعمت ها، خوبی ها و ...را ببینیم. چگونه این گره باز خواهد شد؟ با تزکیه و پالایش، همان گونه که مسافرم مصرف مواد خود را تیپر می کند من هم باید ضد ارزشهای خود را پیدا کرده، تیپر کنم تا به جایی برسم که برای پیمان وادی هشتم مهیا شوم. این گره ها با تکرار و تمرین منظم موضوع کم کم باز خواهند شد.موضوع اختیاردر انجام کارها بسیار مهم است و باید به اختیار و تفکر سالم که در وادی اول گفته می شود توجه نمود.در این سی دی جناب امین فرموده اند که در بسیاری از مواقع کاری را انجام ندادن خود بزرگترین کار است .حرف نزدن و سکوت در پاره ای از مواقع بهتر از سخن گفتن است.در کنگره گفته می شود کفش آهنی بپوش و صبر پیشه کن وصبر جمیل را بیاموز یعنی همین سکوت.گاهی باید سکوت کرد و گاه باید خود را از مسائل کنار کشید،قرار نیست در برابر تمامی موضوعات جبهه بگیرم.در این جا می آموزم که در کنار طرف مقابلم قرار بگیرم و دوربینم را بر روی خود برگردانم.بسیاری از مسائل با گوش دادن سی دی ها به ترتیب برای ما روشن می شود به شرطی که با دقت گوش داده و آنها را به مرحله عمل برسانیم. عملی نمودن نکات مهم سی دی ها که با پرداخت دو هزار تومان ،دوهزار نکته به ما می آموزد بسیار مهم است،سخت است ولی با تکرار شدنی است.
همسفر ناهید پرسیدند: که در این سی دی جناب امین از اشخاصی صحبت کرده اند که با تفاخر کردن  انرژی طرف مقابل را گرفته و باعث بالا بردن انرژی خود می شوند،برخورد ما با این گونه اشخاص چگونه باشد که هم انرژی از دست ندهیم و هم مودبانه باشد؟
استاد فرمودند:همان طور که قبلا هم بارها گفته ام چنان چه من نقطه ضعفی به دست کسی ندهم ،کسی نمی تواند از من انرژی بگیرد.هر دادی ستدی دارد، اگر من به هم ریختگی خود را به طرف مقابل نشان ندهم  واظهار ضعف نکنم و از ته دل موفقیت طرف مقابل را آرزو کنم  و از امکانات موجودی که در اختیار دارم برای کسب موفقیت خود تلاش کنم و با استفاده از هنر خود، انرژی خود راذخیره نموده وآن را به باتلاق نریزم،هیچ گاه انرژی خود را از دست نخواهم داد.وقتی از یک برخورد غلط به هم می ریزیم و شاید هفته ها ذهن خود را مشغول آن موضوع می  کنیم،در واقع انرژی های مثبتی را از دست می دهیم که می توانیم در راه رسیدن به اهداف خود به کار ببریم.نباید نقطه تحمل من به نقطه آشوب تبدیل شود.
همسفر ناهید در پرسش دیگری پرسیدند: جناب امین در این سی دی می گویند اگر حقیقتی را بدانیم و نگوییم این خود کفر است،منظور چه مواردی است؟
استاد پاسخ دادند:این بستگی به موضوعی دارد که شما می دانید و از آن آگاهی دارید که آیا برای طرف مقابل شما کار ساز است یا نه؟هر سخن جایی وهرنکته مکانی دارد.هر سخنی باید با کلام مناسب و در زمان و مکان مناسب بر زبان آورده شود،مثلا پیام کنگره را فقط در یک جمله و در صورتی که خود به رهایی رسیده ایم ،می توانیم به دیگری برسانیم.اینها همه بستگی به دانایی ودانایی موثر ما دارد.البته همه دانا هستیم،ولی دانایی موثردرعملکرد ما تاثیر بسزایی دارد.باز هم یادآور می شوم که برای انجام هر کاری وادی اول"تفکر"را در نظر داشته باشید.

لژیون راس ساعت 19 با دعا به کار خود پایان داد.

تصویرگر:همسفر مهشید
تهیه گزارش،ویرایش و تایپ:همسفر کبرا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر