درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا


به نام خالق عشق و هستی

کارگاه آموزشی خصوصی لژیون چهارم همسفران نمایندگی میر داماد با دستور جلسه "سی دی اندیشه "  در روزدوشنبه24/2/97 با استادی سرکار خانم زیبا راس ساعت 16 شروع به کار نمود.
در این جلسه همسفران عزیز :ناهید س،مریم،زهره،ناهید ،زینب، عسل، فاطمه،زهرا و کبرا پیرامون دستور جلسه به مشارکت پرداختند که خلاصه ای از آن را ملاحظه می نمایید:
همسفر ناهید س:در زندگی ممکن است دچار مشکلات زیادی شویم و در صدد رفع آنها برآییم . برای حل این مشکلات اشخاصی را محرم اسرار خود دانسته و مشکل را با آنها در میان می‌گذاریم، این امر نه تنها مشکل ما را حل نخواهد کرد بلکه مشکل جدیدی به مشکلات ما اضافه خواهد کرد و دیگران هم اسرار ما را دانسته و رازدارما نخواهند بود. شخصی برای راه اندازی کار و کسب خود و به علت کمبود سرمایه، پولی را نزول می‌کند.پس از مدتی ممکن است کاسبی او در آمدی نداشته باشد و مجبور به تعطیلی کسب و کار خود شود.در  این صورت نمی‌تواند پولی را که نزول گرفته  پرداخت کند و به دردسر و مشکلات بزرگتری دچار خواهد شد.در  زمینه‌ی شراکت چنان چه شراکت خوب بود، خداوند برای خود شریک می گرفت. در کارهای شراکتی ممکن است به موفقیت نرسیم، بهتر است کارهای ما از روی فکر و اندیشه و برنامه ریزی صورت بگیرد افراد در قدیم برای مصرف موادی مانند تریاک در یک ساعت معین و طبق یک برنامه خاص مقدار معینی از این ماده را در طی روز مصرف می‌کردند، ولی اکنون با پیدایش مواد مخدر صنعتی گوناگون بعضی مسافران در طی روز از انواع و اقسام مواد صنعتی و سنتی به دفعات و بدون نظم و قانون استفاده می‌کنند و این درمان آنها را مشکل تر خواهد کرد. مسئله طلاق یک امر بسیار ناپسند و نکوهیده و آخرین راه حل مسائل و مشکلات زندگی مشترک است، ولی اکنون بسیاری از زوجین به دلایل بسیار پیش پا افتاده و فقط با گفتن این جمله که "ما با هم تفاهم نداریم" به سادگی از یکدیگر طلاق گرفته و جدا می‌شوند. اشخاص باید قلب خود را گشاده دارند و با فکر و اندیشه باز و مثبت نگری به مسائل ،قلب خود را برای پذیرش نیکی ها و خوبی ها گشاده سازند.

همسفر مریم: اندیشه از فکر کردن و تامل کردن می‌آید. در این سی دی گفته می‌شود: قلبت را گشاده دار تا جسمت مصون بماند. ما دارای حس بیرون و حس درون هستیم،قلب ما حس درونی ما محسوب می‌شود. باید تغذیه ای مناسب به قلب رساند و فکر و اندیشه خود را سالم و آزاد بسازیم. در این صورت قلب ما آن قدر باز خواهد شد که آنچه را که نباید ببیند و بشنود ،در خود هضم خواهد کرد. هنگامی که تفکر و افکار ما بر روی خوبی‌ها و نیکی‌ها بسته شود، قلب ما هم نخواهد توانست گشادگی لازم را داشته باشد. زمانی به گشادگی قلب خواهیم رسید که تزکیه و پالایش را در افکار و اندیشه خود به عمل آورده باشیم و این زمانی اتفاق خواهد افتاد که افکار ما در آرامش باشد.درسی‌دی ظلمت و نورگفته شد که معجزات برپیامبر اسلام در غار حرا وبر حضرت موسی در کوه طور زمانی نازل شد  که در تفکر و آرامش کامل بودندو این الهامات را دریافت کردند، پس زمانی می توانیم به تفکر و آرامش کامل و سالم برسیم که فکر ما و جسم ما در آرامش کامل باشد، آن گاه می‌توانیم این الهامات را دریافت کنیم. مواد مخدر تغییراتی در ما به وجود می آورد که با مراجعه به پزشک اعلام می‌کند این درد ها وتغییرات و... همه عصبی هستند و داروهایی را برای ما تجویز می‌کنند که به آنها عادت کرده و نمی توانیم آنها را ترک کنیم. در این مورد باید تفکر کرد و بهترین راه درمان را انتخاب کرد.کودکان امروز در آپارتمانهایی کوچک زندگی می‌کنند و از محیط لازم برای جست و خیزوبازیگوشی بهره‌مند نیستند،در صورتی که به این گونه فعالیت‌ها بپردازند فوراً به آنها انگ بیش فعالی می چسبانیم که بسیار نادرست است. خانم شانی در روز جمعه در پارک در مورد تغذیه کودکان تأکید فراوانی داشتند، که کودکان ما باید از تغذیه مناسبی برخوردار باشند تا شاداب و سلامت باشند.

همسفر زهره:در سی دی اندیشه ‌می خواهد بگوید که فکرت باید باز و سینه ات از کینه و حسادت خالی باشدزیرا گشادگی قلب و سینه باعث می‌شود که به جسم ما آسیبی نرسد. در حدود ۱۵۰ بیماری روان تنی از جمله" ام اس" و" کولیت" همه نشات گرفته از نگهداری کینه، نفرت، خشم ،حسادت، تعصب و... در خود است. برای حل مشکلات کوچک نباید خود را درگیر مشکلات بزرگتری کنیم، مثل نزول کردن پول برای رفع مشکلات مالی خود که باعث می‌شود نتوانیم اصل پول را برگردانیم و دچار ورشکستگی خواهیم شد. طبق سفارش جناب مهندس بهتر است است درصورت نیاز به پول ،آن را در مبالغ کمتر از دوست و آشنا به صورت قرض دریافت کرده و بعد کم کم در هرماه بپردازیم. برای فرزندان و همراهان خود تکیه گاه مطمئن و مورد اعتمادی باشیم تا در صورت بروز مشکلات، آنان به کسانی که ممکن است آنها را در سراشیبی سقوط و انحراف قرار دهندپناهنده نشوند. همه به نحوی مشکل دارند و یا دچار افسردگی هستند، زندگی بدون مشکل مفهومی ندارد. اشخاص افسرده برای درمان افسردگی خود قرص هایی استفاده می کنند و روز به روز بر تعداد آنها می افزایند تا جایی که در اثر استفاده از این قرص‌ها دردهای جسمی خود از جمله دندان درد و پادرد و... را حس نمی کنند. بهتر است این بیماری را با بالا بردن نقطه  تحمل خود و مصرف قرص کمتر درمان کنیم. بسیاری از انسانها اسیر اندیشه های منفی و تعصبات مذهبی، قومی، دینی، نژادپرستی و... هستند،  بسا افراد بزرگ و مشهوری از این دست در اثر این اندیشه‌ها به پوچی رسیده و دست به خودکشی زده اند.

همسفر ناهید: مشکلات همیشه وجود دارند زیرا جهان بر پایه اضداد بنا شده است ، ولی مهم این است که برای حل مشکل امروز خود نباید مشکل بزرگتر و جدیدی را به وجود بیاوریم.  باید قلب خود راپاک کنیم تا بیماری‌های جسمی ما درمان شود.شخص من تا قبل از ورود به کنگره از نوعی بیماری قلبی رنج می بردم و پزشکان متخصص منشاء این بیماری را اضطراب می دانستندو قرص هایی را که تجویز کرده بودند مصرف می‌کردم. تا زمانی که این قرص ها اثر می‌کرد من آرام بودم، بعد از آن دوباره همان مشکل قلبی به شکل شدیدتر و حاد تری به سراغم می‌آمد و روز به روز بر تعداد قرص ها افزوده می‌شد، ولی با آموزش‌های کنگره و خودسازی که در خود به وجود آوردم هم اکنون دیگر نه مراجعه ای به دکتر داشته‌ام و نه دارو مصرف می کنم و کاملاً در آرامش هستم و تمامی رفتارها و سخنان افرادی که باعث ناراحتیم می ‌شوند را از روی جهل و ناآگاهی می‌دانم،به  همین جهت مثل گذشته از آنها دلگیر و ناراحت نمی شوم و این باعث آرامش من می‌شود. حرف در هنگام گفتن بیان میشود و این بیان در صورتی که در جهت مثبت باشد، حقیقت پیدا کرده و در طرف مقابل تاثیرگذار می شود. این سخنان پر صلابت و پرقدرت را بیشتر از جانب پیامبران می‌شنویم که این چنین در انسان نفوذ و رسوخ می‌کند. سخنان جناب مهندس هم از همین گونه است و چون حقیقت دارد به خوبی در دل ما رسوخ کرده و باعث پذیرش آن از سوی ما می شود.

همسفر زینب: مشکلات وجود دارند ولی نباید آنها را برای خود خیلی بزرگ کنیم. طلاق، آخرین راه حل مشکلات زندگی مشترک است .باید قلب خود را گشاده داریم تا به جسممان آسیبی وارد نشود. باید سینه خود را از کینه نفرت، حسد و... پاک کنیم و قلب خود را از مچاله شدن نجات دهیم. اندیشه خود را اسیر و زندانی جهل و خرافات و تعصبات نکنیم زیرا اندیشه می‌تواند به پرواز درآید و به گذشته و حال و آینده پرواز کند. زمان برای ما بسیار حائز اهمیت است.

همسفرعسل :اندیشه های غلط باعث آسیب جسمی در انسان می شود و فقط در صراط مستقیم انسان به بهبودی خواهد رسید. برای درمان یک اندیشه غلط، باید سیستم شبه افیونی هم بهبود پیدا کند. برای درمان فرد علاوه بر تفکر سالم و آموزش  وعمل سالم، باید تفکرات منفی هم به مثبت تبدیل شوند و اینها زنجیره ای است که به آموزش سالم،علم سالم،حس سالم،و عشق سالم ختم می شوند.افرادی که در مورد زمان بندی برای انجام کارهای خود دچار مشکل هستند، وقت کم می‌آورند و دچار آشفتگی می‌شوند.

همسفر فاطمه: برداشت من از مثالی که جناب مهندس در ابتدای سی دی در مورد سامورایی ها نقل می کنند این است که ،در واقع داستان زندگی من مسافر یا همسفر را ترسیم می کنند. مسافر من زمانی که نتوانست مشکلاتش را از راه صحیح حل کند و در مقابل سختی های زندگی تاب نیاورد، به جای صبر و تحمل و کوشش برای حل و رفع مشکلاتش به مواد مخدر رو ی آورد و این مواد همچون سامورایی ها در جسم او جای گرفته و جسمش را تحت فرمان خود در آورده و حاضر به خارج شدن از آن نشده اند و سکان  روح و جسم  مسافر من را در دست گرفته اند.در مورد من همسفر هم به همین شکل تا قبل از ورود به کنگره و گرفتن آموزش‌ها به جای صبر و چاره‌اندیشی صحیح برای حل مشکل و درمان مسافرم، با مراجعه به روانپزشک و درمان با قرص هایی که تجویز می کرد باعث می شد که من آرامش موقتی پیدا کرده و از اصل مشکل غافل بمانم و امروز به سختی می‌توانم وابستگی خود را به این قرص ها و داروها پایان دهم. این ها همه ناشی از قلب من بود که گشاده نبود و جایگاه افکار منفی و کینه و حسد و بغض و... شده بود. مسافر من هم به همچنین دارای قلب گشاده ای نبود که بتواند سختی ها و مشکلات را تحمل کند و انواع بیماری ها را برای خود به ارمغان آورد. ائمه هم در دعایی از خداوند سعه صدر می‌خواهند تا بتوانند انسانها را با همه مشکلاتشان پذیرفته و راهنمایی و هدایت کنند. مشکلات و افسردگی ها بسیار زیاد و فراوان شده اند، چنان چه قلب گشاده ای نداشته باشیم جسم ما آسیب فراوانی خواهد دید و آسیب جسمی، افکار و اندیشه های ما را هم تحت تاثیر قرار داده و نمی توانند رها شوند. با ورود به کنگره توانستیم اندیشه های خود را رها کرده و به پرواز درآوریم. تصویرسازی های زیبایی از رهایی مسافران خود ترسیم کردیم و این رهایی در مورد بسیاری از آنان اتفاق افتاد.  زمانی که اسیر اندیشه های غلط و منفی خود باشیم، هیچ گاه اندیشه‌های ما به پرواز در نمی آیند.تا قبل از ورودبه کنگره معتقد بودم که سحر و جادوی کسی، زندگیم را این چنین آشفته نموده ولی حال متوجه شده ام که باعث این نابسامانی ها و آشفتگی ها در زندگی من مواد مخدر بوده است. زمانی که کلام جاری می شود، حقیقی و غیر حقیقی بودن آن آشکار می گردد و بهترین کلام در زمانهای گذشته کلام  پیامبران و ائمه بوده است و به نظر من در زمان حال کلام جناب مهندس یکی از بهترین و پر صلابت ترین کلام هاست که توانسته این گونه در قلب و روح ما رسوخ کرده و ما را با آن همه حال خرابی و افکار و اندیشه‌های غلط، به آرامش برساند.ایشان  حال و وضع ما را به خوبی درک می‌کنند. کلام و بیان جناب مهندس عین حقیقت است و همیشه هم تداوم دارد.

  همسفر زهرا: عقل سالم در بدن سالم است، هنگامی که عقل سالم باشد ، راه راست ودرست را می رودولی چنان چه راه راست را نپیماید و سختی‌ها را بر خود هموار نکند، مشکلات و سختی هایش بیشتر خواهد شد. نزول کردن پول یکی از بدترین گناهان است.مسافر من اکنون که در کنگره در حال درمان هستند با شنیدن صحبت های جناب مهندس و تفکر در آنان ،اعتراف می‌کنند که در سی سال عمر گذشته خود چه قدر مرتکب اشتباه شده اند که خود را گرفتار مواد مخدر نموده  و عمر خود را تباه کرده اند.

همسفرکبرا: در ابتدای سی دی اندیشه جناب مهندس در پیامی که می خوانند می‌فرمایند: تغییرات باید لحظه به لحظه در ما اتفاق بیفتد. برای تبدیل یک انسان مصرف‌کننده مواد مخدر به انسان پاک، یا یک انسان فاسد به انسانی نیک و پاک اتفاقات باید لحظه به لحظه انجام بگیردو پس از این اتفاق ها تغییر انجام گرفته، باعث تبدیل و سپس ترخیص می‌شود یعنی یک انسان پاک عصاره ی تغییراتی است که لحظه به لحظه و در طی زمان  در او به وجود می‌آید. در مبحث دیگر اشاره می‌کنند که محصول رسیده را باید دروکرد و در جایی محفوظ نگهداری نمود، مثلا میوه‌ها را در سردخانه، غلات را در سیلوهاو پول را در گاو صندوق و... نگهداری می‌کنند .وادی ها و قوانین کنگره همان کشته هایی هستند که وقتی می رسند باید در حافظه و فکر خود آنها را نگهداری کنیم و برای ثبات و ماندگاری آنها مکتوب کردن و نوشتنشان کافی نیست، بلکه باید حتما این قوانین و وادی ها را در زندگی خود جاری و کاربردی کنیم. هدف جناب مهندس از طرح معماهای جالب از کتاب آسمانی قرآن، به وجود آوردن روحیه  کاوشگری و تحقیق و کشف مسائل در ره جویان است و یکی از این معما ها آیه "رب المغربین و المشرقین"  از سوره مبارکه "الرحمن" است که سوال می کنند منظور از مغربین (دو مغرب) و مشرقین( دو مشرق) در این سوره چیست؟ در صورتی که ما  درمحل زندگی خود یک مشرق که خورشید از آن طلوع و یک مغرب که خورشید در آن غروب می‌کند داریم، پس منظور چیست؟ جناب مهندس با تحقیقاتی که از تفسیر المیزان نوشته علامه طباطبایی به عمل آورده اند به جواب هایی رسیده و در سی دی عنوان کرده بودند، ولی تفسیر خود مهندس چنین است که زمین، کره ای در حال حرکت و گردش به دور خورشید است .هنگامی که نیمه ای از زمین رو به خورشید است، در آن نیمه روز و نیمه دیگر که در تاریکی است شب می باشد یعنی نیمه روشن در مشرق ونیمه تاریک در مغرب است. مثلاً اگر الان اصفهان روز باشد ، در مشرق است و نقطه مقابل آن در آن سوی کره زمین هر شهری که باشد در مغرب قرار دارد و زمین با چرخش خود مارا به سمت مغرب می برد وآن شهر در آن سوی کره زمین ،به مشرق می‌رود. پس می‌توان گفت ما در دو سوی کره زمین دارای دو مشرق و دو مغرب هستیم . در آخر سی دی معمای دیگری در مورد سوره نازعات طرح کرده‌اند که به شما توصیه می‌کنم حتما تحقیق کنید و حس کنجکاوی و کاوشگری را در خودتان تقویت نمایید.

در پایان همسفر عزیزی در مورد الهاماتی که جناب مهندس فرموده‌اند به آنها توجه کنید و عمل کنید سوال نمودند که اکنون که در سطح بالایی از آگاهی نیستیم ،چگونه متوجه شویم این الهامات از روی وسواس و یا دل نگرانی و دلشوره نیستند؟

استاد چنین پاسخ گفتند:
سلام دوستان زیبا هستم یک همسفر

در اثر دانایی و آگاهی به مرحله تشخیص خواهید رسید. این الهامات نیاز به تفکر دارند و با تصویر سازی های ما چه در زمینه مثبت و چه منفی در ارتباط هستند .در وادی ها خوانده ایم که تصویرسازی های منفی را بیشتر جذب کرده و اتفاق های منفی زودتر رخ خواهند داد و رسیدن ما به خواسته های مثبت راه طولانی تر و پیچیده تری را طی می کنند و فراز و نشیب بیشتری خواهند داشت.اگر تصویرسازی‌های شما به جوانب منفی سوق پیدا می‌کنند، سریع به مبداء برگشته و از نو تصویرسازی های مثبت راترسیم و نقاشی کنید .وقتی فرزند من از خانه به هر مقصدی بیرون می‌رود، من او را به خدای خود سپرده و بر او توکل می کنم و ایمان دارم که او از روی عدالت ،هرگونه که بخواهد برای فرزند من پیش خواهد آورد.دلشوره و استرس ما درباره هر موضوعی ،خواه‌ناخواه به دیگران منتقل خواهد شد. دغدغه‌ها، دلشوره ها و نگرانی ها باعث همین حالات در ما یا دیگران خواهد شد. به نظر من  در این طور مواقع ،باید چراغ را سبز کرد و از آنها گذشت. همه  سی دی های جناب مهندس در مورد اندیشه و تفکر سالم هستند و فقط شامل سی دی اندیشه نمی شود. شروع و آغاز تمام سی دی های آقای مهندس با اندیشه و تفکر است.اندیشه ای را که به زبان می‌آورم و بیان می کنم، همان حقیقتی است که در درون من وجود دارد و من آن را ابراز می کنم و این حقیقت به عدالت منتهی می‌شود و آن را به مرحله عمل می رسانم  با عملی کردن اندیشه خود چنان چه نتیجه خوبی داشته باشد شاکر و در غیر این صورت شاکی خواهم شد، در صورتی که  منشأ همه آنها اندیشه ای است که در پس این عمل وجود داشته است. تفکر و اندیشه باید برای ما بسیار مهم باشد. قلب ما باید باز باشد، یعنی آنقدر بزرگ و گشاده باشد که تمامی خوبی ها و بدی ها را در خود جای دهد. این من هستم که با تزکیه و پالایش تمامی آنها را غربال کرده و عصاره آنها را بیرون می دهم. قبل از آمدن به کنگره تپش قلب داشتم، میگرن عصبی داشتم، عصب های قلبم آسیب دیده بود ،ولی پس از ورود به کنگره زمانی به خود آمدم و دیدم دیگر از این همه بیماری و آسیب خبری نیست و اینها همه از معجزات کنگره است. باید ایمان داشته باشیم که در کنگره علاوه بر جسم و روان ،بر روی جهان‌بینی خود هم باید کار بسیاری انجام دهیم زیرا در صورت نداشتن جهان‌بینی سالم و درست، جسم و روان ما هم از تعادل خارج خواهد شد. وقتی با اندیشه سالم و درست درباره یک اختلاف بیندیشیم، خواه ناخواه کینه‌ها ودلخوری‌ها از بین رفته و درجه بخشندگی و بخشش ما هم بالا می رود. امیدوارم در ماه عزیز رمضان که در پیش است بتوانیم به خوبی از عهده آن برآییم، خداوند هیچ نیازی به نماز، روزه، خمس و زکات من ندارد بلکه من محتاج اینها هستم. سعی کنیم خالصانه عبادات خود را به جای آوریم واین تمرینی برای از بین بردن کینه ها و بخشیدن خطای دیگران باشد. مسافران ما در طول این ۱۱ ماه روزه هستند زیرا با ضد ارزش‌ها مقابله می‌کنند و ما هم باید خود را در طول این ماه از هر جهت محک بزنیم و تمرین کنیم. با گوش دادن حتی تا ده باره هر سی دی، هر بارنکته جدیدتری کشف کرده و می آموزیم .با تفکر کردن و زوم کردن بر مطالب کتاب ۶۰ درجه هربار نکته تازه ای از آن دریافت می‌کنیم. هر صفحه از این کتاب وصف الحال زمان حال ماست. منشأ عمل سالم از اندیشه سالم است. عمل به ظاهر نیک و یا عمل سالم از اندیشه ما سرچشمه می گیرد، سعی کنیم اندیشه‌های خود را غربال کرده و بیان کنیم. هر کلامی را در دهان خود بچرخانیم و آن گاه  به زبان بیاوریم و مکان و زمان را برای بیان کلام خود در نظر داشته باشیم. سی دی ها بسیار مهم هستند و ارزش معنوی و ریالی آنها بسیار بیشتر از آن چیزی است که تصور کنیم. انشاالله که همگی موفق باشید و بتوانید مطالبی را که آموزش می بینید، در زندگی خود کاربردی کنید و اندیشه های سالم خود را به عمل درآورید. سعی کنیم آن چیزی باشیم که باید باشیم،نه آنچه که دیگران می خواهند. همیشه باید خود را در دیگران دید، حس ها مبادله می شوند سعی کنیم حس های مثبت و اندیشه‌های نیک را به یکدیگر انتقال دهیم. در مورد دیگران اندیشه بد به خود راه ندهیم تا دیگران هم نسبت به ما خوشبین باشند.
از این که به صحبت های من گوش دادید متشکرم.

لژیون راس ساعت 19 با دعا به کار خود پایان داد.
تصویر:همسفر کبرا
گزارش،ویرایش و تایپ:همسفر کبرا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 29 اردیبهشت 1397 07:08 ب.ظ
عرض سلام وخدا قوت خدمت خانم کبرا وخسته نباشید به خهنم زیبا ودوستان دیگر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر