درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 :: نویسنده : همسفر زیبا       

خلاصه کتاب: جهشی به سوی پیشرفت

خلاصه کتاب: جهشی به سوی پیشرفت

معرفی کتاب جهشی به سوی پیشرفت

نویسنده در این کتاب تلاش می‌کند به افراد کمک کند تا خودشان را رشد دهند و با قرار گرفتن آگاهانه در مسیر پیشرفت ، به بهترین شخصی که می‌توانند باشند ، تبدیل شوند.

در این کتاب یک بازه زمانی سه ماهه در نظر گرفته شده است که می‌تواند زمان کافی برای رشد و رسیدن به تمام بالقوه‌هایمان باشد و در این مدت، پیشرفت آگاهانه برایمان عادت شود.


خلاصه کتاب جهشی به سوی پیشرفت

در این قسمت خلاصه‌ای از کتاب جهشی به سوی پیشرفت اثر جان.سی.مکسول را برای شما مخاطبان عزیز سبز روشن آماده کرده‌ایم. این یادداشت‌ها حاوی نقل‌قول‌ها و درس‌های کلیدی همچنین ایده‌ها و عبارات مهم کتاب می‌باشد.

 • بالقوه یکی از عجیب‌ترین کلمات در هر زبانی است. وقتی می‌گوییم بالقوه، نوعی نگاه به آینده همراه با خوش‌بینی به ما دست می‌دهد. این کلمه مملو از امید است. به ما نوید موفقیت می‌دهد. نشان از تکامل و تحول دارد. بالقوه کلمه‌ای بر اساس امکانات و شدن‌هاست. به عنوان انسان به بالقوه‌هایت فکر کن.
 • امید داشتن به تنهایی یک استراتژی نیست و سخت‌کوشی نیز متضمن موفقیت نیست. باید برنامه‌ و روش‌هایی برای تبدیل شدن به آدمی که دوست داری، در دست داشته باشی.
 • آگاه باش که پیش نیاز تعالی این است که بپذیری پاسخ تمام سؤال‌ها را نمی‌دانی و لازم است که ابتدا بر ترس از اشتباه‌ کردن یا احمق به نظر رسیدن فائق آیی.
 • سوءبرداشتی که تو را از رشد و تعالی شخصی و رسیدن به بالقوه‌هایت بازمی‌دارد این است که فکر کنی برای تعالی باید انگیزه‌ای داشته باشی. وقتی فهمیدم که برای تعالی باید آگاهانه عمل کنم زمان، پول یا تجربه لازم برای این کار را نداشتم. تنها امید داشتم که بتوانم تفاوتی ایجاد کنم. این حس من بدون هیچ انگیزه‌ و الهامی بود اما در هر صورت شروع کردم.با کمال تعجب پس از یک سال تلاش بی‌وقفه، به موفقیت‌هایی دست یافتم. همین موفقیت‌ها، تفاوت زیادی در زندگی من ایجاد کرد. پس از آن حتی یک روز را از دست ندادم.
 • اگر خودت را وقف این باور کنی که می‌توانی رشد کنی و از آن بهره ببری، به تدریج دلایل ادامه دادن را خواهی یافت؛ بنابراین به خودت قول بده که متعهدانه دست کم برای دوازده ماه به این باور بچسبی و آن را رها نکنی. اگر این کار را انجام دهی، عاشق این روند می‌شوی و در انتهای سال پس از مرور روزهای رفته، از این همه پیشرفت جشن می‌گیری.
 • یادگیری حقیقی، تنها زمانی اتفاق می‌افتد که پیرامون تو پر از آدم‌های بالاتر از خودت باشد.
 • نمی‌توان سفر تعالی را بی‌همسفر طی نمود. مهم‌ترین عامل در محیط زندگی هر انسانی، اطرافیانش هستند. اگر عزم آن کنی که دوستانت را از بهترین‌ها انتخاب کنی، شانس موفقیت خود را ده برابر کرده‌ای.
 • بهترین امیدی که می‌توانی در زندگی داشته باشی این است که بیشترین بهره را از هر آنچه داری، ببری و بهترین خویشتن را متجلی کنی. هر چه بیشتر در این زمینه تلاش کنی، بالقوه‌های بیشتری را بالفعل خواهی کرد و مسیر بیشتری را جلو خواهی رفت. بیشترین تلاش خود را برای تعالی یافتن انجام بده تا بهترین شخصیت خویش را بیافرینی.
 • تعالی رسالتی دشوار است که نیاز به شجاعت دارد.
 • دو نوع تعالی وجود دارد: تعالی تصادفی و تعالی آگاهانه. افرادی که آگاهانه در مسیر تعالی و رشد قرار گرفته‌اند اصرار می‌ورزند که کار را همین امروز آغاز کنند، مسئولیت رشد و تعالی را به طور کامل می‌پذیرند، اغلب قبل از اشتباه کردن آموزه‌هایشان را بیشتر می‌کنند، به سخت‌کوشی معتقد هستند، برای پیدا کردن عادت‌های شایسته مبارزه می‌کنند، زیاد گوش می‌دهند، خطر می‌کنند، نقش دانش‌پژوه را بیشتر دوست دارند، به شخصیت تکیه می‌کنند و هرگز دست از آموختن نمی‌کشند.
 • بهترین روش برای شروع، توجه به علایق است. بیداری، لازمه خودشناسی است و آن هنگام که خودت را همان‌طور که هستی، پذیرفتی، می‌توانی بر علایق و خواسته‌هایت متمرکز شوی و سازندگی خویش را آغاز کنی.
 • قطعاً ارتباطی مستقیم بین پیدا کردن اشتیاق‌ها و پیشرفت و دستیابی به بالقوه‌هایت وجود دارد. آیا اشتیاق‌هایت را می‌دانی و به آن‌ها توجه می‌کنی؟ می‌دانی که دلت می‌خواهد چه کاری انجام دهی؟ وقتی جرأت انجام این کار را بیابی و آن را محقق کنی، تغییری ناب در زندگی‌ات آفریده‌ای.
 • شناخت خویشتن و شناختن رسالتی که از ته دل دوستش داری، مهم‌ترین و زیباترین کاری است که می‌توانی از انجام آن به خود ببالی. کاوش کن تا دلیل انتخاب شدن خود را برای زیستن در این سیاره بیابی؛ سپس آن مأموریت را با تمام توان و امکان به پایان رسانی.
 • وقتی خودت را بشناسی به تعالی نزدیک شده‌ای.
 • همواره به یاد داشته باش برای آن‌که در جاده تعالی، گم نشوی به هدایت و کمک دیگران نیازی داری.
 • وقتی در مسیر پیشرفت و تعالی شخصی خود سرمایه‌گذاری کردم، پیش‌بینی نمی‌کردم تا این اندازه هم برای دیگران و هم برای خود سودمند باشم. هرگز نمی‌دانستم که تا این اندازه لذت ببرم. هیچ لذتی قابل قیاس با لذت رسیدن به خواسته‌هایت نیست.
 • اگر می‌خواهی کسی شوی که در اعماق وجودت هستی، به توانستن باور داشته باش و به نظرات یا عقاید دیگران در مورد خودت نیندیش.
 • به خودت بگو اشتباهات بهای پیشرفت و تعالی است و باید اشتباه کنی تا بهترین بودن در مرحله بعد را بیاموزی. هر کلام مثبتی که به خود بگویی، کمک بزرگی خواهد کرد.
 • رسالت تو این است که هر روز بهتر از دیروز باشی. این کار تنها با تمرکز بر رشد و پیشرفت ممکن است. این کار را درست انجام بده تا هر بار که به عقب برمی‌گردی و خودت را با هفته‌ها و ماه‌ها و سال‌های رفته مقایسه می‌کنی، از این پیشرفت پیوسته، شادمان و خرسند شوی.
 • به یاد داشته باش این تو نیستی که خودت را عقب نگه داشته‌ای بلکه اندیشه‌های توست که تو را پس رانده است.
 • بهترین روش برای بازسازی عزت‌نفس این است که کار درست را انجام دهی و با خود و دیگران روراست باشی. این کار به تو رضایت درونی می‌دهد. هر بار که کاری می‌کنی تا شخصیت خود را بهتر سازی، به انسانی قوی‌تر تبدیل می‌شوی. کاری که می‌کنی، هر چه سخت‌تر باشد شخصیت تو قوی‌تر و خشنودی تو بیشتر می‌شود. می‌توانی مأموریت خود را این بدانی که احساس خوبی در خودت ایجاد کنی. به این ترتیب شخصیت مثبت تو در تمام حوزه‌های زندگی‌ات بسط می‌یابد و احساسات مثبت و اطمینان لازم در مورد کارهایی که انجام می‌دهی در دلت زنده می‌شوند.
 • هنرمندان بزرگ، ساعت‌های بی‌شماری را در انزوا سپری کرده‌اند. تنهایی به انسان اجازه می‌دهد تا تجربه‌هایش را دسته‌بندی کند، به آن‌ها بعد دهد و برای آینده برنامه‌ریزی نماید.
 • پیشرفت مطمئن در مسیر رؤیاها به معنای انجام روزانه کارهای مهم است. همه ما این توان را داریم که تا آخر عمر، پیشرفت کنیم البته به شرط آن‌که نگرشی درست و منطقی نسبت به تعالی داشته باشیم. ساموئل ام سیلور جمله‌ زیبایی دارد.  او می‌گوید: بزرگ‌ترین معجزه زندگی این است که نیاز نیست فردایمان مانند امروز باشد. خداوند موهبت‌هایی درونمان نهفته است که با آن‌ها بتوانیم هر روز را غنی‌تر از دیروز کنیم.


تهیه کننده:همسفر کبرا

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر