درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا


Image result for ‫تمام تصاویر سخنرانی اقای خدامی‬‎

بسم الله الرحمن الرحیم


دستور جلسه این هفته : الهام از رمضان


رمضان سال 1417 هجری قمری برابر با بهمن ماه سال 1375 شمسی و فوریه 1996 میلادی، مهندس حسین دژاکام که در آن زمان یک مصرف کننده مواد مخدر بود در فضایی نا امیدانه از ترک یا درمان اعتیاد خود،تصمیم گرفت روزه بگیرد.


او در آن موقع روزانه 5 گرم تریاک به صورت خوراکی در وعده های نامنظم مصرف می کرد. شروع ماه مبارک رمضان و روزه گرفتن باعث شد تا او دو وعده از وعده های مصرفی خود را تثبیت و منظم کند. سحر و افطار.


او تصمیم نداشت که در زمان روزه داری مواد مصرف نکند ، زیرا برای یک مصرف کننده چنین امکانی وجود ندارد. او امید داشت که خداوند روزه او را در این شرایط نابسامان قبول کند.


بعد از تثبیت دو وعده از  وعده های روزانه و احساس موفقیتی که از تثبیت این دو وعده بوجود آمد ، باعث شد تا او دیگر وعده های مصرفی خود را تثبیت و منظم کند. این اقدام جرقه ای از موفقیت و بسان نور شمعی کوچک در یک تاریکی عظیم بود که کورسویی از امید را در دل او بوجود آورد تا این راه را ادامه دهد. تصمیمی برای ترک یا درمان نداشت ، زیرا روش های متداول و حتی پیشرفته آن زمان برای ترک و درمان را بکار گرفته بود و نه تنها نتیجه ای عایدش نشده بود بلکه او را در وضعیت بدتری قرار داده بود ؛ به همین دلیل ایمانی به ترک و درمان اعتیاد نداشت.


او فقط تصمیم داشت موفقیت های کوچکی که در ماه رمضان بدست آورده بود را از دست ندهد. در اقدام بعدی ، زمانی که متوجه شد توانسته است وعده های نامشخص و نامنظم خود را تثبیت کند و به عبارتی زمان و مقدار مصرف خود را مشخص نماید ، سعی کرد کمی از مقدار مواد مصرفی خود را نیز کم کند. این حرکت ها ادامه یافت تا اینکه متوجه شد راهی را که آغاز نموده می تواند با جدیت ادامه دهد. راهنمایی های اساتید کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر نیز نوایی روح بخش و احیا کننده بود که در کالبد یخ زده او می دمید و اینجا بود که زمان آبستن تحولی عظیم در پزشکی اعتیاد و درمان بیماری اعتیاد گردید .


 این زمان ، زمان آزمایش متد و روشی جدید برای درمان اعتیاد بود که حتی اساتید او نیز از نتیجه آن به صورت قطعی اطلاع نداشتند. متدی که امروزه ما آن را تحت عنوان متد D.S.T می شناسیم.


او همزمان با این اقدامات ، تصمیم گرفت تجربیات روزانه و لحظه ای خود را در اجرای این روش به رشته تحریر در آورد و این دست نوشته ها می رفت تا در آینده بزرگترین کتاب راهنمای درمان اعتیاد در جهان را به وجود آورد.


پس از 11 ماه از این آغاز مبارک ، سرانجام در 15 آذر ماه 76 درست پس از 11 ماه ، او موفق شد تا به طور کامل مصرف اپیوم را قطع کند و به درمان و رهایی برسد.


مهندس حسین دژاکام ، مهندس برق در رشته الکتروتکنیک از دانشگاه علم و صنعت و متخصص عیب یابی دستگاه های بسیار پیچیده مخابراتی بود به نحوی که هروقت متخصصان از تعمیر و راه اندازی سیستم های مخابراتی ناتوان می شدند به سراغ او می رفتند زیرا دژاکام متخصص عیب یابی بود .


توان بالقوه او در مهندسی و تشخیص و عیب یابی سیستم های مخابراتی از یک سو ، محقق ، کنجکاو و جستجوگر بودن او ، تحربه شکست های پی درپی در درمان اعتیاد ، تفکرات بسیار در این زمینه ، همه این ها به کمک هم آمد و در نهایت ، ماه مبارک رمضان پازل او را تکمیل کرد و او موفق شد به عنوان اولین انسان و برای اولین بار در تاریخ ، یک اعتیاد را به طور کامل و قطعی درمان کند .


آنچه که امروز از موجودیت کنگره 60 میبینیم ، همه و همه دستاوردهای آن حرکت بود که در ماه مبارک رمضان شکل گرفت. رمضان بستری است که کنگره 60 در آن متولد شد. رمضان نوری است که راه را مشخص کرد و به همین دلیل ، این ماه در کنگره 60 اهمیت زیادی دارد.
در کنگره 60 رمضان یک جشن محسوب می شود، فرصتی است برای احیای دوباره هم در صور آشکار و هم در صور پنهان.


متد D.S.T ارتباط تنگاتنگ و شباهت بسیاری با روزه دارد.


در ماه مبارک ، ما در ساعاتی از شبانه روز از خوردن و آشامیدن خودداری می نماییم  و  در ساعاتی از خوراکی ها استفاده می کنیم. در متد D.S.T نیز داروی اپیوم تینکچر در سه وعده از شبانه روز به مقدار مساوی در سه وعده ، یعنی به صورت TDS مصرف می شود و شخص نمی تواند بیش از این و یا کمتر از این ، دارو استفاده نماید.


در ماه مبارک ما سعی می کنیم از ضدارزش ها چه در کلام و چه در رفتار و چه در افکار و اندیشه پرهیز نماییم. در متد D.S.T نیز شخصی که تحت درمان و آموزش های کنگره 60 قرار دارد ، هم در کلام و هم در رفتار و هم در افکار و اندیشه از افکار منفی پرهیز می نماید.


متد D.S.T در صور آشکار احیا کننده قطعی سیستم ایکس می باشد و روزه و رمضان نیز به صورت قطعی احیا کننده سیستم ایکس می باشد.
جالب است بدانید که اولین و مهمترین عارضه گرسنگی ، خماری و تضعیف سیستم ایکس است زیرا با کمبود مواد غذایی در بدن ، اولین جایی که این کمبود را احساس می نماید مغز و نخاع و سلول های عصبی است و به تبع این کمبود ، ترشح و تولید مخدرهای طبیعی کاهش می یابد. در پایان ماه مبارک رمضان به طور قطع می گوییم که سیستم ایکس ری استارت Restart می شود یا ریکاوری می شود یا احیا می شود یا ضعیف و کم کار می شود و دوباره با حداکثر راندمان شروع به کار می نماید.


متد D.S.T به نوعی ، پرورش و تربیت نفس است.


در درمان اعتیاد در کنگره 60 یکی از مهم ترین چیزهایی که یاد می گیریم گفتن نه است در مقابل خواسته های نامعقول نفس آن هم نه به یکباره و سقوط آزاد بلکه به آرامی و به صورت تدریجی. در پروسه درمان اعتیاد خوراک نفس داده می شود و به آرامی تربیت می شود و از خوراک آن کاسته می شود تا به صفر برسد.


در روزه نیز ما یاد میگیریم که به خواسته های نفس نه بگوییم و این نه گفتن را تمرین کنیم.


حتما دیده اید بعضی ها چقدر نقطه تحملشان در برابر خوراکی ها و مواد غذایی پایین است. همین که خوراکی می بینند حمله ور می شوند و نمی توانند چند دقیقه سر سفره منتظر بمانند. این ها نشانه های ضعف و پایین بودن نقطه تحمل است در برابر خواسته های نفس.
اما در رمضان ، روزه باعث بالا رفتن نقطه تحمل در این زمینه ها و دیگر زمینه ها می شود. بنابراین روزه نیز همانند متد D.S.T تربیت نفس است نه کشتن نفس.


متد D.S.T کل سیستم های حیاتی ما را در یازده ماه سفر چکاپ یا بازنگری می کند و عیوب و بیماری ها را بر طرف می کند. در کنگره 60 بسیار دیده ایم افرادی که همزمان با درمان اعتیاد بیماری های دیگری نیز داشته اند که درمان شده است. از نازایی و نارسایی کلیه و کبد و دیگر اعضا گرفته تا بی نظمی ضربان قلب و ضعف سیستم گوارش و مشکلات روده ای. از بیماری صرع تا  بیماری های ضعف سیستم ایمنی.


در متد D.S.T اغلب این مشکلات و بیماری ها بر طرف می شود و درمان می شود.


در روزه نیز آن هایی که ماه مبارک را به بطالت نمی گذرانند ، پس از گذشت این ماه گویی کالبدی نو به آن ها هدیه شده است. کل سیستم های بدن ریکاوری می شود و همه چیز از نو احیا می شود.


آنهایی که همه ساله روزه می گیرند اغلب مشکلات گوارشی ندارند. چربی خون ندارند، مشکلات کبدی ندارند. چربی اضافی ندارند.
این ها نمونه ها و شباهت هایی از متد D.S.T و روزه ماه مبارک رمضان است.


وقتی دقت می کنیم از این همه شباهت و نزدیکی متعجب می شویم.


پس در کنگره 60 روزه و رمضان جایگاه خاصی دارد و متد D.S.T الهام گرفته از رمضان می باشد.


کنگره 60 می گوید در ماه مبارک رمضان در کلیه  شعب و نمایندگی ها افطار داده می شود آیا تا به حال پرسیده ایم چرا؟
برای اینکه ما باید روزه بگیریم. دوستان سفر دوم بایستی حتما روزه بگیرند ، زیرا در این ماه هرگونه خوردن، آشامیدن و مصرف دخانیات در ملا عام کنگره 60 ممنوع است. در این ماه برای روزه نگرفتن سفر دومی ها عذر و بهانه ای پذیرفته نیست.


و اما برای سفر اولی ها ببینیم کنگره 60 چه می گوید.


دیدگاه کنگره 60 به این صورت است که دوستان سفر اولی خوب است روزه بگیرند اما مشروط به اینکه در برنامه درمان و TDS آن ها اختلالی وارد نشود. یعنی هر سه وعده TDS خود را به صورت منظم و طبق برنامه ادانه دهند.


اما اگر قرار باشد به خاطر روزه در TDS و وعده های آن ها بی نظمی به وجود بیاید و آن ها را جابجا کنند یا کم و زیاد کنند این روزه برای آن ها زیان سنگنی به دنبال دارد و آن خراب شدن سفر اول است که موارد بسیاری از آن در کنگره 60 مشاهده شده است.


در استفتایی که از مراجع تقلید نیز صورت گرفته، مصرف دارو برای بیماران تحت درمان اعتیاد جایز شمرده شده است و می توانند روه باشند و داروی خود را نیز در ساعت مقرر مصرف کنند.


ممکن است کسانی باشند که به هر دلیل نخواهند و یا نتوانند روزه کامل بگیرند. کنگره 60 برای این عده نیز معتقد است که اگر نمی خواهند روزه کامل بگیرند حداقل چند ساعتی را روزه باشند تا حس این ماه مبارک را کمی درک کنیم. نباید کاملا بی تفاوت باشیم. زیرا مطمئنا نتیجه این بی تفاوتی حال خرابی خواهد بود.


ماه مبارک رمضان در کنگره 60 حال و هوایی دیگر دارد. گویی به اصل خویش بازگشته ایم. گویی در کنار مادر هستیم. رمضان در کنگره 60 بسیار لذت بخش است با افطاری های مخصوص خود که در هیچ کجا پیدا نمی شود. از سادگی و از خوشمزگی ؛ از سادگی و از زرق و برق آن ؛ از سادگی و از های کلاس بودن آن.


 افطارهای کنگره 60 غذاهایی ساده هستند اما با یک دنیا عشق و محبت و سلامتی که برای ما در رمضان نعمت الهی است. آری رمضان ضیافت الهی است ، نشستن سر سفره باری تعالی آن هم به صورت مستقیم.


خوشا به سعادت کسانی که آن را درک کرده اند و یا برای اولین بار امسال درک می نمایند.


رمضان یعنی سوختن یعنی روز سخت گرم شد.
رمضان تجدید حیات در حیات است آن گاه که فرمان خداوند اجرا می شود.با احترام ، مسافر علی خدامی ، 15/4/92

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر