درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا
به نام خالق عشق و هستی

کارگاه آموزشی خصوصی لژیون چهارم همسفران نمایندگی میر داماد با دستور جلسه "سی دی راهزنان "  در روزدوشنبه27/1/97 با استادی سرکار خانم زیبا راس ساعت 16 شروع به کار نمود.

در جمع گرم و صمیمی اعضای لژیون همسفر فاطمه در مورد سی دی به مشارکت پرداختند که خلاصه ای از آن را ملاحظه می نمایید:

همسر فاطمه: جناب مهندس در ابتدای سی دی از مصرف زیاد سیگار در جهان صحبت می کنند که سالیانه حدود ۵۰ تا ۵۸ میلیارد نخ سیگارهست.به مرگ ناشی از مصرف سیگار، "مرگ خاموش" گفته می شود زیرا شخص یک باره متوجه سرطان خود می شود. مرگ و میر ناشی از مصرف سیگار، بسیار بیشتر از مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدراست.
 تا زمانی که نوشتارها را به مرحله ی عمل نرسانیم ،دانستن آنها فایده ای ندارد.ضرب المثلی می‌گوید: با حلوا حلوا گفتن، دهان شیرین نمی‌شود. آموزش هایی را که در این جا از سی دی ها و یا سخنان راهنمای گرامی خانم زیبا دریافت می‌کنیم، باید عملی سازیم .تا این آموزش ها عملی نشوند، برای ما مفید نخواهند بود.تا زمانی که دانایی خودرا  به دانایی موثر تبدیل نکنیم، دانسته های ما فایده ای ندارند. زمانی که از ما خواسته می شود وارد حاشیه ها نشویم، چنان چه این دانسته را عملی نسازیم و به طور مثال در امورات مسافر خود دخالت کنیم با این کارباعث حال خرابی مسافرمان خواهیم شد و سفراورا به تاخیر می اندازیم. دانسته های خود را باید به مرحله ی عمل برسانیم ،هرچند که این مرحله سخت باشد. چنان چه در این امر موفق نشدیم، باز هم باید آن را تکرار کنیم تا به موفقیت دست یابیم.
 حضرت علی علیه السلام می فرمایند: در دنیا به گونه ای زندگی کنید که گویی همیشه زنده خواهید بود و به گونه‌ای دیگرآن چنان که گویا به زودی خواهید مرد. در زندگی باید به گونه ای زندگی کنیم که برای خود و همچنین دیگران مفید فایده باشیم و به طریقی دیگر به گونه ای که گویا به زودی خواهیم مرد. مادیات در بعد زمینی ارزشمند است ولی در جهان های دیگرارزشی ندارد،در جهان های دیگر افکار و اندیشه ما ارزشمند است و اندوخته ای برای جهان آخرت ماست. مادیات فقط دراین جهان به کار ما خواهد آمد.
در کلیه مسیرها حتی اگر تجهیزات و آموزش ها کامل باشند، باز هم مشکلات وجود دارد. باید این مشکلات را پذیرفت، صبر کردتا کم کم از سر راه ما برداشته شوند. در راه انجام تمامی امور، مشکلات وجود دارند ولی باید صبر و حوصله به خرج داد تا کم کم  حل شوند.برای حرکت در هر مسیری باید تفکر کرد و بی گدارپای در مسیر نگذاریم ،برای هر حرف و حرکتی باید تفکر کرد و اندیشید که آیا این حرف و این حرکت ما رابه مقصد خواهد رساند؟
در قدیم بیشتر کالاها مورد سرقت قرار می‌گرفتنداما امروزه سرقت‌ها به گونه ای دیگر است،سرقت ها ماشینی شده و یا حال خوب دیگران را سرقت می کنیم و حال آنها را خراب می‌کنیم. امروزه سرقت‌ها بیشتر پولی شده است.
دروادی دهم کنگره گفته می شود:"صفت گذشته در انسان صادق نیست، زیرا انسان جاری است "در کشورهای دیگرشخص را به خاطر خطایی که در سال های قبل انجام داده محاکمه می کنند، ولی در کنگره گفته می شود که چنانچه شخصی در سال های گذشته مرتکب خلافی شده باشد زمان حال اوبرای ما مهم است و در نظر گرفته می شود. جناب مهندس می فرمایند: در گذشته تریاک را دوست داشته واستفاده می کردم و آن را به دیگران هم توصیه می‌کردم، ولی آیا اکنون هم این‌گونه هستم؟ حال و گذشته ی من یکسان است؟ بنابراین باید زمان حال انسان ها را در نظر گرفت و به گذشته ی آنها توجهی نکنیم، زیرا انسان قابل تغییر و تحول است و می تواند صفت های زشت خودرا به صفت های نیکو تغییر دهد.

لژیون راس ساعت  19 با دعا به کار خود پایان داد.
ویرایش و تایپ:همسفر کبرا

در ادامه خلاصه ای از این سی دی را مشاهده می فرمایید:
 
    سالیانه ۵۰ تا ۵۸ میلیارد نخ سیگار مصرف می‌شود و ۵۰ تا ۵۸ هزار نفر در اثر مصرف سیگار فوت می‌کنند و مرگ در اثر مصرف سیگار مرگ خاموش است و آمار مرگ‌ومیر در اثر سیگار با مواد مخدر قابل قیاس نیست. این‌ها رقم کمی نیست و ما در کنگره در درمان سیگار موفق هستیم و باید توجه بیشتری هم به این قضیه داشته باشیم.

    در مورد بحث امروز، ما باید باورها را به عمل درآوریم و باور خالی ارزشی ندارد. باور زمانی ارزشمند است که عملی شود. ما باید برای تمام زندگی خود برنامه‌ریزی کنیم. زمین مکان آموزش برای ما انسان‌هاست و ما مالک اندوخته‌های ذهنی خود هستیم و مال و اموال را نمی‌توانیم با خود ببریم. وقتی‌که می‌خواهیم کاری انجام دهیم این‌طور نیست که هیچ مشکلی سره راه ما نباشد باید صبر داشته باشیم و تلاش خود را بیشتر کنیم هر کاری چند سالی خاک‌خوری دارد ما برای یک کنکور ساده کلی باید زحمت بکشیم تا قبول شویم.

    مثلاً در مسافرت الان راحت شده درحالی‌که در قدیم راهزنان در کمین ما بودند و این همین مثال مشکلات است که مانند راهزنان در مسیر ما قرار می‌گیرند ولی ما باید بدانیم که این مشکلات روال زندگی است و ناامید نشویم.

    ما در کنگره می‌گوییم صفت گذشته در انسان صادق نیست ملاک الان است نه گذشته انسان. مهم این است که الان چه‌کاره هستی و مسئله تکامل همین است.

    ما باید مطالب را طوری بیان کنیم که انسان‌ها خوب متوجه بشوند مثلاً یه مسئله را با موسیقی بیان می‌کنیم و یا با بیان گویا و به‌طورکلی به بهترین شکل مطالب را بیان کنیم.

    علم به‌تنهایی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد بلکه علم باید با عمل به انجام برسد. حس قوه عقل را به کار می‌اندازد و اگر حس اطلاعات غلط به عقل بدهد، عقل اشتباه می‌کند در غیر این صورت عقل اشتباه نمی‌کند. یعنی اگر به عقل اطلاعات غلط بدهی اشتباه می‌کند. در مورد خیلی از کارهای ما اطلاعات غلط است که باعث سوءتفاهم می‌شود.

    در مورد درمان اعتیاد عقل درست است حس‌ها غلط کار می‌کنند پس ما باید بدانیم گیرنده‌ها باید درست کند خیلی از انسان‌ها گیرنده‌های قوی دارند و برعکس بعضی‌ها این‌طور نیستند هر چه انسان‌ها آرام‌تر باشند گیرنده‌های قوی‌تر دارند چون به‌طور مثال در یک محیط پر سروصدا هیچ صدایی شنیده نمی‌شود.

    پس ما همه از عقل لازم برخورداریم و باید دریافت قوی داشته باشیم تا بتوانیم وارد عمل بشویم. و در مسیرمان مشکلات بسیار ممکن است پیش بیاید که باید بدانیم طبیعی است و ما باید به مسیر خود ادامه بدهیم.

    نویسنده و تایپ: همسفر مونا لژیون هشتم

    همسفران نمایندگی آکادمی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات