درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا

به نام خالق عشق و هستی

کارگاه آموزشی خصوصی لژیون چهارم همسفران نمایندگی میر داماد با دستور جلسه "سی دی انرژی"  در روزدوشنبه 14/12/96با استادی سرکار خانم زیبا راس ساعت 17 شروع به کار نمود.

در این جلسه همسفران عزیز: زینب،مریم،محبوبه،عسل،ناهید،بتول،ناهیدس،فاطمه، پیرامون دستور جلسه به مشارکت پرداختند که خلاصه ای از آن را ملاحظه می فرمایید.

همسفر زینب:اولین نیرویی که قوه عقل را به کار می اندازدحس می باشد. عشق و ایمان، کینه و نفرت و... همه از حس به وجود می آیند. همه ی حس ها و موجودات کره زمین به انرژی نیاز دارند .زمین انرژی خود را از گرمای خورشید دریافت می کند. هر موجودی به دنبال کسب انرژی است ،حتی دستگاه هایی مانند جاروبرقی و ماشین لباسشویی و... هم به انرژی نیاز دارند.برای کسب انرژی به حس احتیاج داریم که مانند گیرنده ای باید این انرژی را دریافت کند. درخت هم انرژی مورد نیاز خود را از زمین و خورشید دریافت می کند .درختان تناور و بارده را نباید در نزدیکی یکدیگر کاشت ،تا بتوانند انرژی مورد نیاز خود را به راحتی از زمین و خورشید دریافت کنند.

همسفر مریم :در جهان همه چیز تابع انرژی است و به آن نیاز دارد. زمین ،خورشید، ماشین و ... همه به انرژی نیاز دارند. ماشین برای حرکت به انرژی نیازمند است که آن را از سوخت تامین می کند .انسان انرژی خود را از سوخت و ساز مواد غذایی در بدن خود به دست می آورد. برای دریافت انرژی باید حس وجود داشته باشد. حیوانات هم غذای خود را از طریق حس خود به دست آورده و تامین می کنند. بعضی از آنها از طریق صوت و شنیدن ،طعمه خود را تشخیص داده و شکار می کنند و بعضی به وسیله ی دیدن و یا... . برای داشتن حس بهتربرای کسب انرژی، باید دانایی به مرحله ای رسیده و مثلث آموزش( تفکر، تجربه و آموزش) را پشت سر گذاشت تا به حس خوب و انرژی خوبی دست پیدا کنیم.  باید سیستم خمرخوبی در وجود انسان وجود داشته باشد.هرچه حس بهتری داشته باشیم ،انرژی بیشتر و بهتری کسب کرده و چنانچه دارای حس بدتری باشیم ،انرژی کمتر و بد تری را دریافت خواهیم کرد. دریافت انرژی کمتر وبدتر،یا بیشتر و بهتردرما،به حس ما نسبت به آن محیط بستگی دارد. حس ها و انرژی ها متفاوت هستند و با تفکر و تجربه و آموزش ما رابطه مستقیم دارند. دانایی ما باید به مرحله ای برسد که حس خوب و بد را تشخیص بدهیم. حس خوب و بد در افراد مختلف متفاوت است، در بعضی ها حس های خوب و در بعضی دیگر، حس های بد غالب هستند. در مورد موضوعات به هر گونه که فکر کنیم ،همان حس را تجربه خواهیم کرد.

همسفر محبوبه: در سی دی های اخیر، جناب مهندس تکیه خاصی بر حس دارند و این نشان می دهد که وجود حس برای ما بسیار مهم است.حس تعیین کننده و کلیدی است و حتی دریافت پیام ها از نور و صوت هم، توسط حس انجام می گیرد. در صورتی می توان حس خوبی داشت که 1-از دانایی و آگاهی برخوردار باشیم ۲-سیستم خمر در وجود ما به خوبی کار خود را انجام دهد.خمر همان سیستم شبه افیونی ماست که در صورتی که کار خود را به درستی انجام دهد، حس های ما هم به خوبی انجام وظیفه می کنند. سیستم شبه افیونی در صورت صدمه دیدن به وسیله ی وارد کردن مواد افیونی از خارج از بدن و یا آلودگی به ضد ارزش ها ،دچار تخریب شده و باعث صدمه و خرابی حس خواهند شد.انتقال حس به اطرافیان،به صورت ناخودآگاه انجام  می گیرد. برای فعالیت حس های خوب در خود، هیچ راهی جز تزکیه و پالایش وجود ندارد و باید تفکر سالمی داشته باشیم.طبق وادی دهم ،ابتدا باید تفکر سالم داشت تا به ایمان سالم دست یافت و ایمان سالم به عمل سالم و داشتن حس  سالم منتهی شده و در نتیجه همه این ها، به عشق سالم خواهیم رسید. در پس مثلث دانایی ، تفکر، تجربه و آموزش قرار دارد. باید سطح دانایی و آگاهی خود را بالا برده و به کسب تجربه بپردازیم. انتخاب محیط خوب و بد و یا غذای خوب و بد و... همه به تجربه و به حس ما بستگی دارد. وقتی دارای حس خوب و مثبتی هستیم در برخورد با افراد دارای حس بد، انعطاف پذیر بوده واز خود صبوری نشان می‌دهیم و تحمل می‌کنیم تا برخورد بدی با آنها پیدا نکنیم و اینها همه ناشی ازحس ماست. سعی کنیم حس خود را سالم، پاک و خوب بسازیم.

همسفر عسل :بدون انرژی حرکتی انجام نمی شود برای پیدا کردن انرژی به حس  نیاز داریم. پس از کسب انرژی، باید قابل استفاده بودن یا غیر قابل استفاده بودن آن را تشخیص دهیم. برای ادامه بقا در هستی، به انرژی نیاز است .انسان برای تشخیص غذای سالم از ناسالم، به حس نیازمند است. در هستی سه مقوله حس ،نور و صوت وجود دارند.پس از حس، بحث درباره نور است . برای دیدن غذا و خوردن آن به نور احتیاج داریم. برای عملکرد خوب حس، به دانایی و آگاهی نیاز است و پس از آن سیستم شبه افیونی ما(خمر)، باید سالم بوده و کار خود را به خوبی انجام دهد. بسیاری از مشکلات ما در اثر بدی حسی است که در ما وجود دارد و این با خواست ، تقدیر وفرمان در ارتباط است.

همسفر ناهید: در این سی دی جناب مهندس از مثلث آفرینش حس ،صوت و نور صحبت می کنند و تاکید می کنند که این سه  نقش مهمی برای ما دارند .اینها گیرنده هایی هستند که توسط آنها انرژی را کسب می‌کنیم،مانند چشم که عضو دیدن است و صوت که شنیده می شود.اینها هر سه وسیله انتقال دهنده ای هستند که می‌توان از آنها به عنوان یک کانال استفاده کرد. چشم که وسیله دیدن است و تصاویر را به مغز مخابره می‌کند و یا صوتی که می شنویم، اطلاعات و آگاهی های ذخیره شده در مغز و عقل ما ،آنها را پردازش کرده و باعث برداشت شخص از تصویر و یا صوت می شود. مثلا  هر کس از دیدن یک شاخه رز، ممکن است برداشت متفاوتی داشته باشد و این موضوع به اتفاقات قبلی که در رابطه با این شاخه رز برایش اتفاق افتاده،وهم چنین دانایی او بستگی دارد . حس به سه دسته 1- حس خوب 2-حس بد 3-حس خنثی  تقسیم می‌شود. چنان چه سیستم خمر شخصی طبیعی و نرمال باشد، شخص دارای حس خوبی است. اشخاصی که دارای حس بدی هستند ،سیستم خمر و شبه افیونی آنها یا  از کار افتاده و یا فعالیت بسیار کمی دارد. در افراد دارای حس خنثی سیستم خمر در بدن آنها وجود دارد، ولی به خوبی از آن استفاده نمی کنند به همین دلیل حس برای آنها بی اهمیت و بی تفاوت است. جناب مهندس در مورد صوت تأکید فراوانی داشته اند. درست است که ما بیشتر اطلاعات خود را از طریق دیدن دریافت می کنیم، ولی صوت هم بسیار پر اهمیت بوده ومی‌توان با شنیدن کلامی بسیار متحول شده و از حال خوشی برخوردار شد و یا برعکس. سعی کنیم انرژی دریافت کنیم و سطح انرژی را در خود بالا ببریم، برای این منظور به حس نیاز داریم. برای داشتن حس خوب ،باید حس های خود را تزکیه و پالایش کنیم و به این وسیله است که می توانیم خود را به خداوند نزدیک سازیم. با یاد خدا دلها آرام می شود واین آرامش ناشی از ترشح طبیعی خمردر درون ماست. باید نگرش های خود را تغییر دهیم تا زندگی خوبی داشته باشیم .

همسفر بتول:در هستی مقدار زیادی انرژی وجود دارد که برای استفاده از آن ،باید از حس خود کمک بگیریم.سه نوع حس خوب وبد و خنثی وجود دارد. انسانهای دارای حس خوب خوش اخلاق، خوشرو ،خوش مشرب و... هستند. انسان از دیدن آنها انرژی گرفته و حالش خوش می شود، برعکس افراد دارای حس بد بسیار بد صحبت کرده، زودرنج و عصبی و پرخاشگر هستند و انسان از همنشینی با آنها انرژی بدی دریافت کرده و بد حال می شود. حس خوب داشتن محتاج دانایی و آگاهی است و این سوای داشتن سواد است و با هم متفاوت هستند. برای رسیدن به دانایی و حس خوب باید هزینه کرد ه، تلاش به کار برده و هزینه آن هم گران خواهد بود. برای بهبود حس در وجود خود، باید سیستم خمر طبیعی و نرمال داشت. با داشتن حس خوب از زندگی لذت برده و برای رسیدن به حس خوب، باید اشکالات و معایب حس خود را بازنگری و در جهت تغییر آنها تلاش کنیم. برای رسیدن به این مهم باید همچون فنر و یا اسفنج انعطاف پذیر بوده و در مقابل لجبازی های دیگران ،بر عقیده و حرف خود پافشاری نکنیم زیرا باعث لجبازی بیشتر وآزار طرف مقابل و به وجود آمدن حس بدی در خود ما خواهد شد.

همسفرناهید س :خورشید دارای نور و انرژی است که آن را به زمین منتقل کرده و به این وسیله ما می توانیم در کره زمین به کار و فعالیت بپردازیم و از انرژی های اطراف خود استفاده کنیم .سه عنصرحس ، نور و صوت وجود دارد که در قرآن هم از آنها نام برده شده است .چشم ما وسیله دیدن نور است که در قرآن به ابصار تعبیر شده،صوت هم که شنیدنی است.  قلب مابه وسیله این پنج حس، اطلاعات را کسب کرده و همراه کانالهایی به مرکزی می‌فرستد که این اطلاعات قبلا در آنجا تجربه شده و می فهمند که آیا برایشان مفید است یا مضر و در پس همه اینها عقل و تعقل هم وجود دارد. ابتدا باید فکر کرده و سپس برای انجام تصمیم بگیریم. مثلث دانایی شامل تفکر، آموزش و تجربه است و هنگامی که به این مرحله می رسیم سیستم خمر طبیعی شده و به کار خود می‌پردازد و موادی که از بیرون جایگزین شده بود، از این طریق برطرف شده و به دانایی کامل رسیده و به زندگی عادی خود ادامه خواهیم داد. مقوله خواست، تقدیر و فرمان الهی هم در این مورد مهم است . ابتدا باید باید خواست ،سپس در مورد آن فکر کرده و آن را حس کرد و انتقال داد و سپس از آن استفاده نماییم.

همسفر فاطمه: شاید دلیل تاکید جناب مهندس بر روی حس  این باشد که در سال جدید از حس خوب و پاکی برخوردار شویم ،تا بتوانیم با مسافر خود و یا اطرافیان برخورد خوبی داشته باشیم. با شنیدن این سی دی حس خود را با قبل از ورود به کنگره مقایسه کردم. تا قبل از ورود به کنگره مسافرم را مجرم فرض کرده و مواد مخدر را برای او در حکم دارو نمی دانستم، این ناشی از حس های بد من بود زیرا در پس حس های های من دانایی وجود نداشت و در جایی که این حس ها آنالیز می شدند، باعث ورود افکار منفی به درون من می‌شد و با این ذهنیت همیشه مسافرم را محکوم کرده و او را به دست قانون می سپردم و یا همه مشکلات زندگی خود را از چشم مسافرم می دیدم و هیچ گاه عیب و نقص دانایی و آگاهی خود را در نظر نمی گرفتم.با آموزش های کنگره پی بردم که تمامی حس های یک همسفر منفی است و هیچ گاه خوبی ها و نکات مثبت  مسافر خود را نمی دیدم ، زیرا به سختی در ضد ارزش ها غوطه وربودم.با ورود به کنگره و کسب دانایی و آگاهی از طریق آموزش ها در مورد اعتیاد و مواد مخدر و... دچار تغییرات زیادی شده و پی بردم که مصرف کننده موادمخدر، یک بیمار است که مواد برای اوحکم دارو را دارد و باید به او کمک کنیم تا درمان شود و در کنار او مقام یک پرستار را داشته باشیم. هرچه دانش و آگاهی خودرا نسبت به موضوعات ناشناخته بالا ببریم، از حس های خوبی برخوردار خواهیم شد. چه قدر خوب است که صبح و شروع روز را با یک حس خوب آغاز کنیم، زیرا انرژی آن تا پایان روز با ما خواهد بود.اگر در آغاز روز دارای حس های منفی باشیم، در طول روز از مشکلات زیادی رنج خواهیم برد.
در این هنگام همسفر مریم که از تازه واردین هستند در مورد وادی یازدهم چنین مشارکت نمودند: در وادی یازدهم از چشمه های جوشان و رودهای خروشان که به بحر می رسند، صحبت می نمایند. اهریمن در مکان لامکان افرادی را گرد خود جمع کرده و به آنها گفت :انسانی که خداوند خلق نموده ، دارای ویژگی اختیار است که دیگر موجودات از آن برخوردار نیستند. در کتاب ادموند و هلیا چنین گفته شده که هنگامی که خداوند تصمیم گرفت که ادموند را به مکان دیگری بفرستد به او فرمود:که تو  قدرت اختیاری داری که می توانی این فرمان را بپذیری یا که  نپذیری.ادموند فرمان را پذیرفت . خداوند فرمود: از این پس مشکلات فراوانی بر سر راه تو قرار خواهد گرفت از آن جمله اهریمن که دستور مرا رد کرده و بر تو سجده نکرد ،همواره سد راه تو بوده و مشکلاتی را برای تو به وجود خواهد آورد.ادموند با وجود همه این توضیحات پذیرفت و وارد مکانی پر از صلح و آرامش و دوستی شد، ولی اهریمن در محیط جدید هم حاضر شده افرادی را گرد آورده و اعلام کرد که من از طریق القا و الهام، ادموند را به سوی خود خواهم کشید. انسان دارای اختیار است و می تواند قبول نکند و تاثیر نپذیرد، ولی من از این طریق او را به جرگه خودمان کشانده و مطمئن هستم که روزی انسان فریب من را خورده و وارد حریم من خواهد شد. همین اتفاق روی دادو ادمونداز فرمان قدرت مطلق سرپیچی کرده،وارد منطقه ممنوعه شده و از آن شجره خبیثه میوه ای خورد که همه این اعمال به نفع اهریمن انجام شد. انسان در اثر این اشتباه از بهشت سرشار از آرامش و صلح، به زمین خاکی فرستاده شد و پس از ورود به زمین دارای جسم شده و سلطان و فرمانده جسم خود شد. آیا از این جسم به نحو احسن استفاده خواهم کرد و یا به هر طریقی در مسیر ضد ارزش ها از آن استفاده خواهم کرد.؟ رودها و بحرهای خروشان برای رسیدن به دریا یا اقیانوس، باید دو ویژگی داشته باشند :1- موقعیت جغرافیایی و منبع ذخیره آب داشته باشند.2- و یا دارای انرژی و پتانسیل باشند. من نوعی برای قرار گرفتن در یک مسیر، باید دارای مثلث دانایی( تجربه تفکر و آموزش) باشم،یعنی حد واندازه دانایی خود را بسنجم و از سطح ذخیره انرژی و پتانسیل آن در خود آگاهی پیدا کنم و سپس به مسیر ادامه دهم. در راه رسیدن چشمه و رود به اقیانوس، سنگلاخ های فراوانی وجود دارد که رود درطی این راه موانع و سنگها را با تلاش از سر راه خود کنار زده متوقف نمی شود و به مسیر خود ادامه داده، طی طریق کرده و عاقبت به اقیانوس خواهد رسید. منظور از اقیانوس ،هدف والایی است که می‌خواهیم به آن برسیم. مصرف کنندگان برای رهایی سه سفر را طی می کنند: از مصرف مواد تا قطع آن، قطع مواد تا شناخت خود ،و از شناخت خود تا رسیدن به قدرت مطلق یا خدای خود. هدف رسیدن به خداوند وقدرت مطلق است .وقتی از موانع وضد ارزش‌ها عبور کرده و نیروهای بازدارنده را از سر راه خود کنار بزنیم و به تلاش و حرکت خود ادامه دهیم ،به بحریا اقیانوس خواهیم رسید واین همان جایی است که باید باشیم. خداوند هنگامی که اهریمن را از درگاه خود طرد نمود به او اعلام کرد که تو از مهلت یافتگان هستی، ولی هنگامی که انسان از شجره خبیثه تناول کرد چنین حرفی به او زده نشد و خداوند فرمود: برو ولی منتظر تو هستم، یعنی آن قدر به تو ایمان دارم که می دانم روزی به سوی من باز خواهی گشت. حتی اگر اهریمن بتواند تو را فریب داده و شکست دهد، بازهم من منتظر تو هستم .خداوند هیچگاه در برابر گناهان و کارهای ضد ارزشی،  ما را به حال خود رها نکرده و ترک نخواهد کرد ولی در مورد شیطان به طور کامل او را از درگاه خود طردنمود. خداوند هیچ گاه در مسیر ضد ارزش ها ما را تنها نمی گذارد، بلکه به وسیله امدادهای غیبی به کمک ما آمده و ما را بر نیروهای بازدارنده غالب می‌کند. چنان چه بر مادیات غلبه کرده وآن را در زندگی خود به کار ببریم، به پیروزی خواهیم رسید ولی در صورت غلبه مادیات بر ما،دچار شکست خواهیم شد. در وادی اول تفکر کردن را آموختیم و وادی پنجم مرحله  عملکرد و به کارگیری تفکرات است، یعنی تفکرات خود را اجرایی کنیم. در وادی دهم می گوید: صفت گذشته در انسان صادق نیست، زیرا جاری است یعنی انسان و صفات او همچون زمان همواره در حال تغییر هستند و  انسان می تواند از گذشته تاریک خود جدا شده و به آینده ای روشن پیوند بخورد . "خواستن توانستن است". ممکن است که خواهان هدفی باشیم، ولی نتوانیم به آن دست یابیم. به امید رسیدن همه ما به خواسته ها و اهداف خود.
تصویرگر:همسفرمحبوبه
تهیه گزارش و تایپ:همسفر کبرا

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات