درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا
به نام خالق عشق و هستی

برداشتی از سی دی "تقدیر" به قلم کمک راهنما همسفر زیبا لژیون چهارم"لیس للانسان الا ما سعی" انسان چیزی نیست مگر سعی و تلاش خودش. تقدیر و سرنوشت اشخاص به خواست خود او رقم خواهد خورد و خود، آن‌ها را می‌نویسد. برای تغییر هر سرنوشتی باید فقط روی خودمان حساب کنیم و حتی از خداوند هم انتظار نداشته باشیم .هنگامی‌که در جهت نور حرکت کردی، خداوند هم به کمک تو خواهد آمد.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید...


مسئله زمان برای انسان، بسیار مهم و حائز اهمیت است زیرا مکانیزم انسان و پیچیدگی‌های او با سایر موجودات بسیار متفاوت  و بسیار زیاد است. مثلاً راه رفتن انسان بر روی دو پا یکی از عجایب و شگفتی‌های خلقت است که در جهان هستی مانند ندارد، شاید حیواناتی مثل گوریل و یا میمون‌ها روی دو پا راه بروند ولی مقطعی است و همیشگی نیست. برای فراگیری عمیق‌تر، قوی‌تر و نیرومندتر به زمان بیشتری نیاز است. در میان کلیه حیوانات، انسان که اندوخته‌هایش قوی‌تر و محکم‌تر و دامنه‌ی آن‌ها وسیع‌تر است، برای فراگیری و تغییرات به زمان بیشتری نیازمند است .مثلاً زمانی را که یک گاو و یا گوساله و... برای تکامل و آمادگی برای تولیدمثل نیاز دارد، یک انسان در حدود ۱۸ تا ۲۰ سال طی می‌کند. بنابراین هرچه حجم اندوخته‌ها قوی‌تر و پیچیده‌تر باشد، زمان بیشتری برای تغییر لازم است.

انسان دارای خصوصیاتی است که افکار و اندیشه‌ای را که در مخ او ریشه دوانیده، یک‌شبه نمی‌توان تغییر داد و این‌یک قانون است که غیرقابل تغییر بوده و هستی و خلقت هم در این مورد کاری نمی‌توانند بکنند. این تغییرات افکار در مورد مسئله اعتیاد،حداقل یک سال طول خواهد کشید. راه‌اندازی سیستم فیزیکی و مراحل تکامل و رشد؛ در بچه انسان که از ضعیف‌ترین بچه‌های موجودات است ،کاری بس مشکل و بسیار پیچیده است که در پروسه زمانی معین صورت می‌گیرد. بنابراین بعضی قوانین در هستی غیرقابل تغییر بوده و یک‌شبه و یا یک‌روزه و... انجام نمی‌پذیرد، بلکه در زمان معین خودش اتفاق می‌افتد.
آنچه در تقدیر ما باشد قطعاً اتفاق خواهد افتاد، ولی اعمال ما در خطوط تقدیرمان نقش بسیار مهمی دارند و می‌توانند به آن شکل دیگری بدهند. ازنظر لغوی تقدیر یا به گفته عوام سرنوشت، از ریشه قدر یعنی اندازه و قضا هم از قضاوت کردن گرفته‌شده است.  قضا و قدر یعنی قضاوت کردن تقدیر، تقدیر هر شخص در مقطعی حتی قبل از تولد او تعیین و برایش احکامی صادرشده که همه با موافقت خود او صورت گرفته و برنامه‌ریزی‌های امروز زندگی هر شخص ،بر پایه و اصولی است که قبلاً تعیین‌شده ولی ما در ترسیم چگونگی این تقدیر و نوشتن آن نقش بسیار مؤثر و سازنده‌ای داریم. هرچه که امروز هستیم نتیجه تفکرات و اندیشه‌ها و برنامه‌ریزی‌های سابق ما بوده است، و هر چه امروز انجام دهیم نتیجه‌اش در آینده خود را نشان خواهد داد. دائماً در حال نوشتن تقدیر خود و برنامه‌ریزی برای آن هستیم، چه آن‌هایی که قبل از تولد برنامه‌ریزی کرده و به انجام رسانیدیم وچه آن‌هایی که اکنون انجام می‌دهیم ،همه پایه و اصولی برای آینده هستند.

Image result for ‫عکس نوشته تقدیر و سرنوشت‬‎

اعمال و تفکرات ما در خطوط تقدیر ما نقش بسیار مهمی داشته و به آن شکل دیگری می‌دهند، مثلاً شاید تقدیر شخصی سال‌ها حبس و زندان باشد ولی تفکرات و اعمال او در زندان می‌تواند باعث آرامش و آسایش نسبی و پیشرفت او و یا باعث درگیری و آزار و اذیت هرروزه او شود.حبس می‌تواند شخص را به قهرمان ورزشی جهان و یا نویسنده‌ای بزرگ که در آینده به مقام ریاست جمهوری می‌رسد تبدیل نماید، و این اعمال اوست که به تقدیرش نقش دیگری داده است. تقدیر می‌تواند زشت یا زیبا ، خوب یا بد، مصائب و بلاها و یا... باشد و هیچ‌گونه گریزی از آن نیست، این بستگی به ما دارد که چگونه به آن واکنش نشان دهیم. چنان چه از اعمال خود درست نتیجه‌گیری کنیم، می‌توانیم مسائل بسیار منفی تقدیر خود را به مسئله‌ای بسیار مهم و عظیم که باعث کسب نشان و افتخار برای ما شود، تبدیل کنیم.
"لیس للانسان الا ما سعی" انسان چیزی نیست مگر سعی و تلاش خودش. تقدیر و سرنوشت اشخاص به خواست خود او رقم خواهد خورد و خود، آن‌ها را می‌نویسد. برای تغییر هر سرنوشتی باید فقط روی خودمان حساب کنیم و حتی از خداوند هم انتظار نداشته باشیم .هنگامی‌که در جهت نور حرکت کردی، خداوند هم به کمک تو خواهد آمد.
" الله و الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی النور"و تو را از ظلمات خارج و به‌سوی نور رهنمون می‌کند. در بدبختی‌های خود کسی را مسئول ندانیم، زیرا خود ما با افکارمان این‌گونه خواسته‌ایم. شاید  به خیر و صلاح ما باشد که این شرایط سخت را تجربه کنیم، تا بعد بتوانیم کم‌کم خود را از آن بحران خارج نماییم. مشکلات را باید باشهامت تمام پذیرفت ،قبول و هضمش کرد ،خواست و برای حل آن حرکت و تلاش کرد و قطعاً نه‌تنها خداوند بلکه کل هستی در این راه به ما کمک خواهند کرد. برای انجام این کار به انرژی نیاز است، این انرژی در درون ما وجود داشته که باید آن را به خودمان برسانیم.
به‌حکم اندیشه ،صفات گذشته می‌تواند در انسان صادق نباشد. برای فراگیری به زمان نیازمند هستیم، باید زمان را در مهار خود درآوریم تا ساختار فکری ما در این زمان ساخته شود. ما کتابی زنده هستیم که هرلحظه‌ی زندگی‌مان با دقت و ظرافت خاصی در آن حک می‌شود ،تلاش کنیم هرلحظه به گذشته خود رجوع نکنیم. برای یک سفر اولی تازه سفرکرده که فصل خروج از تاریکی را شروع نموده و اکنون ورق‌های زندگی‌اش تمیزتر و پررنگ‌تر؛ در حال نوشتن است ،لازم است که گذشته را پشت سرنهاده و به آن تاریکی‌ها نگاه و توجهی ننماید تا قالبی نو برایش ساخته‌شده و نیروهای خفته بدنش بیدار گشته، درختی صاف و استوار نمودار و شکوفه‌های سفید که نوید رهایی دارند نمایان گردد.
می‌توانیم با  مهار زمان و کسب آگاهی و دگرگونی افکار و اعمال،تقدیرمان را به بهترین نحو تغییر دهیم. ان‌شاءالله...نویسنده: کمک راهنما همسفر زیبا لژیون چهارم
نگارنده: همسفر کبری
نمایندگی : میرداماد
تاریخ: 96/12/18
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic