درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا
تاریخ
پنج شنبه 17 اسفند 1396

مصاحبه با سرکار خانم آنی کماندار دیده بان ورزش همسفران

مصاحبه با سرکار خانم آنی کماندار دیده بان ورزش همسفران

سلام و شادباش و عرض خیرمقدم خدمت شما دیده‌بان محترم و دوست‌داشتنی ، به شعبه خودتان خوش‌آمدید و بهترین حس‌ها و اشتیاق اعضای کنگره را در این شعبه باعث شدید ، تک‌تک ما خوشحالیم که بوی آشنای بنیان کنگره را از حضور پر مهر شما استشمام می‌کنیم و بی‌شک لحظاتی که امروز با شما هستیم برکتی از عشق ، محبت و ایمان در پی خواهد داشت.

هفته دیده‌بان را به شما تبریک می‌گویم و از شما سپاسگزارم برای این مصاحبه.

ضمن معرفی خودتان،حس شما نسبت به این جایگاهی که دارید چیست و چگونه وارد کنگره شدید؟
سلام آنی کماندار هستم یک همسفر،حس خوبی دارم از این که دیده‌بان ورزش همسفران هستم.

زمانی که پدرم درمان شدند ۱۴سالم بود و آن زمان متوجه اعتیاد ایشان شدم. شروع کار پدرم در شعبه انقلاب و با تعداد اندک بود که جلسات را برگزار می‌کردند؛در همان ساختمان یک ساعاتی جلسات کنگره بود و ساعاتی دیگر جلسات NA برگزار می‌شد اکثر شرکت‌کننده‌ها در جلسات هم افراد سقوط آزاد بودند که مواد مصرفی‌شان را ناگهانی کنار گذاشته بودند و من هم گاهی اوقات در جلساتی که خانواده‌ها بودند حضور داشتم زمانی که به شعبه انقلاب می‌رفتم حدوداً ۱۷ سالم بود که بعد کم‌کم ساختمان آکادمی را در اختیار کنگره قراردادند؛ اما من مسئولیت خاصی نداشتم،خدماتی که می‌کردم در حد مهمانداری،نظافت و...بود.

ورزش در متعادل کردن حال همسفران چه نقشی دارد؟
ورزش باعث ترشح بیشتر یک سری مواد بیوشیمی در بدن می‌شود که خوشحالی و اعتمادبه‌نفس در فرد به وجود می‌آید کسی که ورزش می‌کند روحیهٔ خوب و احساس بهتری دارد و شاداب می‌شود وقتی همسفران به کنگره می‌آیند و در پارک شروع به ورزش کردن می‌کنند تغییرات در آن‌ها ایجاد می‌شود.

یادم هست که برای اولین بار در پارک از شما یک سؤال پرسیدم و شما با یک حس خوب و آرامش خاصی جواب دادید؛ منشأ این آرامشی که شما در نگاه و کلامتان دارید چیست؟!آیا از ابتدا این‌گونه بودید؟
ممنون! خوشحالم که این حس را نسبت به من دارید. خیر این‌طور نبوده،من آدم درون‌گرایی بودم؛ در ظاهر آدم آرامی بودم ولی باطنم ناآرام بود،کم‌کم با ورود به کنگره و آموزش دیدن تغییر کردم.

وقتی انسان یک مشکل یا گره ای در زندگی‌اش دارد برای اینکه سعی کند آن مشکل را پیدا کند و آن را حل نماید نیاز به ابزار دارد که آن ابزار جهان‌بینی و آموزش است وقتی انسان این علوم را یاد بگیرد می‌تواند خود واقعی‌اش را بشناسد و کم‌کم صور پنهان و صور آشکارش به هم نزدیک شود،حالا خودم هم سعی می‌کنم با آموزش گرفتن این آرامش را بیشتر کنم و بهتر شوم.

چه زمانی با ورزش تیراندازی با کمان آشنا شدید؟
سال ۸۴ به پارک طالقانی می‌رفتیم و ورزش می‌کردیم از آنجا با تیراندازی آشنا شدم، در یک مقطعی کار مدیریتی و اجرایی در زمین تیراندازی پارک نشاط و طالقانی و زمین تختی بر عهدهٔ من بود. مربی‌گری و کارآموزشی خیلی به من کمک کرد و مقدمه‌ای شد که یک سری اصول را یاد بگیرم و بتوانم قبول مسئولیت کنم و دیده‌بان ورزش همسفران شوم. چند سال در کنگره رشتهٔ تیراندازی با کمان مربی همسفران بودم  و حداقل ۷سال سابقهٔ کمک راهنمایی در نمایندگی مرکزی(آکادمی) را داشتم و بعد این مسئولیت را به من دادند ولی خودم هیچ پیش‌زمینهٔ ذهنی از این که دیده‌بان شوم را نداشتم.

به کدام از این جایگاه‌هایی که تجربه کردید حس خیلی خوبی داشتید؟
هر کدام از آن‌ها حس خودش را دارد. وقتی نیرویی از کم شروع می‌شود و کم‌کم زیاد می‌شود تا نقطهٔ تحمل پیدا می‌کند، انسان از کارهای کوچک شروع می‌کند و کم‌کم مسئولیتش بزرگ می‌شود و نقطهٔ تحمل درونش ایجاد می‌شود و ظرفیت آن کار را پیدا می‌کند چون اگر انسان در یک جایگاهی قرار بگیرد و اندازهٔ آن جایگاه نباشد نه تنها به او خوش نمی‌گذرد بلکه بد خواهد گذشت؛زمانی که شما یک مسئولیتی داری باید آن را درست انجام بدهی و اگر این کار را نکنی و مسئولیت اشتباه بگیری،تخریبی که در سیستم ایجاد کردی به خودت بر می‌گردد بنابراین باید سعی کنیم تصمیم درست بگیریم.

سؤال آخر چه آرزویی دارید؟
آدمیزاد خواسته‌های زیادی دارد. خواسته‌ام برای کنگره پیشرفت هست و اینکه انسان های زیادی بیایند و به درمان برسند و انسان‌هایی که خدمت می‌کنند اثر خدمت و کار الهی که انجام می‌دهند به خودشان و زندگی‌شان برگردد که قطعاً همین‌طور خواهد بود. و اینکه با توکل به خدا بتوانم این مسئولیتی که پذیرفتم از عهدهٔ کارها به‌درستی بر بیایم.

با تشکر از شما خانم کماندار برای وقتی که گذاشتید امیدوارم ما همسفران با داشتن الگویی مثل شما و دیده‌بانان محترم بتوانیم خدمتگزاران خوبی برای کنگره باشیم.

 

تهیه و تنظیم: وبلاگ نمایندگی همسفران پرستار

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic