درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا

به نام خالق عشق و هستی

کارگاه آموزشی خصوصی لژیون چهارم همسفران نمایندگی میر داماد با دستور جلسه "سی دی گیرنده"  در روزدوشنبه 7/12/96با استادی سرکار خانم زیبا راس ساعت 17 شروع به کار نمود.

در این جلسه همسفران عزیز: مریم،ناهید س،بتول،ناهید،زینب،لیلا،محبوبه،عسل،زهره،فاطمه و کبرا پیرامون دستور جلسه به مشارکت پرداختند که خلاصه ای از آن را ملاحظه می فرمایید.


 
همسفر مریم: آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است.  سی دی امروز گیرنده نام دارد. استاد در ابتدا ما را به یاد گیری علم زندگی که بهترین علوم است ، جدا ازهر گونه موقعیت  و مقام ومنصبی سفارش می‌کند.  زندگی کردن و بر طبق اصول زندگی زیستن، ربطی به میزان سواد و تحصیلات و موقعیت اجتماعی افراد ندارد. برای شناخت هر موجودی در محیط خود، به خود آن موجود و مولفه های صوت و نور و حس احتیاج داریم. به طور مثال برای دریافت یک برنامه رادیویی، در ابتدا باید دستگاه رادیو موجود باشد.گیرنده ای هم باشد که به وسیله آن بتوان برنامه را دریافت کرد. من نوعی باید باشم تا به وسیله ی نور،صوت و حس با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنم.اولین نیرویی که قوه عقل را به کار می اندازد،حس می باشد. ما دارای پنج حس درونی و پنج حس بیرونی هستیم.حس های درونی و بیرونی باید با هم در ارتباط باشند که برای این ارتباط به یک رابط نیازمندند.حس ششم می‌تواند این رابطه را برقرار کند. برای دریافت الهامات از طریق حس ششم، باید از پیکره ی خاکی خود خارج شویم و خود را به مراتب بالاتری برسانیم تا به حس های اطراف خود دست بیابیم .

همسفر ناهید س: مسافران راه را اشتباه رفته اند و بعضی از همسفران در مسیر زندگی خود دچار اشتباهاتی شده اند، زیرا علم صحیح زیستن را نمی دانسته اند. از آن دسته افرادی نباشیم که به نصیحت دیگران می پردازند، ولی خود به آن عمل نمی کنند. راه های پیشنهادی را باید ابتدا خودمان طی کرده و به صحت آنها پی برده باشیم،سپس آنها را به دیگران پیشنهاد دهیم. حس نه تنها قوه عقل، بلکه قوه عشق، پرداختن به کار و امور زندگی و... را به کار می اندازد.حس های درونی و بیرونی ما همانند سفرایی هستند که بین کشورها در رفت و آمد هستند.حس ششم ما هم سفیری بین حس های درونی و بیرونی است. خداوند نور آسمان و زمین است.ما این نور را از طبیعت و نشانه های خداوند در آن،دریافت کرده و به عظمت و بزرگی پروردگار پی می بریم.صوت به وسیله ی عضو شنیداری، شنیده می شود و ما برای صوت حکم گیرنده را داریم ودر ابتدا بایدحس ما، توانایی گیرندگی را داشته باشد.از درون و بیرون ممکن است الهاماتی به ما صورت بگیرد و بتوانیم بعضی از موضوعات را از قبل حس کنیم که بعدها آنها برای ما اتفاق می افتند. سعی کنیم همیشه خود را در جهت نیکی ها و درستی ها تقویت و هدایت کنیم.

همسفر بتول:حس های درونی مانند شنوایی بینایی چشایی لامسه و بویایی قابل دیدن هستند، ولی حس های بیرونی قابل رویت نیستند.حس قابل دیدن نیست وبا کسانی که هماننداو باشند، ارتباط برقرار می‌کند. دوستانی که از نظر روحیات اخلاقی و فکری شبیه هم هستند، با هم هم حس می باشند و دو هم حس می توانند با هم ارتباط برقرار کنند.حس خداوند در تمام هستی وجود دارد و طبیعت مانند انعکاس نور، باعث انعکاس این حس درما می شود.برای درک بیشترحس خداوندی، باید به خداوند نزدیک تر شده و با او رابطه برقرار کرد.

همسفر ناهید:حس اولین نیرویی است که قوه عقل را به کار می اندازد.حس مانند اسم کتاب و عقل همانند متن کتاب است . برای استفاده ازحس باید چیزی در طبیعت موجود باشد که نسبت به آن حس پیدا کنیم .برای استفاده از گیرنده حس، احتیاج به نور است ،زیرا برای دیدن هر چیزی باید نور به آن بتابد و انعکاس آن به ما برگردد تا بتوانیم آن را ببینیم. برای به کار افتادن قوه عقل،نیروی عشق و... به حس نیاز داریم .دلیل نزدیکی و دوری در هر رابطه ای، بودن یا نبودن حس مشترک بین دو فرد است. افرادی که دارای حس مشترکی هستند، به راحتی همدیگر را درک می کنند. چون محدود هستیم ونمی توانیم به همه چیز اشراف داشته باشیم، بنابراین قادر به دریافت تمام حس ها از طبیعت نیستیم .حس مانند خداوند نادیدنی است، ولی وجود دارد. برای درک بیشتری از خداوند، باید خود را به خداوند نزدیک کرد. برای فهم هر موضوعی باید  پیرامون آن موضوع معلوماتی  و سرنخی از آن داشته باشیم. در مورد اعتیاد این سر نخ وجود داشت که اعتیاد مسمومیت نیست، بلکه جایگزین است ولی قبلا کسی این سر نخ  را دنبال نکرد تا در مورد درمان آن به نتیجه مطلوب برسد.

همسفر زینب: بالاترین علم زندگی کردن است. در هر مقام و منصبی که هستیم، بهتر است فقط علم زندگی کردن را بدانیم. با نگریستن به هستی و طبیعت، گیاهان و... پی می بریم که همه اینها علم زندگی هستند. افسردگی ومیل به خودکشی و... همه ناشی از ندانستن علم زندگی است. زندگی مبتنی بر خواست ،تقدیر و فرمان الهی است. خداوند نور زمین و آسمان است.

همسفر لیلا: تمامی مشکلات و بیماری هایی که در زندگی به آن دچار هستیم، ناشی از ندانستن علم زندگی است. جهان هستی به سه مقوله نور، صوت و حس وابسته است.حس ممکن است به سمت الهامات و القائات مثبت ویا منفی گرایش پیدا کند.در خواب می توانیم به حس های دیگر خود پی ببریم. برای حس کردن باید تمنای دل داشت. برای حس کردن خداوند، احتیاج به الهام از جانب خداوند است. ولی با همنام کردن حس های خود با نشانه های خداوند که در هستی وجود دارند، می‌توان به او نزدیک تر شده و به ذره ای از ذات خداوند پی برده و او را حس کنیم.

همسفر محبوبه:در سی دی گیرنده دو نکته مهم علم زندگی و حس وجود دارد.حس گیرنده ای بسیار قوی است. هستی بر سه پایه حس، نور و صوت برپا شده است.صوت باعث ارتباط با دیگران و حس آنها می‌شود.حس ها می‌توانند انرژی دهنده و یا انرژی گیرنده باشند. شنیدن موسیقی روح بخش در هنگام ناراحتی باعث بهبود حال ما می شود و این گونه اصوات به ما انرژی می بخشند . شنیدن آهنگ هایی همراه با مصرف اکس دربعضی مواقع باعث خودکشی در افراد می‌شود، یعنی تا این حد می‌توانند بر روح و روان تاثیر گذار باشند. باید به اصواتی که می شنویم توجه خاصی داشته باشیم . صدای آب و یا صدای پرندگان می توانند آرام بخش باشند.صوت نقش مهمی در زندگی دارد.تا نور نباشد، قادر به دیدن چیزی نیستیم.حس گیرنده ای است که اطلاعات را از جهان پیرامون ما دریافت کرده و به عقل می فرستد وعقل آن را پردازش می‌کندو با دانایی ما رابطه مستقیم دارد. چنان چه دانایی خود را افزایش دهیم، اطلاعاتی که ازحس دریافت می کند صحیح بوده و به درستی آنها را پردازش می کند مثلا داشتن حس تنفر و یا حسادت به کسی، باعث انتقال این حس به عقل شده وبرداشت هاو تصمیم گیری های غلطی از جانب عقل صورت می گیرد .سعی کنیم بر دانایی خود بیفزاییم وحس های خود را پالایش و پاک نماییم.
همسفر عسل:هر موجودی برای انجام کار و فعالیت در هستی،به جسمیت و سایه ای از خود نیازمند است و برای دریافت حس های اطراف خود به گیرنده نیاز دارد.سه مولفه نور،صوت وحس  به یکدیگر پیوند خورده اند.برخوردنور و انعکاس آن ازسوی موجودات،باعث دیدن آنها می شود.
همسفر زهره:به علت ندانستن علم زندگی،به مسئله اعتیاد روی آورده ایم.از گفتار و رفتار هر شخص می توان به میزان دارندگی او از علم زندگی پی برد.انسان هایی که مداوم در حال نصیحت دیگران هستند،خود روز به روز بیشتر به عمق فساد فرو می روند.سه مقوله تقدیر،فرمان و خواست الهی در صحیح زندگی کردن ودانستن علم آن بسیار موثر است.
همسفر فاطمه:مواجه شدن با مشکلات دلیل بر ندانستن علم زندگی است.غرق شدن من همسفر در ضد ارزشها و مسافرم در معضل اعتیاد،دلیل بر این نکته است که علم زندگی را نمی دانیم.خداوند در آفرینش موجودات خود،گیرنده ای به نام حس را برای دریافت امواج از محیط قرار داد.نور و صوت می توانند مثبت و یا مخرب باشند.هر چه حس ها پالایش و تصفیه شده باشند،قادر به دریافت حس ها و پیام های مثبتی مانند عشق و نیکو یی ها و...خواهیم شد.درصورتی که دارای حسی آلوده به ضدارزش ها باشیم،حسادت،کینه،تنفر و... را دریافت خواهیم کرد.درجسمیت خاکی خود پنج حس درونی داریم که  به اجزاء بدن ما وابسته و متصل هستند و قابل دیدن هستند،ولی حس های بیرونی قابل رویت نیستند و فقط در عالم خواب و یا پس از مرگ و در جهان های دیگر قابل مشاهده می باشند.برای سیر و سلوک در سبع سماوات و هفت آسمان، باید از جسم خاکی خود بیرون آمده و جنس دیگری شد تا قادر به دریافت امواجی شویم که از جنس امواج زمین نیستند.برای ارتباط با خداوند باید با او هم حس شد و برای این ارتباط باید تمام حس های خود را تصفیه وپالایش کنیم و به سمت نور و پاکی ها رهنمون کنیم.بیشترین دلیل مشکلات ما با مسافران خود،هم حس نبودن با آنها است که در کنگره آموختیم که باید با آنها هم حس شویم تا قادر به درک آنها شده و علت استفاده آنها از مواد ودرد ناشی از مصرف نکردن مواد را دانسته، به زندگی در کنار آنها وتلاش برای نجات آنها ادامه دهیم.الهامات در هم حس شدن به ما کمک می کنند، که می تواند از سوی یک شخص یا چیز های دیگر باشد.اکنون ما همسفران الهامات مثبت را از سی دی ها،از سخنان وصدای جناب مهندس و از راهنمایی های راهنمای خوبمان و هم لژیونی های خود دریافت می کنیم.مبدا حس های درونی و بیرونی همه در جسمیت ماست.برای فهم تمام این حس ها باید معلومات و آگاهی داشت.
همسفر کبرا:بهترین علوم،علم درست زیستن است .مدرک تحصیلی وداشتن مقام و منصب و موقعیت های اجتماعی، دال بر دانستن علم زندگی نیست.مسافران ما علم صحیح  زندگی را نمی دانستند که به بیراهه رفته اند.باید اهل عمل بوده وگفته ها و اعمال ما در راستای هم باشند.به نصایح و پندهایی که به دیگران می دهیم،پای بند بوده و ابتدا خود به آنها عمل نماییم. هر موجودی برای وجود داشتن وانجام کار در هستی باید جسمیت ،وجود و سایه ای داشته باشدوبرای ارتباط با جهان پیرامون خود به صوت،نور و حس احتیاج دارد.حس اولین نیرویی است که قوه عقل را به کار می اندازد.ما دارای پنج حس درونی و پنج حس بیرونی هستیم که حس های درونی شامل حواس بینایی ،شنوایی،بویایی،چشایی و لامسه هستند و قابل رویت و دیدن می باشند.حواس درونی قابلیت دیده شدن ندارند.حس ششم سفیر و رابطی مابین حواس بیرونی و درونی است.حس باید همیشه در جهت نیکی ها باشد.در صورتی دوموجود می توانند با هم ارتباط برقرار کنند که دارای حس مشترکی باشند.حس خداوند در تمام هستی موجود بوده و بهترین مکان برای ارتباط با این حس،دیدن طبیعت ودقت در آن است.

سخنان استاد:سلام دوستان زیبا هستم یک همسفر
خوشحالم که بار دیگر دور هم جمع شده و از یک دیگر انرژی می گیریم .انشاءالله همیشه چهره های شما را شاد ،خوشحال و خندان ببینم.بچه ها در مورد سی دی گیرنده بسیار جامع،کامل و زیبا توضیح دادند.
استاد در پاسخ یکی از همسفران پیرامون حواس بیرونی چنین  فرمودند:حس های بیرونی قابل دیدن نبوده و پنج حس درونی ما قابل رویت هستند.حس ششم رابط بین حواس درونی و بیرونی است.ما در خانه ودر رختخواب خود خوابیده ایم،ولی صبح حکایت از این داریم که دیشب در عالم خواب دسته جمعی به باغی رفته بودیم و بقیه ماجرا...این همان حسی از ماست که از سوی ما به پرواز درآمده،به محل دیگری رفته و باز گشته است و ممکن است بعدها واقعا به همین شکل تعبیر شود،ویادیدن این خواب ها در اثر عوامل محیطی و یا روحی و روانی باشد.اصوات با حس ما در ارتباط هستند.زمانی که بسیار ناراحت و بدحال هستیم،به آهنگ های غمگین گوش می دهیم و با آنها گریه می کنیم و یا در افکار گذشته خود غوطه ور می شویم .به این ترتیب نه تنها حال خوبی به دست نمی آوریم،بلکه اوضاع روانی ما بدتر شده و این حس را به دیگر افراد خانواده،دوستان و...منتقل می کنیم.در هنگام ناراحتی با شنیدن موسیقی شاد،خواه ناخواه وضع روحی  و رنگ چهره ما تغییر پیدا می کند.به غیراز حس ونور،صوت هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است . در محیط خانه وهنگام انجام کارهای روز مره ویا در محیط کار در صورت امکان، می توان از موسیقی آرام بخش و شادی آور استفاده کرد.اصوات می توانند انرژی بخش باشند و بسیار مهم هستند.نور با خواست درونی من کم و کم رنگ ویا پر رنگ و بیشتر می شود.وقتی دانه ای را در وجود خود می کاریم،رشد آن به شرایط مساعدی از قبیل نورو خاک مناسب و...دارد که به خوبی رشد کند. با تفکرات خود می توانیم نور را به سوی خود جذب ویا دفع نماییم.  هنگامی که آن چنان مشغول حال خراب خود و گرفتاری های آن می شویم،از وجود نور غافل می شویم و این بر طبق خواسته شخص من صورت می گیرد و یا بر عکس می توانیم با خواست خود،نور را به زندگی خود دعوت نماییم.چنان چه من همسفر با مسافر خود دارای حس مشترکی نبودم،اکنون هر یک از ما به دنبال زندگی خود رفته و سرنوشتی نا معلوم داشتیم.بین همه موجودات حس مشترک وجود دارد، که گاهی باعث اتصال و رفاقت وزندگی در کنار یک دیگر و زمانی بسیارعادی و معمولی است.در انتخاب راهنما و لژیون هم،حس ما باعث کشش ما به سمت لژیون مورد نظرمی شود یعنی دارای حس مشترکی با لژیون و راهنماهستیم که آن را انتخاب می نماییم، به همین جهت در راهنمایی تازه واردین بعد از سه جلسه از آنها خواسته می شود راهنما و لژیونی را انتخاب کنند که دوست دارند و با آنها دارای حس مشترکی هستند.حس می تواندمعلوم و یا مجهول باشد.می توان از مجهولات هم ،به معلومات رسید.گاهی بر اثر نا آگاهی، از معلومات واردمجهولات و نا شناخته ها خواهیم شد و این اتفاق در اثر خواست خود ما صورت می گیرد.زمانی هم بر اثر خواست خداوندو یا شخص خودم ویا تقدیری که برایم مقدر گشته است،ازمجهولات به معلومات رسیده وبنا به خواست خود به علومی که در آن حیطه وجود دارد،دست پیدا می کنم.خواسته بسیار مهم می باشد.به خواسته های خود بر طبق تفکرات صحیح، جهت بدهیم.انجام هر کاری به وادی اول و تفکر کردن مرتبط است.در سی دی هایی که گوش می دهیم،نهایت تفکر را به خرج دهیم و آنها را فقط برای ارائه به استاد و لژیون طوطی وار حفظ نکنیم.تا زمان برای زیستن داریم،یاد بگیریم و یاد بدهیم به قولی
 "زگهواره تاگور دانش بجوی". تا هنگام مرگ به یادگیری نیازمند هستیم تا دانسته های خود را در زندگی کاربردی کرده،زندگی خود راصیقل داده ودر خود و زندگی خودبه تزکیه و پالایش برسیم.حس های درونی، مانند خداوند قابل رویت نیستند.همان طور که با دیدن طبیعت و شگفتی های آن به وجود خداوند پی می بریم،دیدن حسهای بیرونی هم تمنای دل می خواهد، تا نادیده ها دیدنی شوند.
از این که به صحبت های من گوش کردید متشکرم.

تهیه گزارش و تایپ:همسفر کبرا
تصویرگر:همسفر محبوبه

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.