درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا
 به نام خالق عشق و هستی

کارگاه آموزشی خصوصی لژیون چهارم همسفران نمایندگی میر داماد با دستور جلسه "سی دی هستی"  در روزدوشنبه 16/11/96با استادی سرکار خانم زیبا راس ساعت 17 شروع به کار نمود.

                                                                                               

 
در این جلسه همسفران عزیز:زهره،عسل،محبوبه،ناهید،مریم،فاطمه ،زینب ،بتول ،لیلاو ام کلثوم   پیرامون دستور جلسه به مشارکت پرداختند که خلاصه ای از آن را ملاحظه می فرمایید:همسفر زهره: در مسائل مختلف مطرح کردیم که یک انسان برای رسیدن به آرامش، به سه پارامترجسم، روان و جهان بینی احتیاج دارد. همه ادیان الهی و استادان اخلاق و جهان‌بینی هم، به این مسئله معتقد بوده و در این زمینه فعالیت می‌کنند. قوانین هم معمولاً طبق جهان‌بینی حرکت می‌کنند. در کنگره ابتدا تمرکز و توجه بر این سه پارامتردرمصرف کنندگان مواد مخدر و دارندگان اعتیاد مطرح می شد، ولی اکنون به این نتیجه رسیده ایم که این سه پارامتر در همه افراد بشر باید مورد توجه قرار بگیرد و منشا تمام بیماری های انسان، عدم توجه به این پارامترها است. روان انسان یعنی خلق و خوی یک انسان .هر شخصی ممکن است دارای روان و خلق و خوی  بخصوصی باشد مثلا: افسرده، مجنون ،بد اخلاق، خوش اخلاق،عصبی،گوشه گیر، میل به خودکشی داشتن، مردم آزار،خود آزار و... باشد که مجموعه اینها روان را تشکیل می دهند. روان از دو بخش فیزیولوژی (جسم) و ناقل های عصبی یا( نورترانسمیترها)،موادشیمیایی و شبه افیونی و جهان بینی تشکیل می شود. شخصی که دچار دردهای جسمانی مانند دندان درد، سردرد، میگرن  و.. می شود، به شکلی روان او هم تحت تاثیر این دردها قرار گرفته دچار پریشانی و به هم ریختگی می‌شود ،مانند یک مصرف کننده مواد مخدر،که در صورت نرسیدن به موقع مواد به او دچار دردهای جسمانی و به هم ریختگی روحی روانی می‌شود، که اینها نشان از تاثیر متقابل جسم ، روان و جهان بینی بریکدیگر دارد.

همسفر عسل: در سی دی هستی جناب مهندس بر سه پارامتر جسم، روان و جهان بینی و تاثیر آنها بر روی زندگی،تاکید بسیاری دارند. روان همان خلق و خوی شخص است. انسانی که از یک درد جسمانی رنج می‌برد، قادر به زندگی معمولی و روزمره خود نیست. در بیماری هایی مانند ام اس که هنوز ریشه یابی نشده و درمان قطعی آن یافت نشده است ،به کمک داروهاسعی در درمان صور آشکار این بیماری می نمایند. شناخت صور پنهان بسیار سخت تر و مشکل تر از صور آشکار است. خداوند از هزاران سال پیش برای راهنمایی و هدایت انسانها پیامبران را برگزیده است، ولی انسان باز هم بعد از هزاران سال از راه راست منحرف گشته و مسیری اشتباه را طی کرده است. نفس تعیین موجودیت می‌کند وحس مانند آفتابی است که بر درختان و گیاهان تابیده و باعث عمل فتوسنتز در آنها می‌شود.

همسفر محبوبه: برداشت کلی از سی دی هستی، این است که عالم هیچ گاه نیست نخواهد شد و همیشه ادامه خواهد داشت و ما از این جهان به جهان دیگری خواهیم رفت. در مورد نفس فرموده اند: هر نفسی برای اعلام موجودیت، باید سه پارامتر را دارا باشد 1- سایه یا جسم 2-اطلاعات و شعور و آگاهی که برای به دست آوردن این اطلاعات باید سطح دانایی خود را ارتقا دهد3- بایدحس داشته باشد.هرچه موجودی حس قوی تری داشته باشد ،کاملتر و تکمیل تر خواهد شد.هر انسانی دارای ده حس است: پنج حس بیرونی و پنج حس درونی که  احساس درونی هنگام خواب به کار می افتند. مثلاً در هنگام دیدن خواب و رویا، احساس درونی ما باجسمیتی متفاوت کار می کنند وطبق گفته جناب مهندس، ما نیاز به اثبات جهان دیگر نداریم زیرا هم اکنون همزمان در آن جهان هم هستیم. خواب و رویا دیدن ما این مسئله را اثبات می کند.جسم، روان و جهان بینی نه تنها در مورد مسئله اعتیاد، بلکه در مورد کلیه مسائل زندگی مصداق پیدا می‌کنندواین سه پارامتر باید همیشه در تعادل باشند.

همسفر ناهید: روان هر شخص با خلق و خوی اوارتباط مستقیم دارد. یک شخص معمولی با بستن چشمان خودهیچ جا را نمی بیند، ولی یک شخص نابینا با چشم دل بر همه چیز و همه جا بینا و بصیر است. در عالم خواب و هنگام دیدن رویا، این رویا به حافظه منتقل می شود و ما پس از بیدار شدن می توانیم رویاهای خود را به یاد آوریم. گیاهان در هر شرائطی به سمت  نور خورشید کشیده شده و به کمک این نور عمل فتوسنتز را انجام می دهند، مانند چغندر قند که هیچ گاه از آب و خاک به تنهایی قند شیرین تولید نخواهد شد، ولی با قدرت خداوند و اطلاعاتی که خداوند در درون این گیاه نهاده این کار توسط آن گیاه صورت می پذیرد. درخت خرما و شتر دارای اهمیت زیادی هستند به گونه ای که واحد شمارش آنها همچون انسان ،نفر می باشد. درخت خرما به گونه ای است که اگر از قسمت سر زیر آب باشد،خفه شده و از بین می رود.

همسفرمریم:هستی حکایت از وجود و به وجود آمدن دارد که می‌تواند در مورد هر موجودی باشد. می‌تواند جهان هستی، انسان و... باشد که سیر تکاملی آن موجود را به ما نشان می دهد. هر موجودی دارای سیر تکاملی است. هر چیز از ابتدا به شکلی که الان دیده می‌شود، نبوده است مانند انسان که از بدوآفرینش این شکل نبوده ،ولی در اثر گذشت زمان تکامل یافته و به صورت امروزی در آمده است. همراه با آفرینش انسان، روح و نفس هم در او به وجود آمده است. جهان بینی،جسم و روان  ،اجزا صور پنهان و آشکار انسان هستند.صور آشکار قابل دیدن و رویت هستند، ولی صور پنهان خارج از دید ماست و لی قابل حس کردن هستند. به طور مثال افرادی که دچار بعضی بیماری های روانی هستند، علت اصلی بیماری آنها ناشناخته و درمان آن هم تاکنون ناممکن است، ولی به کمک بعضی از داروهای شیمیایی باعث تسکین و عدم پیشرفت نشانه های بیماری در آنها می شوندو مشکل اصلی آنها درمان نمی‌شود. هر موجودی برای ارتباط و شناخته شده در جهان پیرامون خود، باید دارای خصوصیاتی از جمله سایه یا جسم،  اطلاعات و آگاهی وحس باشدو از این جهان به جهان دیگری خواهد رفت که قابل اثبات است. مثلا خوابیدن وبیدار شدن ما به نوعی ،حکایت مرگ و زندگی است. فرشتگان در هنگام مرگ نفس را تحویل گرفته و به عالم برزخ یا جهان دیگری خواهند برد. در وجود هر موجودی یک سری اطلاعات خاص وجود دارد که فقط مختص خود اوست، مثلا اطلاعات وجودی من نوعی با اطلاعات وجودی دیگر انسان ها و گیاهان و... متفاوت است.

همسفر فاطمه: نگاه و برداشت هر شخص از جهان هستی، بر روی جسم و روان او اثرگذار است. یک روان سالم و یا یک روان پریشان ارتباط مستقیم با جسم و روان و جهان بینی شخص دارد. چنان چه دارای جسمی سالم باشد ،روانی سالم وچنان چه جهان‌بینی ناسالمی داشته باشد، بر روی جسم و روان تاثیر منفی دارد.من همسفر قبل از ورود به کنگره، دارای روانی ناسالم  بوده و برداشتی بسیار بد و منفی از مسافر خود داشتم، ولی با آموزش های کنگره دید و جهان بینی من نسبت به شخص مصرف کننده تغییر زیادی کرده و روان من هم به تعادل می‌رسد. دنیا هم همین گونه است، چنان چه به جهان آخرت و زندگی در آن جهان معتقد باشم، بر روی دید و جهان بینی من تاثیر مثبت نهاده و از روان متعادلی برخوردار خواهم شد، به کارهای ارزشی و پسندیده خواهم پرداخت، زیرا اعتقاد دارم که جهانی هست که در آن باید پاسخگوی اعمال و رفتار خود باشم. انسان مجموعه ای از صور آشکار و پنهان است .با وجود اطلاعات زیادی که در مورد شناخت صور آشکار انسان کسب کرده ایم، هنوز ذره ای از این اقیانوس بی کران را درک ننموده ایم چه برسد به صور پنهان،که  شنااخت آن بسیار مشکل‌تر است.  در مقایسه ی عظمت جهان هستی و کره زمین ، هستی به مانند تمامی شنها و ماسه های کل بیابانها ، وزمین تنها مانند دانه ای از آن شنها می باشد.چرا انسان ها نام اختراعات دیگران را عوض می کنند ، به مانند این است که شخصی فرزند خود را محمد نام نهاده ولی ما بگوییم من دوست دارم او را احمد صدا بزنم و این اصلا صحیح نیست، زیرا شخص مخترع زحمت های زیادی برای اختراع خود کشیده و بهای گزافی برای آن پرداخت نموده است .زبان های مختلفی که در کشورهای مختلف دنیا رایج است ،حاصل زحمات میلیون‌ها ساله افراد است.

همسفر زینب :برای رسیدن به آرامش و آسایش، به تعادل رسیدن سه پارامتر جسم روان و جهان بینی احتیاج داریم. با  کوچک ترین درد جسمی، روان ما به هم می‌ریزد و تحمل هیچ کس را نداریم .عاقبت جهان نیستی نیست، بلکه هستی است. بسیاری از افراد که از مصرف مواد و مشروب لذت می برند، یا در کاخهای بسیار باشکوه به سر می‌برند، در واقع به نوعی کارتن خواب هستند. انسان موجودی است که به مرور زمان تکامل یافته است. حیوانات ،گیاهان ،ساختمان ها و... به مرور زمان تکامل یافته یا در حال تکامل هستند.

همسفر بتول:سه پارامترجسم، روان و جهان بینی با هم ارتباط محکمی دارند و بر روی هم تاثیر گذار هستند، که برای به تعادل رسیدن باید به آنها اهمیت داده شود. سطح آگاهی و جهان بینی خود را باید ارتقا دهیم تا بتوانیم برای دیگر پارامترهای  جسم و روان هم ارزش‌قائل بوده و به آنها اهمیت بدهیم.صور آشکار قابل دیدن و لمس هستند، ولی صورپنهان قابل حس کردن و درک کردن هستند و دیده نمی شوند. جهان هستی منحصر به این جهان نمی باشد،بلکه جهان دیگری هم وجود دارد که باید در مورد آن بررسی و پژوهش کرده و اطلاعاتی را کسب نمود. جهان خواب نمونه ای از جهان های دیگر است که در آن مثلا می توان به سرزمین های دور سفر کرد، ولی هنگامی که بیدار می شویم متوجه می شویم که در همین جهان هستیم.

همسفر لیلا: بعضی اشخاص به جهان آخرت اعتقادی نداشته و معتقدند همین دم غنیمت است، در صورتی که با این اعتقاد زندگی بیهوده ای دارند. در جای جای کتاب مقدس قرآن، به جهان آخرت اشاره شده است. جهان هستی دارای آن چنان عظمتی است که بزرگی کره زمین در مقابل آن، مانند یک شن ریزه در مقابل بیابان مملو از شن است ،که خداوند با قدرت خود آن را خلق نموده است .انسان هایی که دچار منیت شده اند، با تفکر به قدرت خداوند و عظمت جهان هستی، به جایگاه خود در این جهان و با تفکر در وجود خود، به قرب الهی و تکاملی که مدنظر پروردگار است ،دست می یابند.

همسفر ام کلثوم: انسان باید شهر وجودی خود را شناخته و برای آن زحمت کشیده و از آن به درستی استفاده نماید.نفس خود را به مراتب رشد دهد، تا به حد کمال و انسانیت برسد. به جهان پس از این جهان معتقد باشد و کارهایش را به درستی انجام دهد، تا به بی نهایت دست یابد،و در جهان آخرت صاحب توشه‌ای شود. گفته می شود  دریاها ،دشت ها، کوه ها و.. همچون موم خواهند شد، یعنی ما نیستیم و هستان از راه می رسند، نازنازان و بچه های کوچک هم که  از راه می رسند، نیستند. فقط یکی بود، یکی نبود، غیر از خدا هیچ کی نبود، باقی می ماند، یعنی فقط خدا می ماند و زمین و آسمان.  اگر ذره ای کار خوب انجام دهیم، پاداش نیکو دریافت می کنیم ،چنان چه ذره ای کارزشت انجام دهیم، جزای آن را خواهیم دید. بنابراین باید نفس خود را بزرگ داشته و ارتقا دهیم.جسم و نفس خود را رها نکرده و به آنها ظلم نکنیم تا قوی  شوند و به فرمان عقل مسلط شده و به نفس مطمئنه  برسیم. با رسیدن به نفس مطمئنه، به خود اعتماد کرده و نتیجه می گیریم که موجودی ناچیز نیستیم و نزد خداوند ارزشمندهستیم. درخت خرما  وشتربه این جهت نفر شمرده می شوند، که به دنیا و آخرت منفعت می رسانند. چنان چه ما انسان ها در گوشه ای نشسته و نفع و فایده ای نرسانیم، ارزش نفربودن را نداریم. هر موجودی که به دیگر موجودات منفعت برساند،دارای ارزش است.پس باید ضد  ارزش ها را کنار گذاشته، به کارهای ارزشی بپردازیم تا به عدد و حساب بیا‌ییم نه اینکه دچار منیت شویم.همه اشخاص در هر شغل و مقامی، وقتی که جمع شده و با هم باشند دارای ارزش شده و من می شوند.

سخنان استاد:سلام دوستان زیبا هستم یک همسفر
همه هستی دارای تفکر و نفس است و هیچ موجودی از این قاعده مستثنی نیست.گیاهان، جانوران، انسانها همه در جایگاه خود، از تفکر و نفس برخوردار هستند. با تفکر در موجودات مفیدی مانند شتر و نخل و اندیشه در این که درخت  نخل با غرق شدن در آب می میرد، همانند انسان که با غرق شدن درضد ارزش‌ها، از پا درمی آید.ضد ارزشهایی مثل ترس، میل به خودکشی ،ناامیدی و... همه ناشی از تفکر و برداشت ازهستی است. آیا هستی را نیستی می دانند که به ناامیدی می رسند، یا هستی را هستی می‌دانند .هستی تا همیشه وجود داشته و در حال تکامل می باشد. تکنولوژی هم روز به روز در حال پیشرفت و تکامل است.یک گیاه از زمان کاشت دانه، تبدیل به نهال ،و تبدیل به درخت و به بار نشستن و میوه دادن و دوباره تکرار این زنجیره، در حال تکامل یافتن است. این ها به ما ثابت می‌کند که جهان فنا شدنی نیست و کسانی که دارای این تفکر  هستند که دنیا فانی است، دارای تفکری اشتباه و غلط و ساقط آرامش هستند و آرامش و آسایش را از خود سلب نموده و در کاخها و خانه های باشکوه و مجلل خود، خود را زندانی نموده و به نوعی کارتن خواب هستند.کارتن خواب بودن فقط به سربردن در زیر پلها و یا جوی های آب و...نیست. بعضی مواقع با نگاه به پشت سر و گذشته خود، پی می برم که من نوعی هم به شکلی کارتون خواب بوده و آسایش و آرامش را از خود و خانواده خود گرفته ، دائم قهرکرده ،ناسزا گفته، دعوا کرده، آسایش و آرامش را از همسر و فرزند خود گرفته، هیچ یک از زحمات و تلاش‌های همسر خود را ندیده و فقط بر نقاط ضعف کار او زوم کرده و به موارد مثبت اوبی توجهی  کرده و همیشه در حال سرزنش کردن او بوده ام، به طوری که با تکرار این موارد ،از انجام بسیاری از مسئولیت‌هایش شانه خالی می کرد. یک موجود باید دارای سه ویژگی باشد تا شناخته و معلوم شود و جایگاهش مشخص شود. موجودات با ظاهر یعنی با جسم وسایه شناخته شده و همه موجودات دارای حس هستند و می توانند با هم ارتباط برقرار کنند.مورد سوم اطلاعات و آگاهی هایی است که هر موجودی بایدنسبت به جایگاه خود داشته باشد، زیرا در غیر این صورت دچار سر در گمی خواهد شد.در کارهای دیگران دخالت نکنیم .نیازی نیست برای عوض کردن نام اختراعات دیگران به اجبار هزینه های گزافی بپردازیم،به مخترعان و سازندگان آنها احترام بگذاریم.
همه موجودات دارای نفس هستند که تعیین کننده موجودیت آنهاست.

لژیون راس ساعت18 با دعا به کارخود پایان داد.

تهیه گزارش و تایپ:همسفر کبرا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 29 اردیبهشت 1397 06:09 ق.ظ
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to
my blog that automatically tweet my newest twitter updates.

I've been looking for a plug-in like this
for quite some time and was hoping maybe you would have some experience
with something like this. Please let me know if you run into anything.
I truly enjoy reading your blog and I look forward
to your new updates.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر