درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا
 به نام خالق عشق و هستی

کارگاه آموزشی خصوصی لژیون چهارم همسفران نمایندگی میر داماد با دستور جلسه "سی دی ریتم"  در روزدوشنبه 2/11/96با استادی سرکار خانم زیبا راس ساعت 17 شروع به کار نمود.

                                                                                               

در این جلسه همسفران عزیز:مریم،ام کلثوم،فاطمه،زهره،ناهید،عسل،ناهید،زینب ،محبوبه ،مریم ،بتول و لیلا   پیرامون دستور جلسه به مشارکت پرداختند که خلاصه ای از آن را ملاحظه می فرمایید:
همسفر مریم:وادی پنجم وادی عملکرد است. چهار وادی قبل را که درباره تفکر بود، پشت سر گذاشته ایم. با تفکر ساختارها آغاز می شود. فکر کنیم هدف از خلقت چه بوده؟ و چرا به این جهان پا گذاشته ایم؟ در وادی پنجم باید وارد عمل شد و به هر چه داریم عمل کنیم تا با فکر و تفکر،از جهان مادی،جهان ذهن و جهان خواب، وارد جهان تازه ای شویم.
 جناب مهندس مباحثی مانند قناعت،صبر، پس انداز، تسلیم و رضا و... را مطرح می فرمایند.
 بازگشت ازضد ارزش‌هایعنی مسیراشتباهی را که در حال طی کردن آن هستیم، بازگردیم. تا ازآن مسیر برنگردیم، به مسیر دلخواه خود نخواهیم رسید.
قناعت یعنی از حداقل امکانات بهترین استفاده را کرد، همانند   زمین که از آب شور وبا استفاده از کود می‌تواند میوه ای بسیار خوشمزه به بار آورد ه و از حداقل امکانات بهترین استفاده را می برد.
صبربسیار مهم است و کاربرد فراوانی برای ما دارد. در مقابل صبر و سکوت ،به مراتب عالیه دست می یابیم.
 پس انداز کردن در زندگی خصوصی توسط ما خانم ها بسیار مهم است و در مواقع ضروری و رفع مشکلات مالی ،بسیار سودمند است .
تسلیم و رضا: در مقابل خداوند حق هیچ گونه پرسش چرا؟ اما و اگر و... نداریم و کاملا باید تسلیم پروردگار خود باشیم. جناب مهندس می فرمایند: پس از سیاهی، روشنایی است.  به قول معروف(( زندگی در گذر است با شادی ها و غم هایش و در پس هر تاریکی روشنایی صبح خواهد دمید و این همان حقیقتی است که از یاد رفته است))
همسفر ام کلثوم :ایشان که از تازه واردین لژیون هستند ابتدا درباره وادی چهارم توضیحاتی دادند.مسئولیت کارهای خود را به گردن خداوند نیندازیم و خودمان آن را انجام دهیم.سلب  مسئولیت از خود نکنیم ومسئولیت های خود را به درستی انجام دهیم. به کار و زندگی خود واقف بوده و مواظب خویش و خویشتن خویش باشیم.
همسفر فاطمه: جناب مهندس در سی دی ریتم موضوع  را با جسم  آغاز کرده اند، که بسیار مهم است.جسم هر شخص همان شهر وجودی اوست، یعنی ادامه حیات ما وابسته به جسم ماست. یکی از خواص بسیار مهم جسم، این است که می تواند خودش را ترمیم و بازسازی کند، یعنی هرعضوی  دچار مشکل شود، می ‌تواند خود را ترمیم و بازسازی کند. در صورتی که ماشین های ساخت بشر در صورت اشکال و خرابی مثلاً پنچری لاستیک ها و یا... نمی‌توانند خود به خود،خود را ترمیم نمایند. ترمیم شدن بدن انسان به گونه ای است که در بعضی مواقع متوجه آن نمی شویم، مثلا قلب ما در طی سال ها سلول های قبلی خود را از دست داده و با سلولهای جدیدقلب جدیدی ساخته می شود، ولی ما هیچ گونه آگاهی از این موضوع نداشته و متوجه آن نمی شویم .این کار خود به خود انجام می شود.جسم  از بزرگترین و پیچیده ترین ماشین های طبیعت است ،به  همین جهت باید در مورد آن اطلاعات و آگاهی‌های لازم را داشته و با استفاده از همان اطلاعات در نگهداری جسم خود بکوشیم. در صورت نداشتن اطلاعات و آگاهی و ارزش‌ قائل نشدن برای جسم خود، به بیماری های بیشتری مبتلا خواهیم شد .تعداد بیمارستانها نسبت به قبل افزایش یافته و بعضی بیماریها مانند ام اس و... شیوع بیشتری یافته که نشانگر بی اهمیتی انسان به جسم خویش  است. اجازه داده ایم هر نوع تغذیه و هر نوع افکاری وارد شهر وجودیمان شودو این باعث تخریب مداوم جسم و افزایش بیماری‌های مختلف شده است.  انسان برای سالم  ماندن به دو نوع ماده غذایی نیاز دارد، یک سری از مواد غذایی از خارج از بدن باید وارد آن شود ولی سری دیگر مواد مورد نیاز، خود به خود در درون بدن تولید می شود. در بعضی از افراد خودکشی ریشه ژنتیکی دارد زیرا بعضی از مواد داخلی مانند اندروفین در بدن شخص ترشح نشده و در اثر کمبود این ماده به افسردگی  دچار می‌شود و ممکن است در نهایت دست به خودکشی بزند.علم  پزشکی پیشرفت بسیاری نموده و به همین علت میانگین سنی افراد هم بالا رفته است، ولی علم پزشکی هنوز قادر به درمان بعضی از بیماریها از جمله بعضی از انواع سرطان ها و ام اس و... نیست و فقط علائم این بیماری ها را بهبود می بخشد. درمان اعتیاد هم تا قبل از کشف روش درمان آن توسط جناب مهندس، فقط به صورت رفع علائم آن بود.
همسفرزهره : برای جسم خود باید اهمیت زیادی قائل شویم، زیرا شهر و بلد ماست و ادامه حیات ما بستگی به این شهر و بلد و جسم  دارد. یکی از خواص جسم ترمیم و ساختن خود است، چنان چه دست ما بشکند،جسم خود به خود استخوان آن را ترمیم خواهد کرد. حتی استخوانهای ما خود به خود ترمیم شده وعوض می‌شوند به نحوی که می توان گفت دست کنونی ما همان دست سال قبل ما نیست. ماشین آلات قادر به ترمیم خود نیستند، ولی بدن انسان این خاصیت را دارد به شرطی که مواد لازم را برای خود بسازد.جسم یک سیستم و ماشین پیچیده است که نباید آن را سرسری گرفت.جسم در عین پیچیدگی، ساده هم هست .ما باید نسبت به جسم خود اطلاعات و دانش کافی داشته باشیم و برای جسم خود احترام قائل بوده و در مورد آن به جمع آوری اطلاعات بپردازیم .در صورت مراقبت نکردن صحیح ازجسم خود، به انواع و اقسام بیماری ها دچار خواهیم شد. امروزه کمتر انسانی را سالم خواهیم دید و هر یک به نوعی بیماری دچار هستند مانند میگرن، کم خونی ،سرطان ،پوکی استخوان و..دلیل این چیزی جز بی توجهی به جسم نیست. با رعایت کردن یک سری قوانین ساده ،می‌توان از جسم سالم و خوبی برخوردار شد.
همسفرناهید: جسم هم دارای صور آشکار و پنهان است. یک سری از مواد از راه تغذیه واز خارج از بدن به آن وارد می شود، زیرا در بدن تولید نمی شوند. ولی یک سری از مواد که همان هورمون ها هستند بدن در درون خود آنها را تولید نموده و استفاده می‌کند. مورد دیگر ژن ها هستند که مربوط به جسم می شوند ،ژن در واقع نقشه ساختمانی جسم ماست که از طریق پدران و مادران و... به صورت ارث به ما می رسد. چنان چه ژن هایی که دریافت می کنیم سالم باشند، ساختار جسمی ما هم سالم می‌شود.
 در کنگره در درمان اعتیاد تنها به جسم توجه نمی‌شود، بلکه به روان و جهان بینی هم توجه خاصی می شود زیرا جسم، روان و جهان بینی بر روی هم تاثیر متقابل دارند.هنگامی که جسم دچار یک بیماری می شود،خلق و خوی ما هم دچار به هم ریختگی می شود که  نشان‌دهنده تاثیر و ارتباط آنها بر همدیگر است. در حدود ۱۵۰ نوع بیماری وجود دارد که به بیماری های روان تنی معروف هستند، یعنی اگر روان دچار مشکلاتی شود، بر روی جسم هم تاثیر می گذارد.هنگامی که درمانی بر روی روان انجام بگیرد، این بیماری های جسمی هم خود به خود از بین خواهند رفت.
جهان‌بینی هر شخص باید به حدی برسد که بتواند حق را از ناحق شناخته و با شنیدن موضوعات مختلف، درستی و نادرستی گفته‌ها را تشخیص بدهد.هر شخص بجز پنج حس ظاهری، دارای پنج حس درونی هم هست. ما دارای هفت پیکر هستیم که یا به طور واقع وجود دارند و یا عددی برای بیان جمع است. جهان دارای هفت آسمان است که هر یک فرکانس های مخصوص به خود را دارد، یعنی چنانچه در یکی از این سازمان ها دارای حالت جامدهستیم ،ممکن است در آسمان بعدی به حالت مایع وجود داشته باشیم و این نشانگر این است که ما فقط به همین شکل ظاهری کنونی خود موجود نیستیم.
 برای اینکه حواس ظاهری و بیرونی ما به خوبی کار خود را انجام دهند ،باید با پنج حس درونی در ارتباط باشند. وقتی حواس درونی ما با هفت پیکرمان ارتباط برقرارمی‌کنند ما در عالم خواب، خواب می بینیم و متوجه بعضی از موضوعات می شویم. موضوعاتی که در خواب و رویا می‌بینیم، با عالم واقعی متفاوت هستند و این به دلیل تغییر فرکانسی هست که بین این دو عالم وجود دارد.
 بسم الله الرحمن الرحیم دارای ۱۹ حرف است. با تقسیم تعداد سوره های قرآن بر آن عدد صحیح ۶ به دست می‌آید و این ریتم و آهنگ قرآن است که در تمام قرآن تکرار شده است.
همسفرعسل: در سی دی ریتم از جسم و روان و صور آشکار و پنهان آنها صحبت به میان آمده است. باید برای جسم خود ارزش قائل شویم، زیرا خانه ماست و در غیر این صورت ممکن است مشکلات بسیار خاصی برای آن به وجود آید و بیمار شود.
 ژن‌ها نقشه ساختمانی یک جسم  هستند. همان گونه که یک ساختمان دارای بام ایزوگام شده است و باید پایه و اسکلت بندی محکمی داشته باشد تا محافظت شود و در درون آن هم با چیدمان مبلمان و اسباب و اثاثیه، به آسایش و راحتی اهل خانه کمک می‌شود، به همان شکل بایداز جسم خودهم که مانند خانه ماست،  محافظت و نگهداری صحیح به عمل آوریم .علم پزشکی در درمان و سلامت بشر نقش بسیار مهمی داشته و باعث درمان بسیاری از بیماری ها شده است .عامل بسیاری از بیماری ها هنوز شناخته نشده مانند اسکیزوفرنی و تنها به رفع علائم این بیماری ها پرداخته شده است.
همسفر ناهید: دریافت من از این سی دی این بود که سلول های ما به طور مداوم در حال مرگ و تولد دوباره هستند. بدن انسان می تواند خود را ترمیم کند و ابزار آلات و ماشین ها این خصوصیت را ندارند و باید تحت تعمیر قرار بگیرند. بسیاری از بیماری ها مانند سرطان و ام اس و... را هنوز نتوانسته ایم درمان کنیم، بلکه فقط علائم آنها را از بین می بریم.عقل سالم در بدن و جسم سالم قرار دارد، چنان چه جسم سالم باشد می توان برای زندگی خود تصمیمات درستی گرفت ولی چنانچه در بخشی ازجسم درد و بیماری وجود داشته باشد، بر روی تصمیمات و ارتباط ما با دیگران تاثیر مستقیم دارد.
همسفر زینب: برای جسم خودباید اهمیت و ارزش قائل شویم. جسم هر شخص همان بلد و شهر وجودی اوست.
فریز کردن گوشت و سبزیجات و مواد غذایی بسیار اشتباه است و باعث از بین رفتن ارزش غذایی آنها و صدمه زدن به جسم ما می شود. بسیاری از اعضای کنگره پس از این آگاهی ها دیگر به ذخیره کردن و فریز کردن مواد غذایی نمی پردازند. حیوانات و گیاهان با تغذیه از زمین موادی مانند کلسیم را جذب می کنند، باید با خوردن و استفاده از گوشت این حیوانات و خوردن این گیاهان این مواد را به بدن خود برسانیم.
 در قدیم بسیاری از انسانها در اثر بیماری ها از بین می رفتند، ولی امروزه با پیشرفت علم پزشکی به درمان این بیماریها می پردازند . از هر زاویه مثبت ویا منفی که به زندگی نگاه کنیم، همان گونه دریافت خواهیم کرد. بسیاری از بیماریها از جمله افسردگی ها به نوع نگاه منفی ما بستگی دارد، نگاهی که ما را دچار حسرت و حسادت و کینه و... خواهد کرد و به بیماری های روحی و روانی دچار خواهیم شد.
همسفر محبوبه:جسم، خانه ما و شهر مسکونی ماست که باید برای آن اهمیت بسیاری قائل شویم. ورزش را فراموش نکنیم و از مواد غذایی سالم تغذیه نماییم. روان و جهان بینی بر روی جسم اثر مستقیم دارد زیرا رابطه جسم و روان ،مانند رابطه اسب و سوارکار است که هرکدام دارای تعادل نباشند بر دیگری هم اثر می گذارد. در جهان بینی، زاویه دید و نگاه ما نسبت به زندگی بسیار مهم است. ناامیدی ناشکری و ناسپاسی و... اثر مستقیم بر روی جسم دارد و باعث بسیاری از بیماریها خواهد شد. انسان موجود بسیار حریصی است که در هنگام سلامت منم منم می کند ولی در هنگام بیماری فقط ناله و زاری کرده وقدر داشته های خود را نمی داند.
همسفر مریم:حس یک پارامتر اصلی است که تمامی محسوسات و غیر محسوسات را لمس می کند.جسم مانند شهر ماست و باید برای آن ارزش قائل شویم. همان گونه که یک اتومبیل برای حرکت به بنزین نیاز دارد، جسم ما هم برای زنده ماندن و تحرک، به انرژی و مواد غذایی مفید نیاز دارد و این مواد غذایی را می توان از طبیعت به دست آورده و به بدن منتقل کرد. ترجیحا مواد غذایی را باید به صورت تازه استفاده کرد.
 ژن در بدن حالت دستوری دارد و با فرمان دادن به مغز کارها را انجام می دهد. هر چه دیدگاه ما به زندگی خوب و مثبت باشد، کمتر به بیماری‌های روانی دچار خواهیم شد.جسم و روان بر روی یکدیگر اثر متقابل دارند، مثلا کسی که به میگرن مبتلا است نشان دهنده مشکلات روانی و درونی اوست و اعصاب اودچارمشکل است.
 به قول جناب مهندس:
پنج حس از درون ماسور او
پنج حس از برون مامور او
ده حس است وهفت اندام دگر
آنچه اندر گفت ناید می شمار

جهان بیرون و جهان درون ما با هم در ارتباط هستند و جهان بینی بسیار مهم است. وقتی که سالم هستیم، مدام در حال ناشکری هستیم و هنگامی که به یک بیماری مبتلا می شویم ،متوجه سلامتی و نعمات آن می شویم. همیشه باید قدر داشته های خود را بدانیم و به نداشته های خود فکر نکنیم.
همسفربتول:باید به جسم خود اهمیت داده و از مواد مرغوب و مفید در تغذیه خود استفاده کنیم. ما خانم‌ها حکم پرستار خانواده را داریم و باید به سلامت جسم و روان خود اهمیت داده و رسیدگی کنیم تا بتوانیم امورات خانواده را به نحو احسن انجام دهیم. باید به مقدرات خداوند راضی و تسلیم بود، ولی خداوند می فرماید: می‌توانید بهترین ها را از من درخواست کنید. در زندگی باید تلاش کنیم تا به بهترین ها برسیم تا خداوندهم بهترین ها را برای ما مقدر فرماید.
همسفر لیلا: برای جسم و روان باید اهمیت قائل شده و به آنها رسیدگی کنیم.جسم می ‌تواند خود را ترمیم کند. با مراجعه به دکتر مشخص می شود که بعضی از بیماری‌های جسمی، ریشه عصبی دارند که نشان از مشکلات روانی و افکار منفی و ضد ارزش هایی مانند کینه، تنفر و... دارد و باعث اثرگذاری بر روی جسم شده است.
 مواد خوراکی بی خاصیت و نامرغوب هم باعث اثر نامطلوب بر جسم و روان می شود.جسم و روان مانند اسب و سوارکار با هم ارتباط مستقیم دارند و مشکلات و بیماریهای هر کدام اثر مستقیم بر دیگری دارد. برای رسیدن به آرامش واقعی باید به روان و جهان بینی توجه و رسیدگی خاص داشت.

سخنان استاد: سلام دوستان زیبا هستم یک همسفر
کلیه سخنان جناب مهندس مستند و برگرفته از کتاب آسمانی قرآن و آزمایش شده توسط خود ایشان است ،زیرا در غیر این صورت پذیرش این سخنان و مکتوبات برای دیگران مشکل بود. برداشت شخصی من از سی دی ریتم و ریتمی که در آیات و سوره های قرآن از آن صحبت می‌شود این است، که زندگی باید دارای آهنگ و ریتم باشد زیرا در غیر این صورت نامتعادل شده و از رده خارج خواهد شد. در این سی دی به طور کامل مثلث درمان شامل"جسم، روان و جهان بینی "را توضیح داده است . چنان چه جسم بیمار شود، روان هم به هم خواهد ریخت واگر روان دچار پریشانی ‌شود، جسم هم خواه ناخواه به شکلی دچار بیماری خواهد شد.جسم و روان را به وسیله ی جهان بینی و کسب آگاهی می توان به درمان رساند. از طریق پیگیری کردن و یافتن منابع علمی و استفاده از تجربیات دیگران و... می توان به برطرف کردن اشکالاتی که به طور روزمره در زندگی پدید می آیند، پرداخت.
مسئولیت من همسفر در خانواده، مدیریت امور خانه است و باید برنامه غذایی را به گونه ای تنظیم کنم که شرایط تمام اعضای خانواده در آن در نظر گرفته شود و این بستگی به بینش و آگاهی من در این زمینه دارد .علاوه بر تغذیه ،باید با ورزش کردن در سالم نگه داشتن جسم و روان خود بکوشیم. بیماری هایی مانند پوکی استخوان و... را می توان با روزی یک ربع ویا نیم ساعت پیاده روی حتی آهسته بهبود بخشید. البته ورزش هم باید متناسب با سن وسال و جنس هر شخص انجام شود. همیشه باید درپی بالا بردن سطح جهان‌بینی خود باشیم و در این راه کسب تجربه کنیم.حتی از انسانهای منفی هم می‌توان آموخت و می‌توانند به نوعی معلم و مربی ما باشند. انسان یک گله دار و یک امانتداراست و مسئول تمامی سلول های خوداست. خداوند در آغاز خلقت ما را سالم آفریده، این خود من بوده ام که به وسیله الکل یا مواد مخدر وضد ارزش‌هایی مثل غیبت و دروغ و... باعث بیماری و به هم ریختگی جسم و روان خود شده ام. هنگامی که گفته می‌شود انسان امانت داراست، باید از همه لحاظ محافظ جسم و روح خود باشیم. چنانچه جسم و روان از همه نظر سالم و نرمال باشد، من همسفر می توانم وظیفه نگهداری و پرستاری از اعضای خانواده خود و همچنین دیگران را به نحو احسن انجام دهم .
استاد در پاسخ سوال یکی از همسفران که پرسیدند: جناب مهندس که می‌فرمایند اگر از یک سینی شیرینی که سمت کپک زده آن به طرف شماست، پذیرایی شدید نباید دست دراز کرده و از شیرینی های سالم بردارید وبه همان شیرینی های کپک زده قناعت کنید منظورشان چیست؟
 فرمودند: یعنی مشکلات زندگی را که همانند شیرینی های کپک زده هستند و قسمت ما شده اند باید با جان و دل بپذیریم. زیرا اگر پذیرش مشکلات را داشته باشیم ،راحت تر می توانیم آنها را حل کرده و سنگینی و نگرانی حاصل از آن را احساس نمی کنیم. شیرینی را،حتی اگر کپک زده باشد بر می دارم و با نگاه و تفکر خود به دنبال عامل این کپک می گردم. آیاشرائط نگهداری آن خوب نبوده است؟ آیا مواد آن کم یا زیاد بوده؟ آیا  درجه حرارت محل نگهداری آن مناسب نبوده ؟بسته به دید من شیرینی کپک زده بار معنایی بسیاری دارد. در به وجود آمدن مسائل و مشکلات، شخص من نقش داشته ام. و گاهی هم شاید دیگران در به وجود آمدن این مسائل به نوعی کمک کرده اند. ولی خداوند به من عقل نداده که شبانه روز بدون تلاش و تفکر، فقط به این کپک ها نگاه کنم و دست از تلاش بردارم، بلکه بایدحرکت کنم، آموزش ببینم و به دنبال دلیل این کپک ها و مشکلات و رفع آنها باشم.
 در بسیاری از بیماریها، پزشکان فقط به رفع علائم بیماری می‌پردازند و تلاشی برای شناخت و درمان بیماری صورت نمی‌گیرد. در بیماری هایی مانند سردرد، دندان درد،گوش درد و.. با خوردن تعدادی مسکن،  که عوارض بسیاری از جمله پوکی استخوان دارند، درد را تسکین می لدهیم و یا با استفاده زیاد از اسپری مخصوص بیماران مبتلا به تنگی نفس، باعث گشادی دریچه های قلب می شویم. پس باید به دنبال عامل بیماری ها و درمان آنها از راه و روش مخصوص آن بود.
 در اینجا همسفر ام کلثوم اظهار داشتند:
"یک سخن تازه بگو هر دو جهان تازه شود"
 نتیجه همه پژوهش ها و امثالهم، رضایت مندی شخص خودماست. باید از مواد به درستی استفاده کنیم تا بدن ما سالم بماند. برای خود و جسممان ارزش و احترام قائل شویم. سخن تازه ای بگوییم که هم دنیا و هم آخرت ما را نجات دهد. باید خود را سالم نگه داریم. با تغذیه سالم،جسم سالم می‌شود و با جسم سالم ،دارای عقل سالم خواهیم شد. به وسیله عقل سالم، تصمیم‌گیری‌های درستی انجام خواهیم داد.درست فکر کرده وبه درستی از اموال خودکه اولین آنها جسم ماست ،استفاده خواهیم کرد. جسم ما ،امانت خداوند در دست ماست.
لژیون در پایان با دعا به کار خود پایان داد.

تهیه گزارش و تایپ:همسفر کبرا
تصویرگر:همسفرمحبوبه 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 11 بهمن 1396 09:19 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم کبرای عزیز
ممنون و تشکر از زحماتتون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر