درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا
Image result for ‫تصاویر اقای علی خدامی‬‎


بسم الله الرحمن الرحیم

 

دستور جلسه این هفته : وادی پنجم و تاثیر آن روی من

درجهان ما ، تفکر ، قدرت مطلق حل نیست ، توام با رفتن و رسیدن ، آن را کامل می نماید.برای پروسه عظیم درمان اعتیاد و در راستای به تعادل رساندن اظلاع مثلث درمان اعتیاد ، یعنی ، جسم ، روان و جهان بینی ، در وادی اول با موضوع تفکر و نقش حیاتی و کلیدی آن در چگونگی زندگی و تکامل آن ، آشنا شدیم ، در وادی دوم آموختیم که هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم ، حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم ، آموختیم که احساس پوچی و بیهودگی ناشی از اعتیاد و مصرف مواد مخدر با حرکت درست و اصولی ما کاملا از بین می رود . در وادی سوم یاد گرفتیم که در مسیر حرکت برای درمان اعتیاد ، فقط و فقط روی توانایی های خودمان حساب باز کنیم  و به هیچ وجه حرکتمان را با انتظار کمک و یاری دیگران ، متوقف نکنیم ، زیرا بار اعتیاد روی دوش ماست و تنها کسی که باید آنرا حمل و در نهایت زمین بگذارد ، فقط خود ما هستیم و لاغیر .

 

در وادی چهارم آموختیم مسئولیت زندگی ما به عهده ماست نه خداوند . نباید مسئولیت های حیاتی خود را به خداوند واگذار نماییم و از خویش سلب مسئولیت نماییم ، زیرا با این تصور و تفکر ، خداوند به ما کمک نخواهد کرد ، اما اگر مسئولیت را بپذیریم و حرکت نماییم ، آگاه مشمول رحمت  بی انتهای باری تعالی قرار خواهیم گرفت .

 

وادی اول تا وادی چهارم ، مبانی نظری و تئوری حرکت ما را در درمان اعتیاد  تبیین می نماید . خطوط فکری ما را برای حرکت درست ترسیم می کند و ما آماده حرکت می شویم ، زیرا وادی پنجم فرمان حرکت را صادر می کند .

در جهان ما ، تفکر ، قدرت مطلق حل نیست . توام با رفتن و رسیدن ، آن را کامل می نماید.

 

وادی پنجم با صراحت تمام می گوید که بایستی حرکت کنی  و تا حرکت نکنی ، اتفاقی نخواهد افتاد . فکر و تفکر ، به تنهایی حلال مشکلات نیست ، برای رسیدن به محصول و نتیجه و حل مشکلات و یا درمان اعتیاد ، باید حرکت نماییم . حرکت است که تفکرات ما را از تصاویر ذهنی به تصاویر واقعی در دنیای بیرون تبدیل می کند و ما را به مقصود می رساند . در جهان ما ، تفکر ، قدرت مطلق حل نیست . شاید در جهان های دیگر و بعد از مرگ ، تفکر ، قدرت مطلق حل باشد ، اما درجهان ما و بعد فیزیک ، تفکر در  حالیکه بسیار مهم و حیاتی و تعیین کننده است ، اما قدرت مطلق حل نیست . قدرت مطلق حل مشکلات ، در تفکر صحیح و سالم بر مبنای آموزش و دانایی و سپس حرکت و عمل سالم است .

 

تفکرات ما تا زمانی که حرکت نکنیم ، از قوه به فعل تبدیل نمی شوند . ما با استفاده از تفکراتمان و با استفاده از قدرت تصویر سازی ذهن ، هر چیزی را می توانیم در همین لحظه در ذهن خود خلق نماییم ، حتی غیر ممکن ها را ، این توانایی همان قدرت کن فیکون است که خداوند ، تمام و کمال آن را در اختیار دارد و هر چیزی را می تواند در لحظه خلق نماید . یا به عبارت دیگر ، "شو شود "  .

 

 اما ما انسان ها ، فقط در ذهنمان این قدرت را داریم  . برای خروج تصاویر از دنیای ذهن و خلق آنها در دنیای بیرون باید حرکت نماییم . البته آن هم در حوزه قوانین فیزیکی زمین و دنیایی که درآن زندگی می کنیم  مثل مکان ، فضا  و ساعت  .
بنابراین ، وادی پنجم یک قانون است و در تمامی سطوح زندگی ما ، چه بخواهیم و چه نخواهیم حکم فرماست . برای درمان اعتیاد ، فکر کردن  به تنهایی کاری از پیش نمی برد ، باید حرکت کرد .

 

در متن وادی پنجم به هفت آیتم بسیار مهم که در واقع خطوط و چگونکی حرکت ما را در درمان اعتیاد ترسیم می نماید ، آشنا می شویم.
در وادی پنجم ، ما حرکتمان را آغاز می نماییم اما باید بدانیم که برای یک حرکت درست و اصولی که ما را به سر منزل مقصود برساند ، بایستی همواره این موارد را در نظر بگیریم و بر مبنای آنها حرکت خود را آغاز و ادامه دهیم .

 

موضوعاتی که در متن وادی پنجم به ما آموزش داده می شوند عبارتند از :

 

دوری از ضد ارزش ها ، خودداری ، صبر ، قناعت ، توکل ، رضا و تسلیم .


بهترین تعبیر و بیان از این کلمات و عبارات ، همان است که در متن وادی پنجم به آنها اشاره شده است اما در اینجا نیز  در حد بضاعتمان به آنها اشاره می کنیم .

دوری از ضد ارزش ها :
 اولین مسئله است ، خروج از اسارت شیطان و باز نمودن بند اعتیاد و به عبارت دیگر، درمان اعتیاد بدون در نظر گرفتن این مسئله ، دست نیافتنی است .

مصرف کننده ای که می خواهد اعتیادش را درمان کند ، باید بداند که در تمامی سطوح زندگی تا جایی که می تواند  سعی نماید از ضد ارزش ها دوری نماید .

در غیر اینصورت ، اگر بخواهد اعتیاد را درمان کند در حالی که با ضد ارزش های دیگر ، درگیر است کار بسیار سخت می شود  اگر نگوییم غیر ممکن می شود . البته بندهایی که ممکن است ما را احاطه کرده باشند ،  یک به یک باز می شوند و قرار نیست که یکباره ، همه آنها باز شوند ، اما شایسته است با تمام توان درجهت دوری از ضد ارزش ها سعی نماییم تا از عهده درمان اعتیاد برآییم .

 

 خودداری :
خودداری همان گونه که از واژه آن پیداست ، یعنی در اختیار داشتن خود ، و انسان خوددار ، کسی است که صاحب و فرمانده خویش است و اختیار خودش را در دست دارد ، به عنوان مثال :  اگر قرار است به جایی و یا به مکانی نرود ، نمی رود . اگر باید کاری را انجام ندهد ، نمی دهد . اگر باید حرفی را نزند نمی زند و بسیاری امور دیگر .خودداری از کارها و یا اعمالی که فرایند درمان ما را متوقف می کند و یا به آن آسیب می رساند ، موضوعی است که بایستی همواره مدنظر  قرار گیرد و در ادامه ، در تمامی سطوح زندگی برای دوری از مسائل منفی .

صبر :
 صبر یکی از زیبا ترین موضوعات و مفاهیمی است که در کنگره 60 و در طول دوره درمان اعتیاد با آن آشنا می شویم . انسانی که مفهوم حقیقی صبر را بیاموزد و در زندگی خود به کار گیرد ، به حق به جایگاه بسیار ارزشمندی رسیده است . صبر یکی از صفات زیبایی است که در کلام الله به کرات از آن یاد می شود .

 

برای درمان اعتیاد ، ما شدیدا نیازمند آموختن و بکار گیری مفهوم صبر در زندگی خود هستیم . چرا که در غیر اینصورت ، یعنی بدون در نظر گرفتن صبر و عمل به آن ، هرگز به درمان اعتیاد نمی رسیم . نه تنها در درمان اعتیاد بلکه در هر موضوع دیگری نیز موفق نخواهیم بود .
صبر یعنی در نظر گرفتن پارامتر زمان برای انجام هر کاری ،همراه با سعی و تلاش حساب شده .
درمان اعتیاد 10 تا 11 ماه زمان می خواهد حل مشکلات و زمان و صبر می خواهد خروج از تاریکی مستلرم صبر ، تلاش و گذشت زمان است .در این وادی یاد می گیریم که در صبر خود نیز بی صبری نکنیم و صبر را با شیرینی معنا و اجرا کنیم .

 

قناعت :
قناعت نیز در جای خود بسیار تا بسیار حائز اهمیت است . شایسته است که در طول دوره درمان اعتیاد خود ، به آنچه که داریم قانع باشیم و قدر داشته های خود را بدانیم . قرار نیست که بلافاصله با شروع درمان ، تمامی مشکلات ما حل شود و هر آنچه که بخواهیم به سرعت بدست آوریم . خیر اینگونه نیست . با قناعت و استفاده درست و شکر گزاری نعمت ها و امکاناتی که در اختیار داریم و در ادامه ، تلاش و کوشش فراوان ، می توانیم پایه های مالی زندگی خود را متسحکم نماییم ، و این مسئله یعنی استحکام پایه های مالی زندگی ، بسیار بسیار مهم است .

 

توکل :
ما در زندگی روزمره با این مسئله زیاد برخورد می کنیم که مثلا یکی برای انجام کاری به کسی وکالت می دهد ( موکل ) و او را وکیل خود قرار می دهد  تا از طرف او به نمایندگی از او کاری را انجام دهد .

 

توکل به خداوند نیز موضوعی است که بسیار شنیده ایم و بسیار با آن سرو کار داشته ایم . توکل به خداوند ، یعنی خداوند را وکیل خود قرار دهیم . اما آیا می توانیم دست روی دست بگذاریم و خودمان هیچ کاری نکنیم و بگوییم که ما به خداوند توکل کرده ایم و خدا خودش همه چیز را درست می کند ؟ خیر ، قضیه به این شکل نیست .

همانگونه که در وادی چهارم یادگرفته ایم ، ما بایستی مسئولیت امورات زندگی خود را بپذیریم و در جهت آنها تلاش و کوشش نماییم . اما اگر زمانی به مشکل بر خورد کردیم که حل آن از ید قدرت ما خارج بود ، آن گاه می توانیم به قدرت مطلق توکل نماییم و چشم به رحمت و عنایت  او داشته باشیم و این را نیز بدانیم که او هیچ گاه بندگان خود را فراموش نمی کند و در لحظات سخت و بحرانی زندگی ، رحمتش را از ما دریغ نمی کند

 

رضا :
رضایتمندی و راضی بودن ، البته زمانی که در صراط مستقیم حرکت می کنیم نیز یکی از صفات بسیار زیبایی است که ممکن است یک انسان حامل آن باشد . بعضی ها دائماً در حال گله و شکایت هستند . از خود ، خانواده ، کار ، جامعه ، زندگی ، هستی و حتی خداوند . انسانی که چنین روحیه ای داشته باشد و دائماً و در همه حال و از همه کس و همه چیز ناراحت باشد و شکوه کند ، لذتی از زندگی و کارهایی که انجام می دهد نمی برد . برای چنین افرادی با چنین تفکراتی ، زندگی یکسره تلخ و جهنم است .
این جهان کوه است فعل ما ندا ، باز می آید سوی ما این نداها را صدا .


امیدوارم این شعر را درست نوشته باشم . اگر در مقابل کوه بگوییم من ناراضی هستم ، کوه هم به ما می گوید من ناراضی هستم . اگر بگوییم تو بدی ، کوه هم می گوید تو بدی   اگر بگوییم این چه وضعی است ، کوه هم می گوید این چه وضعی است .

 

اما اگر بگوییم تو خوبی کوه هم می گوید تو خوبی . اگر بگوییم چقدر زیبایی کوه هم می گوید چقدر زیبایی . اگر بگوییم همه چیز خوب است کوه هم می گوید همه چیز خوب است . اگر بگوییم چه خدمتی از دست من بر می آید ، کوه هم می گوید چه خدمتی از دست من بر می آید . در این مثال ، کوه تمثیل زندگی و هستی و کائنات است . از هر دستی بدهیم از همان دست و با همان حالت جواب آن را از هستی و روزگار دریافت می کنیم . اگر ناراضی باشیم ، روزگار هم از ما ناراضی خواهد بود ، اگر راضی و خشنود و سپاسگزار باشیم ، روزگار هم از ما راضی ، خشنود و سپاسگزار خواهد بود . شکر گذاری و شکرگذار بودن یکی از موضوعات مهمی است که ما در کنگره 60 یاد می گیریم و به آن عمل می کنیم .

 

تسلیم :
در مورد تسلیم ، همین قدر می توانیم بگوییم که بایستی در طول سفر ، تسلیم فرامین الهی و در ادامه تسلیم آموزش های کنگره 60 برای عملیات تیپرینگ و بازسازی سیستم ایکس و به تعادل رساندن جسم ، روان و جهانبینی باشیم تا بتوانیم در مقابل این حریف بسیار قدرتمند یعنی اعتیاد پیروز شویم .

در خصوص موضوع تسلیم ، و آیتم های دیگری که در وادی پنجم به آنها اشاره می شود ، شما عزیزان را به خواندن متن کامل وادی پنجم نوشته مهندس حسین دژاکام و همینطور شنیدن سی دی مربوطه ، توصیه می نماییم . زیرا همان گونه که گفتیم بهترین و کاملترین برداشت و تعبیر در خصوص این موضوعات ، مطالبی است که در وادی های کنگره 60 توسط نگهبان کنگره 60 به رشته تحریر در آمده است .

با احترام ، مسافر علی خدامی 9/10/91

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات