درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا
 به نام خالق عشق و هستی
عملکرد لژیون چهارم همسفران نمایندگی میرداماد با دستور جلسه "سی دی علمی از جناب مهندس دژآکام "در تاریخ دوشنبه 25/10/96با حضور فعال همسفران عزیز وبه استادی کمک راهنمای محترم همسفر زیبا


همسفر مریم: در ابتدای سی دی گفتگوهایی بین استاد و شاگرد صورت می گیرد که انسان نمی تواند به آسانی در مسیر ارزش ها قدم بردارد وکار بسیار سختی است، زیرا مشکل او مشکل جهل و نادانی است. ظاهر و باطن انسانها یکی نیست مطابق با این بیت شعر :

واعظان کان چهره بر محراب و منبر می کنند         چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند

یعنی ظاهر و باطن انسان ها  یکسان نیست ،ظاهر آنها به یک گونه و باطن آنها به گونه ای دیگر است و چنان که پای منافع شخصی آنها به میان آید، فقط به نفع خود کار می کنند و کاری برای مردم انجام نمی دهند.

در مورد الهام ،الهام مبحث بسیار پیچیده ای است، زیرا انسان باید به نهایت آرامش جسم و روح  برسد تا بتواند الهامات را دریافت کند .انسانهای معتاد و انسانهای دارای ضدارزش ها ،نمی توانند الهامات را دریافت کنند .
مبحث علمی بسیار مهم است .برای پرورش یک گیاه یک سال و برای یک درخت ده سال و برای پرورش یک انسان صدسال زمان لازم است تا به درجه مورد نظر برسد .برای رسیدن به مرتبه مورد نظر نهایت پشتکار و تلاش لازم است .در مورد کتاب و منابع آموزش دهنده و آموزش گیرنده ،بدین شکل است که زمانی ممکن است کتاب و منابع آموزشی دارای اشکال باشند و در زمانی دیگر منابع آموزش گیرنده دچار مشکل باشند . بحثی که در دانشگاه‌ها مطرح می‌شود ممکن است علمی نباشند ،در بیرون از دانشگاه ها هم ممکن است بعضی مباحث علمی باشند. کشاورزی که درخت می کارد، ماست بندی که ماست درست می کند و کار درمان اعتیاد ماعلمی است .البته تا این ساعت کار درمان اعتیاد علمی است ،زیرا تا این زمان هنوز دارویی غیر از تریاک برای درمان مصرف کنندگان تریاک شناخته و تهیه نشده است و باید به این مسئله توجه ویژه ای داشت.

در اینجا استاد متذکر شدند چنانچه خواهان این هستید که دیگران به صحبت های شما گوش دهند،به حرف های دیگران گوش داده و توجه کنید.

همسفر لیلا:تعداد حروف بسم الله ۱۹ تا ست ،تعداد سوره های قرآن تقسیم برای ۱۹ عدد ۶ می شود وباقیمانده نمی‌آورد .تعداد آیات هم تقسیم برای ۱۹ همان مضرب صحیح عدد ۶ است و این ها همه به تعداد حروف بسم الله الرحمن الرحیم مرتبط است. اینها تحقیقاتی است که در مورد قرآن به عمل آمده است و اینها نگهبانانی در قرآن هستند که کسی نمی تواند در قران، تغییر و یا دخل و تصرفی انجام دهد. قرآن مانند فکس و تلفن گرام کلمه به کلمه به حضرت محمد صلی الله الهام شده و مانند دیگر کتب آسمانی در آن دخل و تصرف وتغییری صورت نگرفته است .کامل ترین و آخرین کتاب آسمانی ومعجزه حضرت محمد(ص) است .
 کسانی که ظاهر و باطن آنها یکی نیست و دو رو هستند را نباید از نظر دین و مسلک مواخذه کرد. حضرت محمد صلی الله می فرمایند :گفته ای که می شنوید نپرسید :چه کسی گفته است ؟بلکه بپرسید: چه گفته  است ؟
درست است که در دانشگاه‌ها تحقیقات و علوم بسیاری صورت می گیرد، ولی نمی‌توان ادعا کرد که همه کارهای دانشگاهی به صورت علمی است و یا کارهایی که بیرون از دانشگاه ها انجام می پذیرد ،غیرعلمی است .وقتی عمل تغییر ،تبدیل و ترخیص در مورد یک شخص مصرف کننده صورت می پذیرد، این کار علمی است .روش dst مانند ترخیص یک سرباز است ،ولی در روش های دیگر بعد از مدتی امکان بازگشت به مواد وجود دارد. به نظر من بهترین روش روش dst و بهترین داروی درمان تریاک است .
خداوند در قرآن کریم فرموده اند: که ما به  زنبور عسل الهام کرده ایم تا بتواند شش کیلومتر مسافت را بپیماید، گل ها را بشناسد، مسیر هم برای اومشخص و شناخته شده است و دوباره به کندو بازگردد. در مورد انسانها هم الهام می تواند صورت بگیرد، به شرط دوری از الکل مواد مخدر افکار منفی و ... چنانچه انسان ها در آرامش باشند، از طریق فرشتگان به آنها الهام می شود.فرشتگان مانند انسان های روی زمین هستند که به سطح بسیار بالایی رسیده اند که می توانند الهامات خداوند را به انسانها القا کنند.

همسفر زهره :حرکت در صراط مستقیم و ارزش ها بسیار دشوار است .برای پرورش دادن انسان ها در این مسیر ،باید از فراز و نشیب‌های بسیاری گذر کرد .انسان باید حرف و عملش یکسان باشد. زندگی انسان بر مبنای سه چیز است :تقدیر، خواست و فرمان الهی .چنانچه انسان بخواهد در کره زمین در مسیر الهام والقاء قرار بگیرد ،باید آرامش داشته باشد. برای پرورش یک انسان حدود ۱۰۰ سال وقت لازم است و پرورش انسان بسیار سخت است.

همسفر زینب :ما می‌خواهیم انسان‌هایی را در مسیر صراط مستقیم پرورش دهیم، که کاری بسیار سخت است.

همسفر ناهید: انسان ها دارای نیکی و بدی هایی هستند که به فضایل و رذایل آنها بستگی دارند.    صفات رذیلانه  وفضائل هر کس ، بستگی به خود شخص دارد و کاری به آیین و مسلک و شهر آنها ندارد .گا هی مردم بعضی از شهرها را به صفاتی می‌خوانیم که این به شهر ومحل سکونت آنها ربطی ندارد و به خود آنها مربوط است .
طبق گفته جناب مهندس ،ما کار کردن را در کنگره به صورت علمی انجام می دهیم .کارهایی مثل غذا پختن و درست کردن ماست ،همه از طریق علمی انجام می شود. کارهای کنگره به صورت علمی انجام می شود.

همسفر ام کلثوم: چنانچه علم نداشته باشیم ، نمی‌توانیم کار خود را پیش ببریم .برای انجام هر کاری ،باید علم مخصوص آن را داشته باشیم .کنگره هم به علم مخصوص خود نیاز دارد و باید این علوم را فرا گرفت تا صحیح تر و سریع تر به مقصد رسید.

سخنان استاد: روز اول به خاطر مسافران خود وارد کنگره شدیم ،ولی اکنون دیگر عیسی به دین خود و موسی به دین خود. نباید دخالتی در سفر مسافران خود داشته باشیم .عاقبت راهی را که در پیش گرفته ایم ،می دانیم ولی آن را به خوبی انجام نمی دهیم .ما که همیشه از مسافرمان گله می کنیم ،خودمان چه کار
کرده ایم؟ به هر دلیلی اگر یک هفته نمی توانیم به لژیون بیاییم ،به هر شکل ممکن باید سی دی دستور جلسه هفته آینده را تهیه کرده و استفاده کنیم .مسافر ما یک مصرف کننده است و احوال بخصوصی دارد.یک مصرف کننده شیشه ،بدبینی شدیدی دارد حتی نسبت به همسرش ،گوشی را کنترل می کند دچار توهم می شود و فکر می کند پلیس او را تعقیب می کند و...  همه اینها هست ،ولی من همسفر به خاطر نجات زندگی خود و عشقی حتی بسیار کمرنگ که بین ما وجود دارد ،هر کاری که می توانم باید انجام دهم. اگر مانع آمدن من به کنگره می شود، باید با تهیه سی دی ها و گوش دادن آنها در خانه و یادداشت برداری در زمان های مناسب و...  به کمک مسافر و زندگی خود بیایم. مسافر من یاخمار است یانشئه یا...  من که ادعای همسفر خوب بودن و داشتن درک و فهم زیاد از مسافرم را دارم و خود هم مصرف کننده نیستم، باید در این زمینه اقدام کنم.حتی به وسیله یک پیام می‌توانید عنوان سی دی را از راهنما پرسیده و در این زمینه اقدام کنید .در اینجا آموزش هایی را که می گیریم ،پس می دهیم. انشاالله که ازعهده  این مهم بر بیاییم. اینها همه در گرو خواست خودماست. چنانچه کسی دستش را دراز کند، ما می توانیم از اودستگیری کنیم ،در غیر این صورت ممکن نیست.

همسفر محبوبه :با حرف و ادعا خیلی راحت و آسان، می ‌توان ادعای حرکت در صراط مستقیم را داشت ولی در مرحله عمل این کار بسیار سخت است. حرف و عمل دوتاست ،یعنی باید به حرفهای خود عمل کرد. اگر ظاهر و باطن با هم متفاوت باشد ،هیچگاه به آرامش نخواهیم رسید و چنانچه به حرف خود عمل نکنیم،هیچ نتیجه ای ازآن نگرفته و نمی توانیم آن را در مورد خودمان عملی کنیم .
مطلبی که در مورد الهام بسیار مهم است این که مبدا الهامات خداوند است .اگر بخواهیم از الهامات فرشتگان استفاده کنیم ،باید در مسیر صراط مستقیم قرار داشته و در آرامش به سر ببریم. الهامات منفی که همیشه به ما القا می شود ،ولی الهامات مثبت در صورت داشتن آرامش دریافت خواهند شد.
 همیشه منابع دانشگاهی و آکادمیک دلیل علمی بودن آنها نیست .چنان چه کاری به ما نتیجه بدهد، کار به صورت علمی انجام گرفته است .مانند متد dst که نتیجه مثبت داشته ،پس روش علمی است .
هر مشکلی که برای انسان پیش می آید ،خود انسان در به وجود آمدن آن موثر است و دخالت داشته است ،نباید دیگران را مقصر بداند. خودش آن را به وجود آورده ،خودش هم باید برای حل آن بکوشد.

همسفر ناهید :ساختن انسان کار بسیارمهمی است .اگر محصول زود بازده می خواهیم ،باید گیاهی بکاریم که زیر یک سال بار بدهد .اگر بخواهیم کاری انجام دهیم که ده سال بعد به سوددهی برسد، می توانیم درخت بکاریم .ولی چنان چه به دنبال کاری هستیم که تا صد سال دیگر به سوددهی برسد،می توان انسان سازی کرد .انسان سازی فقط توجه به ظاهر نیست ،بلکه باید ظاهر و باطن هر دو را ساخت و درست کرد .
چنان چه کسی در یک لباس خاص مرتکب خلافی می شود، نباید آن خلاف را به همه آنها نسبت داد .مثلا در جامعه پزشکی ،چنان چه پزشکی مرتکب اشتباه خلافی شود نباید این موضوع را به همه آنها نسبت داد و همه را به یک چشم نگریست .
بحث علمی و دانشگاهی با هم متفاوت است .کسی که تحصیلات دانشگاهی دارد، همه ادعاهایش علمی نیست و بر عکس شخصی که به دانشگاه نرفته ،ادعاهایش می‌توانند علمی باشند، زیرا کار علمی کاری است که می توان از آن نتیجه ای دریافت کرد. با جوشاندن شیر و درست کردن ماست ،یک کار علمی انجام داده ایم .ولی استاد دانشگاه و پرفسوری که ادعایی بدون نتیجه دارد،یا همین روش های ترک اعتیادی که جنبه علمی ندارند و نتیجه نداده اند ،علمی نیستند حتی اگر توسط بزرگترین روانشناسان انجام گرفته باشد. ترک هایی که در خارج از محیط کنگره انجام می گیرند، به نوعی  مرخصی هستند و ترخیص محسوب نمی شوند .عملی را می توان علمی محسوب کرد که تغییر و تبدیل و ترخیص در آن انجام بگیرد .شخصی که ترک می کند، مانند سربازی است که به مرخصی رفته و دوباره باید باز گردد .سر بازی ترخیص می‌شود که مدت ۲ سال دوره سربازی را بگذراند.
شخصی که متنی را می‌نویسد ،کسی که آن را اجرا می‌کند و خود متن ،هرسه باید درست باشند .گاهی متن درست است ،ولی مجری به خوبی آن را اجرا نمی کند. زمانی آموزش دهنده و آموزش گیرنده هر دو کار خود را به خوبی انجام می دهند ،ولی متن آموزشی اشتباه است .

در خاتمه لژیون با دعا به کار خود پایان داد. 
تهیه گزارش و تایپ:همسفر کبرا
تصویرگر:همسفر محبوبه
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic