درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا


۳۰ چالش برای رشد فردی شما در ۳۰ روز – قسمت دوم

30چالش برای رشد فردی شما در ۳۰ روز – قسمت دوم

در ادامه این نوشته به ۱۵ چالش دیگر می پردازیم که تامل در خصوص هریک  و اجرای آنها می تواند منشاء اثر بسیاری از تغییرات و رشد فردی در زندگی شما باشد.[قسمت اول را می توانید مطالعه کنید]

۱۶)کمتر از ۳۰ دقیقه در روز به تماشای تلویزیون بنشین

خودت را با حوادث دنیای واقعی سرگرم کن. بهترین خاطرات نتیجه تجربیات جالب زندگی هستند. پس تلویزیون را خاموش کن(در صورتی که با کامپیوتر برنامه های تلویزیون را مشاهده می کنی کامپیوتر را خاموش کن) و از خانه بیرون برو. با دنیای بیرون تعامل کن، طبیعت را به تماشا بنشین، لذت های ساده ی زندگی را درک کن و آنگاه خواهی دید که زندگی آغوش زیبایش را برویت خواهد گشود.

۳۰ چالش برای رشد شما در ۳۰ روز – قسمت دوم


17)یک هدف بلند مدت برای خودت تعریف کن و هر روز یک ساعت روی آن کار کن

هدفت را به اهداف کوچکتر خرد کن و با تمرکز بر روی هر کدام اندک اندک به هدف اصلی ات نزدیک شو. این مسئله را می توان به فرآیند راه رفتن یک نوزاد تشبیه کرد همیشه برداشتن اولین قدم سخت ترین مرحله رشد فردی است. در این سی روز بر روی اهدافی کار کن که همیشه آرزویشان را داشتی. تخیلت را به کار بیانداز و از آن به واقعیت برس.

۱۸)خودت را موظف کن روزانه یک فصل از یک کتاب خوب را بخوانی

با گسترش نقش اطلاع رسانی وبلاگ های مختلف و راحتی جستجوی مطالب در آن ها مردم رغبت کمتری به خواندن کتاب های چاپی نشان می دهند. اما پرواضح است که هیچ وبلاگی نمی تواند جای کتاب ها را بگیرد و نیز هیچ کس نمی‌تواند نقش سازنده‌ی کتاب ها در رشد فردی و زندگی امروز و دیروز بشر را انکار کند. کتاب ها دریچه هایی را در ذهن و زندگی شخص می گشایند. همین امروز در لیست های برخط کتاب بگرد و به کتابخانه ها برو و آن را پیدا کن. در این سی روز سعی کن با خواندن روزی یک فصل از آن کتاب آرام آرام این عادت را در خود نهادینه کنی.

۳۰ چالش برای رشد شما در ۳۰ روز – قسمت دوم

۱۹)هر روز صبح یک جمله‌ی الهام بخش بخوان و روزت را آغاز کن

گاهی تنها چیزی که نیاز داریم اندکی شور و نشاط است. در سی روز آینده قبل از خوردن صبحانه یا ترک خانه یک فیلم انگیزشی ببین یا داستان کوتاه و نقل قولی را از نظر بگذران.

۲۰)هر روز پس از ناهار کاری کن که تو را به خنده وادارد

کلیپ های طنز یوتیوب و آپارات ، جوک های بر خط و کمیک استریپ های مورد علاقه ات هر کدام می توانند برای این کار انتخاب های مناسبی باشند. لبخند‌ی کوچک برلبانتان می تواند ذهن را تحریک کرده و انرژی عظیمی در وجودتان ایجاد کند. بهترین زمان برای این لبخند جادویی موقع استراحت بعدازظهر است.

۲۱)در این سی روز از نوشیدن الکل امتناع کن

این چالش به موقعیت شخصی هر کسی بستگی دارد. اگر به مصرف الکل یا نوع خاصی مواد مخدر معتاد هستید اصلاً توصیه نمی کنیم که ناگهان ترک کنید. برای این کار باید به پزشک مراجعه کنید و آرام آرام اقدام به ترک کنید. اما اگر گاه گاهی مصرف می کنید از امروز تا سی روز آینده به آن لب نزنید.

۲۲)در این سی روز سعی کنید روزانه ۳۰ دقیقه نرمش کنید

سلامتی یعنی زندگی، آن را رایگان و راحت از دست ندهید. با تغذیه سالم، ورزش و چکاپ های سالانه به سلامتی و صحت خودمان کمک کنیم.

۲۳)هرروز خودت را در شرایطی نامناسب قرار بده و با ترس هایت مواجه شو

با این راهکار اندک اندک به ترس هایت یعنی آن چه مانع رسیدن به خوشبختی و ایجاد تغییرات مثبت در زندگی ات شده است نزدیک می‌شوی و آن ها را از سر راهت بر می‌داری. گاهی اوقات از شکست خوردن می ترسیم و بعضی وقت ها ناخودآگاهانه از پیروزی و رشد و تعالی و تغییرات پس از آن می هراسیم. ترس از رد شدن و تحقیر و همچنین احمق فرض شدن را هم باید در نظر داشت. راه مقابله با این ترس ها، بزرگ و مهم ندیدن آنهاست. با ترس ارتباط برقرار کن. آن را در مشتت بگیر حسش کن و گاهی با آن حرف بزن. “سلام ترس! چه خبر!” اگر راهش را بدانی می توانی همین ترس را به دوستی مشفق و راهنمای رشد فردی خود تبدیل کنی که در هنگام خطر هشدار خواهد داد. در این سی روز سعی کن ترس هایی که مانع از پیشرفتت می شود را مشخص کرده و با آن ها روبرو شوی.

۲۴)سعی کن هر روز غذایی جدید و سالم برای خودت درست کنی

آشپزی فعالیتی مفرح است که به ذهن کمک می کند و اگر درست انجام شود می تواند مواد مغذی به بدن برساند. پس هر روز دستور غذایی تهیه کن و در این سی روز برای خودت آشپزی کن. گاهی اجرای یک دستور آشپزی جدید به اندازه بسیار زیادی شور و شادی در خود و اطرافیان شما ایجاد خواهد نمود.

۲۵)هر روز ۱۰ دقیقه صرف فکر کردن به موفقیت هایت کن

در این فرآیند می توانی نعمت هایی که به تو عطا شده را بشناسی، قدر دان آن ها باشی و در ضمن به رشد فردی و تعالی شخصیتی نیز برسی.

۲۶)هر روز سعی کن با شخصی که به ندرت او را می بینی مکالمه ای داشته باشی

انسان ها موجودات جالبی هستند و هیچ دو انسانی را نمی توان یافت که کاملاً مشابه یکدیگر باشند. تعامل با افراد مختلف ذهن را به روی ایده ها و چشم اندازهای متنوع می گشاید. در این سی روز سعی کن با افراد غریبه صحبت کنی و شخصیت آن ها را کشف نمایی.

۲۷)در این سی روز دیونت را ادا کن و سعی کن دیگر قرض نکنی

همیشه کمتر از آن چه داری خرج کن. وسیله ای که نیاز نداری نخر. برنامه ای برای خرج و مخارجت تهیه کن و بر اساس همان عمل کن. در سی روز آینده همه چیز را نقد بخر و حساب هر ریال از پولت را داشته باش.

۲۸)رابطه ای که موجب آسیب رسیدن به تو  می شود را ترک کن

با کسانی بمان که به تو عشق می ورزند، ایجاد انگیزه می کنند، شهامتت را بالا می برند، موجب پیشرفتت می شوند و در نهایت تو را شاد می نمایند. اگر چنین کسی اطرافت نیست پس دوروبرت را خلوت کن و فضا را برای افراد جدید باز کن.

۲۹)در ملأ عام کسی را که نباید بخشید ببخش و از او بگذر

گاهی روابط خوبمان را تنها به خاطر خودخواهی های کوچک و جروبحث های بزرگ از دست می دهیم. حتی اگر باید عذر خواهی کنی این کار را انجام بده و  در عوض رابطه ات را از دست نده.

۳۰)هر روزت را با یک عکس و یک پاراگراف نوشته جاودانه کن!

در این سی روز هرجا که می روی دوربین عکاسی ات را با خود ببر. سعی کن عکسی بگیری که خلاصه ای از حوادث و روابط آن روزت باشد و قبل از خوابیدن دو سه خطی نیز درباره ی وقایع آن روز برای خودت ثبت کن. اگر بتوانی این عکس ها و نوشته ها را در کامپیوتر ذخیره کنی بعدها می توانی یک وبلاگ شخصی از آن ها بسازی و نیز به راحتی آن ها را از نظر بگذرانی. بعد ها خواهی دید که اگر  آن ها را ثبت نکرده بودی بسیاری از خاطراتت را فراموش کرده بودی و خیلی زود از بین رفته بود.

به خاطر داشته باش رشد فردی و تعالی شخصیتی فرآیندی است که به آرامی و در بستر زمان رخ خواهد داد. نمی‌توان به آن سرعت داد. باید هر روز روی آن کار کنی. می توانی آن چه می خواهی باشی. علی رغم دغدغه ها و درگیری های این مسیر همواره به پیش بران و از حرکت نایست. تو شجاع تر از آنی که باور داری، قویتر از آن چه به نظر می رسی، باهوش تر از آن چه فکر می کنی و دو برابر قوی تر از آن هستی که تصور می کنی. 

[پیشنهاد برای مطالعه : ۳۰ چالش برای رشد فردی شما در ۳۰ روز – قسمت اول ]

ترجمه اختصاصی دگرش

منبع : marcandange

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 16 دی 1396 04:59 ب.ظ
عرض سلام وخداقوت خدمت کبرای عزیز،

مطالب خیلی خیلی خوب واموزندهای بود .امید وارم بتونیم به کار ببندیم .
ممنون اززحماتتون.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات