درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا
شنبه 4 آذر 1396 :: نویسنده : همسفر زیبا       
 

اسامی به تنهایی کاری انجام نمی دهند و هر کدام سمبل موضوعی هستند و به عناوین مختلف از اسامی سوء استفاده می شود.در تمام سطوح ،از هر چیزی هم اصل وجود دارد و هم بدل و این فقط مختص اجناس نیست و هر چیزی برای کار خاصی ساخته شده است ،مثلا پیراهن برای پوشیدن و ادکلن برای بوی خوش به کار می رود و نمی‌توان برعکس این را انتظار داشت.

یک فرد بی سواد با معنویت و عرفان و ذکر  ،به شخص باسوادی تبدیل نخواهد شد ،به جز اینکه معجزه ای رخ دهد که در کره زمین بسیار نادر است .برای باسواد شدن ،باید درس خواند و مراحل آن را به ترتیب پشت سر گذاشت .یک فرد معتاد را هم از طریق معنویات ،طریقت  و عرفان  حتی اگر از نوع اصلی آن باشد ،نمی توان درمان کرد. با سوء استفاده از اسامی اولیا و انبیا و ائمه اطهار نمی توان معتاد را درمان کرد. هر مسئله ای را باید از مسیر صحیح آن حل کرد ،ولی بعضاً ما این راه و مسیر را اشتباه و عوضی انتخاب می کنیم .چنانچه در صراط مستقیم حرکت کرده و به ارزش ها پرداخته و از ضد ارزش ها پرهیز کنیم ،ودر مسیر الهی حرکت کنیم می‌توانیم آرامش و آسایش داشته و در پرتو این آرامش و آسایش و تلاش فراوان به نتیجه برسیم .آن گاه راه برای ما نمایان خواهد شد ،که این پیدا شدن راه ممکن است از طریق القاء و الهام انجام بگیرد .( فالهمها فجورها و تقواها)، ولی پیمودن راه به طور صحیح برای رسیدن به مقصد، باید از سوی خود ما انجام شود .دقت کنید که هر چیزی خواص و خصوصیات خاص خودش را دارد و نباید از آن انتظار دیگری داشت.

از این سی دی آموختم که
چنانچه بعد از پیمان وادی هشتم مرتکب یک سری از ضد ارزش ها شدم ،باید دوباره تلاش کرده و به این تلاش ادامه دهم.

هر چیزی که از آموزگار نیاموزم، روزگار به من خواهد آموخت  .که روزگار آموزگاری بسیار خوب و خشن است .هر کاری را نباید خودمان تجربه کنیم ،بلکه باید به آن درجه از آگاهی برسیم که از تجارب دیگران بیاموزیم . برای مدیریت استرس ،چنانچه در صراط مستقیم حرکت کرده و به خدا توکل داشته باشیم که به آن "تزکیه و پالایش "می گوییم ،می توانیم استرس خود را مدیریت کرده و به آرامش دست یابیم. استرس و نگرانی جزخصلت های  بشر است .به طور کلی دیدن خواب و بیداری ،بر روی هم اثر متقابل دارند و برای ما نقش بسیار موثری دارند .چیزی که شما در خواب می بینید، ممکن است متعلق به زندگی حال شما ،یامال جهان بعدی  و یا مال موضوعات مختلف باشد.گاهی اوقات حواس انسان تصاویری را می سازند ودر عقل  و دانش اثر و دانه ایجاد می‌کنند و گاهی وقتها حس  این مطالب را می سازد .گاهی اوقات با وارد شدن به بعد و جهان دیگر، این اتفاقات می‌افتد .با به وجود آوردن اصلاحاتی در زندگی خود و حرکت در صراط مستقیم می  ‌توان آرام آرام از شر کابوس ها رهایی یافت.
در مورد اثرات و درمان با قرصهاو داروهای مختلف ،جناب مهندس توصیه می کنند  که حتما باید با متخصصین این امر مشورت شود و از ایشان انتظار راهنمایی نداشته باشند.

در مورد هفت کالبدبعضی بزرگان اعتقاد دارند که ،انسان دارای هفت پیکره است .همان گونه که آسمان هم هفت طبقه (سبع سماوات )دارد .انسان هر کالبدی را که از دست بدهد،کالبد  بعدی می آید. مثلاً هنگام مرگ جسم خود را از دست میدهیم و کالبد دوم یعنی همان که در خواب آن را می بینیم ،خودش را نشان می دهد. بنابراین فرد در خودکشی نمی تواند خود را از بین ببرد ،زیرا اگر کالبد اول را از بین ببریم کالبد های بعدی هنوز هستند .بنا به اعتقاد هر چیزی را که ما از جسم خود خارج کنیم که به آن "قالب مثالی"  و علما "کالبد برزخی" می گویند  گرچه جسم خارج می شود ، ولی نفس که تعیین موجودیت می کند، در آن باقی می ماند .
هر چه در صور پنهان وجود دارد ، برصور آشکار اثر متقابل دارد و یا برعکس .دنیا مزرعه آخرت و آخرت هم مزرعه دنیا است و بر روی هم اثر دارند. هرچه در صور آشکار انجام دهیم ،خودرا در صور پنهان هم نشان خواهد داد .چنان چه پنهانی مرتکب جنایتی  شویم، در صور آشکار و پنهان خود را نشان خواهد داد. با پنهان کردن اسلحه، پیراهن خون آلود و...   سعی می‌کنیم که آن را پنهان کنیم. چنان چه در صور آشکار هم مرتکب جرم و گناهی  شویم، از طریق نیروی وجدان دائماً در عذاب و بحران قرار می‌گیریم و اثرات آن در صور پنهان و آشکار ما خودش را نشان خواهد داد .
هفت کالبد انسان را نمی‌توان رویت کرد، مگر اینکه افراد خاصی باشند. بهتر است انرژی خود را صرف دانستن این موضوعات نکنیم .چیزی که مهم است این است ،که بدانیم  وقتی جسم خود را از دست می دهیم ،چیزهای دیگری از ما هنوز باقی است و ما باید در جهت تصفیه و پالایش رفتار و کردار خود کوشش کنیم، و بدانیم اگر این جسم را از بین ببریم کالبد  دیگری هنوز باقی است و حیات دیگری وجود دارد و باید جوابگوی کارهایی که انجام می دهیم باشیم .
 برای بلندتر شدن صدای روح از صدای جسممان
اول بگو با کیان زیستی ؟         پس آنگه بگویم که تو کیستی
وقتی دقیقا فهمیدی روح چه هست ،آن موقع می فهمی صدای روح چگونه است .جسم باید دائما در صراط مستقیم قرار بگیرد، تا روح  پالایش شود و همه نیازمند رفتار و کردار ماست .باید رفتار و کردار را ذره ذره تغییر داده ،ضد ارزش ها را کنار گذاشته و به ارزش ها پرداخت .هیچ راهی غیر از  تزکیه وجود ندارد .همان گونه که می گوییم "اهدنا الصراط المستقیم" خدایا مرا به راه راست هدایت کن، یعنی همان پرداختن به ارزش ها .همان گونه که فاضلاب با تصفیه  به آب زلال تبدیل می شود،نه با ورد و چله گذراندن و روزه سکوت و...

دعا کردن برای دیگران اثر بسیار نیکو و خوبی دارد،  به شرط این که در حالت بده بستان نباشد .دعای پدر و مادر در حق فرزند بسیار مفید است .

تلورانس و محاسبه آن   : بعضی چیزها را  نمی‌توانیم دقیقاً اندازه گیری کنیم، مانند یک ترازوی دیجیتال دقیق  است  که به اضافه یا منفی ۲ درصد خطا داشته باشد ،یعنی هر 100کیلو را ممکن است ۱۰۲ یا ۹۸ کیلو نشان دهد که می گوییم تلورانس این ترازو ۲ درصد است .یعنی ممکن است ۲ درصد از مقدار واقعی ،کمتر یا زیاد تر باشد.
 اگر از نوشتارها و گفتارها  جلوتر نباشیم ،نمی‌توانیم به صحت  یا سقم  آنها پی ببریم .درباره موضوعاتی که اطلاعات درستی از آنها نداریم ، نمی‌توانیم اظهار نظر کنیم و حق اظهار نظر با کسی است که در درجه بالاتری قرار دارد. برای پی بردن به صحت و یا نادرستی گفته و نوشته ای، نباید آن را  زودباور کرد و در مورد آن حداقل با چهار نفر مشورت کنیم و بدون مشاوره هر چیزی را قبول نکنید .
 در هنگام عبور از فراز و نشیب ها و غم و اندوه و فشار و ناراحتی ،باید صبر کرد .البته صبر کردن فقط منتظر ماندن و گذر زمان نیست .تنها چیزی که می‌تواند فشار روحی را کم کند ،افزایش معرفت و آگاهی و تزکیه و پالایش است . یک غم بزرگ می‌تواند باعث سقوط شخص و یا برعکس سبب صعود او شود. بنابراین  صبر،گذشت زمان همراه با تلاش و کوشش و تغییر نگرش  وتوجیه مصیبت و غم و اندوه برای خود است .
 در مورد مفید بودن خواب برای سفر اولی ها ، ما چیزی به نام خواب روز نداریم .روز برای کار و تلاش و خواب فقط مال شب است. البته چرت زدن در حد ۱۰ دقیقه یا یک ربع بلا اشکال است.
تهیه وتنظیم:همسفر کبرا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 4 آذر 1396 04:57 ب.ظ
سلام گلم
وبلاگ خیلی خوبی داری، مطالبت عالین.
اگه دوست داشتی بیا تبادل لینک کنیم
فقط بیا و خودتو لینک کن ^_^
موفق باشی
شنبه 4 آذر 1396 03:42 ب.ظ
کبراجان خداقوت
آرزوی موفقعیت روزافزون شما راخواهانم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر