درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا
به نام خالق عشق و هستی
کارگاه آموزشی خصوصی لژیون چهارم همسفران نمایندگی میر داماد با دستور جلسه "سی دی جان"  در روزدوشنبه 22/8/96با استادی سرکار خانم زیبا راس ساعت 17 شروع به کار نمود.


در این جلسه همسفران عزیز: ناهید،،زهره،زینب،فاطمه،لیلا ، ناهید،بتول و زهرا پیرامون دستور جلسه به مشارکت پرداختند که خلاصه ای از آن را ملاحظه می فرمایید:
در این سی دی جناب مهندس متذکر می شوند که منبع آموزش های جهان بینی من ،کتاب قران است که چگونه زیستن را به انسانها می آموزد و پاسخ بسیاری از مجهولاتی که دانشمندان قادر به پاسخ آنها نشده اند در آن وجود دارد. زمانی که از معلومات بالایی برخوردار باشیم قرآن برای ما مجهول نیست .قرآن حقیقتی است که بوده، هست و خواهد بود و می توانیم در زندگی خود از آن کمک بگیریم . قرآن یعنی شناخت انسان ،چون ما هنوز انسان را نشناخته ایم قرآن را هم به خوبی نمی‌شناسیم ،زیرا هنوز به صور پنهان انسانها پی نبرده ایم. بیماریهای روان تنی مانند :سایکوز ،اسکیزوفرنی، بای پلار دو شخصیتی و... کشف و شناخته نشده است .خداوند کتاب قرآن را با جمله "ذالک الکتاب " یعنی آن کتاب معرفی می نماید، زیرا هنوز شناخته نشده است که از لفظ این کتاب استفاده شود. آیه ای در قرآن می فرماید: "قرآن کتابی مکنون" یعنی همانا قرآن کتابی پوشیده و پنهان است و بسیاری از رموز آن برای ما معلوم نیست .هنگامی که قرآن را بفهمیم ،شاید بسیاری از بیماری ها درمان و شماری از سوالات ما پاسخ داده شود. قرآن مجید از صور آشکار  وقرآن کریم از صور پنهان ما سخن می گوید.

بلوغ فکری با بلوغ جنسی متفاوت است. چنانچه به بلوغ فکری نرسیده باشیم، بیان حقیقت را نخواهیم فهمید و حتی باور هم نداریم. به همین جهت مطالب را همراه با تمثیل برای ما بیان نموده اند، زیرا دانایی ما در این حد است .چنانچه سطح دانایی ما بیشتر از این باشد ،قادر به درک بهتر و بیشتر حقایق می شویم .آ موزش های جهان بینی را نمی‌توان طبق نظرات دانشمندان انجام داد، زیرا هر روز یک فرضیه ارائه می دهند که در اکثر مواقع هم غلط از آب در می آیند .در شناخت صور آشکار انسان پیشرفت های زیادی داشته ایم از جمله این که ساختار بدن انسان از ژن تشکیل شده است. ولی در مورد صور پنهان، به دانایی و آگاهی لازم نرسیده ایم و بسیاری هم صور پنهان انسان را قبول ندارند. در آزمایش هایی درباره میمون ها متوجه شدند آموزش هایی که به میمون ها در قاره آسیا داده شده ،میمون هادر قاره های دیگر هم قادر به انجام آن آموزش ها بوده اند و برای دانشمندان جای سوال داشت که میمون های آموزش ندیده ،چگونه قادر به انجام آن اعمال هستند ؟اینها نتیجه  صورپنهان آنهااست.
انسانی که در صراط مستقیم حرکت می کند، زندگی بی دغدغه و خالی از رنج دارد. با بروز مشکل در زندگیم پی می برم که حتماً در جایی ،از صراط  مستقیم منحرف شده ام که این مشکل برایم پیش آمده است. چنانچه انسانها به جهان دیگری پس از این جهان معتقد باشند ،هیچ گاه  زندگی خود را از بین نخواهند برد و زندگی را چهار روزه و خوش بودن به هر شکلی توجیه نخواهند کرد.دراین جهان برای زندگی در جهان دیگر آموزش می بینیم.
برای درمان اعتیاد، تعادل جسم و روان و جهان بینی بسیار مهم است .چنانچه جسم و روان را بهبود ببخشیم ولی جهان‌بینی را ارتقا ندهیم، درمان کامل و صحیح انجام نگرفته است.

اکثر علما جان را جمع اجنه می نامند، در صورتی که جان از سه بخش روح و نفس و جن تشکیل یافته و نفس مالک جسم انسان ها است و این سه از آتش تشکیل شده اند، در صورتی که جسم ما از جنس خاک  است .چنانچه بخواهیم این آتش را به نور تبدیل کنیم ، فقط ازراه تزکیه انجام پذیر است و تزکیه هم دوری ازضد ارزشها است. روح ما را به سمت پاکی و به انجام کارهای نیک تشویق می کند، ولی جن چون از جنس آتش است، ما را به انجام کارهای بد  وا می دارد .  در زندگی باید تابع روح خود، و نه تابع جن باشیم. خداونداز روز الست ، ما را از یک نفس واحده آفرید و دو مامور روح و جن را برای این نفس واحده گماشت .روح ،نفس را به کارهای نیک و خوب امرمی کند زیرا از جنس نور است و نور هم از جنس پاکی ست وجن چون از جنس آتش است ،او را به کارهای زشت وا می دارد. در مرحله نفس اماره بیشتر جن حاکم است و نفس از او حرف شنوی دارد. ولی در مرحله ی لوامه  وبالاتر ،نفس از روح پیروی می کند. بر شهر وجودی ما نفسی حاکم است که جن و روح، مانند شمس وزیر و قمر وزیر در کنار ما حضور دارند و امر کننده هستند. چنان چه الهامات ما در نتیجه تزکیه و پالایش از جانب روح باشد، ما هم بیشتر به دستورات روح عمل خواهیم کرد. چنان چه جسم خاکی را جدا کنیم ،آنچه باقی می ماند اعم از جن و روح و  کاالبدهای دیگر، همه جان محسوب می شوند. مانند گروه ارکستری که برای نواختن یک آهنگ خوب، باید همه هماهنگ بوده و کار خود را به درستی انجام دهند. مثال یک ویولون که اگرآرشه نباشد، صدایی وجود  ندارد و چنانچه ویولون نباشد، آرشه کارایی ندارد. بنابراین باید همه با هم همکاری داشته باشند
مرحله مرگ زمانی است که  جان از جسم جدا می شود . انسانی که به جهان دیگر معتقد است ،سعی دارد اعمالی را انجام ندهد که در این جهان و جهان دیگر باعث عذاب او شود. بعضی ها معتقدند که با مرگ زندگی آنها پایان می پذیرد، در صورتی که این گونه نیست. با مرگ ،جسم در این جهان باقی مانده و می پوسد ،روح و جان و نفس ما با تمام خصوصیات و اعمال و رفتار ما، به جهان دیگری منتقل شده و مشکلات ما هم با ما انتقال می یابند. بنابراین باید در این جهان ،سعی در رفع مشکلات خود داشته باشیم.
ژن نقشه جسم است که از والدین به فرزندان منتقل می شود مانند رنگ چشم، رنگ مو، ظاهرشخص و...بیماری های مانند دیابت و سرطان.و... ممکن است از طریق ژن، ازوالدین به فرزندان منتقل شود. یک سری از خصوصیات در اثر متعادل نبودن هورمون ها در اشخاص به وجود می آیند مانند افسردگی، که در اثر بالا و یا پایین بودن بعضی از هورمونها مانند سروتونین و دوپامین و... به وجود می آید که ممکن است منجر به خودکشی شود. تعدادی از خصوصیات ماهم ناشی از  نفس ما و تقدیر ما در روزالست  و مراحلی است که تا کنون گذرانده ایم.
انسان تک بعدی نباشیم. به موسیقی خوب و آرام بخش و یا هر موسیقی که حال ما را بهبود می بخشد، گوش دهیم .ورزش کنیم، کارهای نشاط آور و شادی بخش انجام دهیم. دوست و رفیق و هم صحبت داشته باشیم، محبت کنیم ،از صوت خوب استفاده کنیم، صوت و نور انواع خوب و بد دارد و انسان موجودی است که باید همه اینها را دارا باشد.
درد ما از ندانستن نیست ، بلکه از این است که به دنبال تحقیق و کشف ناشناخته ها نمی رویم .مثلاً به علل به وجود آمدن بیماری ها توجه نداریم، بلکه سعی دراز بین بردن نشانه های ظاهری بیماری داریم. در صورتی که چنانچه صور پنهان را مهم بدانیم و به آنها اهمیت بدهیم ،می توانیم به علت حدود ۱۵۰ نوع بیماری روان تنی پی ببریم و آنها را درمان کنیم
جناب مهندس سه چیز رااز خود برای ما به یادگار  گذاشته‌اند: 1-روش "دی اس تی"  ودرمان اعتیاد 2-  ترک سیگار به روش "دی اس تی" 3-سرکه سیب یا "شربت دی سب".از فواید شربت دی سب می توان جلوگیری از یبوست ،پایین آورنده چربی خون، جلوگیری از شل شدن پوست که به دلیل کمبود پتاسیم به وجود می آید، درمان عفونت ها و قارچ های پوستی و جوش های صورت و ...رانام برد

سخنان استاد:سلام دوستان زیبا هستم یک همسفر
از توضیحات مفید عزیزان پیرامون سی دی، بسیار متشکرم .جناب مهندس در سی دی های خود در باره راه و روش قرآنی و زندگی پیامبران توضیحاتی برای ما داده اند و در سی دی جان متذکر می شوند که آموزش های من چکیده ای از قرآن کریم و ادیان الهی است. قرآن را ،قرآن کریم و قرآن مجید معرفی نموده اند.
در مورد تقدیراتی که برای ما ورق می خورند، یک سری را،ارثی اعلام کرده اند مانند دیابت و...ولی یک سری از تقدیرات راهم خودمان تعیین می کنیم. من به شخصه نظرم این است که، چنان چه طرز تفکر فرزند من مانند من نباشد ،هیچ گاه  کاری را که من انجام داده ام تکرار نخواهد کرد. مثلاخودکشی از ناآگاهی و طرز تفکر غلط ناشی می‌شودو یا بعضی از مصرف کنندگان در اثر ترک های سقوط آزاد، دچار افسردگی شده و به خودکشی آنها می انجامد. تمام خودکشی ها ارثی نیستند.
جسم پس از مرگ پوسیده شده و از بین می رود، ولی جان و روح و نفس باقی می مانند،و زنده و پایدار هستند و نابود نمی شوند. هنگامی که صحبت از توفی می شود، یعنی انسان پس از مرگ زنده است .قبلا خوانده‌ایم که انسان به طرق مختلف به جهان بازگشت می نماید تا به تکامل برسد. شاید این تکامل در یک دوره زندگی اتفاق نیفتد ،ولی پس از مرگ دوباره به نحوی به دنیا بازگشته و آنقدر زندگی را تکرار می نماید، تا به تکامل برسد.  خدا را شکر می کنیم که خداوند مصرف‌کنندگان را بر سر راه ما قرار داد، تا به وسیله آنها به اینجا آمده و اطلاعاتی کسب کنیم. شخص من قبل ازاین، به خواب اعتقادی نداشته و آن را ناشی از تفکر درباره آن موضوع و یا پرخوری در هنگام شب و... می دانستم.  خدا را شکر که امروزه اطلاعاتی درباره جهان ذهن، جهان خاکی ،جهان خواب و... کسب کرده ام .
سی دی جان در مورد تقدیراتی که برای ما رقم می خورد، صور پنهان و آشکار ما و تغییراتی که به وسیله "متد دی اس تی" در آن ها پدیدار می‌شود، صحبت می‌کند. با مشاهده تازه واردین و دقت به ظاهر آنها، افسردگی و نگرانی ،چهره‌های بی روح و عبوس و چشمهای بی فروغ آنها جلب توجه می کند. ولی پس از گذشت مدتی ،لب های خندان و چهره های شادابی از آنها مشاهده می کنیم که البته در افراد مختلف متفاوت است ،بعضی زودتر و برخی دیرتر به این مرحله می رسند که بستگی به  میزان تخریبی دارد که در خود ایجاد کرده اند. انگشت اشاره من فقط باید به سمت خودم باشد، کاری به قوی بودن و یا ضعیف بودن جهان بینی مسافرم نداشته باشم .بیندیشم که در مدت زمان مراجعه به مرکز جهان بینی من چه تغییری نموده است .آیا ضعف دارم؟ بسیاری از این مسائل یکباره به وجود نیامده اند.
استاد در خاتمه  درباره خدمت اعضا در قسمت های مختلف نمایندگی تذکراتی دادند و اظهار داشتند که همیشه داوطلبانه متقاضی خدمت باشید و منتظر پیشنهاد نمانید و چنانچه خدمت به شما نرسید، شاکی  نباشید. همان گونه که مسافران ما در بخش های مختلف  به خدمت مشغول می‌شوند، همسفران که یک قدم از آنها جلوتر بوده و از روحیه مساعدتری برخوردارند، نباید عقب بمانند. در ضمن در وبلاگ فعال تر باشیدو بایک تقدیرساده ،می ‌توان باعث دلگرمی وبلاگ نویسان شد.

از این که به صحبت های من گوش دادید متشکرم  

لژیون راس ساعت 18 با دعا به کار خود پایان داد.
تهیه گزارش و تایپ:همسفر کبرا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 1 آذر 1396 03:40 ب.ظ
عرض سلام وخدا قوت خانم کبرای عزیزخیلی خیلی ممنون از زحماتتون
چهارشنبه 1 آذر 1396 11:43 ق.ظ
سلام و خدا قوت خدمت کمک راهنمای عزیزم خانم زیبا و همین طور خانم کبرای عزیز و خواهران هم لژیونیم موفق باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر