درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا

جناب مهندس

سلام دوستان حسین هستم مسافر:

یکی از عزیزان سؤال کرد که «تِریاک» درست است یا «تَریاک»؟ هر دو کلمه درست است؛ آن‌هایی که مصرف می‌کنند می‌گویند: تِریاک، آن‌هایی که متخصص هستند و نیز بقیه مردم می‌گویند: تَریاک، پس هم تِریاک درست است و هم تَریاک.


نمک برای آشپزی است؛ اگر مقدار کمتر از اندازه معین بریزیم غذا بی‌نمک می‌شود، زیاد بریزیم غذا شور می‌شود. شما اگر بهترین گوشت، بهترین برنج، بهترین روغن و بهترین زعفران را دست یک آشپز ناشی بدهید به شما چه تحویل می‌دهد؟ و دست آشپز درست بدهید چه به شما تحویل می‌دهد؟ اینجا یکی از پارامترهایی که علاوه بر کیفیت غذا مهم است، درست کننده آن یعنی آشپز آن است؛ چه میزان این‌ها را درست کند، چه مقدار؟ کاری که امروز در کلینیک‌ها انجام می‌گیرد در وهله اول؛ هیچ دکان‌داری دوست ندارد مشتری‌های او ناراضی باشند یا برگردند؛ هیچ پزشکی وجود ندارد که دلش بخواهد مریض‌ها خوب نشوند. آرزو و خواسته قلبی تمام اطباء این است که بیماران را بتواند خوب کند. حالا چه مریضی که بخواهد پول بگیرد، به پول حساسیت داشته باشد چه نداشته باشد به فرض می‌گویم، ولی خواسته تمام اطباء این است که بیمارانش خوب شوند. امکان ندارد که پزشکی بخواهد بیمارش خوب نشود؛ ولی ما در کلینیک‌ها می‌بینیم نه فقط در اینجا، در سطح جهانی. مواد که یک طرف بوده، حالا مواد خوب یا بد است؟ کار نداریم، ولی طریقه استفاده‌اش چه؟ حتی میزان استفاده نمک چه؟ میزان استفاده متادون در دنیا مشخص نیست، چه مقدار متادون می‌دهند؟ کیلویی است. 20 سی‌سی متادون، 30 سی‌سی متادون می‌دانید یعنی چه؟! مقدار خیلی خیلی بالا است. البته این طرح، طرح آمریکایی است؛ که شما این‌قدر به او متادون بده تا وقتی‌که همه‌چیز را فراموش کند! و به‌طرف مواد نرود.

 بنابراین یک اصلی هست که چطور متادون نظام‌مند شود و چطور استفاده بشود. ازجمله همان متادون که یک‌بار در روز می‌دهید، خودش، خیلی ناجور است. من بارها و بارها گفتم ما سه بار در روز غذا می‌خوریم، در ماه مبارک رمضان ما نهار را برمی‌داریم، یعنی یک وعده غذا را برمی‌داریم می‌شود عبادت، می‌شود روزه، کسی که روزه می‌گیرد می‌گوییم خوابش عبادت است، حرف او عبادت است، همه‌چیز او عبادت است، چه‌کار کرده؟ شق‌القمر که نکرده؛ یک وعده نهار را برداشته که آن‌هم سحر و افطار می‌خورد. در مصرف‌کنندگان، یک مصرف‌کننده چطور تا شب، پنجاه بار مصرف می‌کرده! فقط باید یک‌بار مصرف کند، می‌گویند طول عمر آن زیاد است! برد تفنگ ژسه هم زیاد است، ممکن است چهار هزار متر باشد ولی برد کشنده آن دویست متر، سیصد متر است. آقای حاج رسولی بهتر می‌داند. یک برد کشنده است که می‌کشد. یک برد زخمی می‌کند و یک برد هست مثل سنگ می‌افتد آنجا؛ متادون و تریاک هم همین‌طور است. وقتی‌که ما مصرف می‌کنیم، پرزور است؛ در بدن ما فعال است، ذره‌ذره سطح آن می‌آید پائین؛ منظور من این است که 7 الی 8 ساعتی نشئه است، بعد می‌آید پائین؛ وقتی آمد پائین می‌گوید: بروم یک قرصی بخورم، حالا بروم یک سیگار و حشیشی بکشم، یک گریزی بزنم، یک کار دیگری انجام بدهم. ولی وقتی‌که TDS شد؛ سه بار در روز شد تا یک مقداری، ساعتی گذشت فوراً به خودش می‌آید، صبح شد فوراً می‌خورد، باز دو بعدازظهر می‌خورد، ساعت 9 شب می‌خواهد بیاید پائین باز دومرتبه می‌خورد. من با دکتر مکری، در همان پروژه‌ای که هزار و خورده‌ای نفر را پایلوت می‌کردم، شروع کردیم به این کار، ایشان می‌گفت: باید روزی یک‌بار دارو بگیرد، گفتم اصلاً امکان‌پذیر نیست، گفتم در روز یک‌بار که هیچ؛ باید هفته‌ای یک‌بار فرد بیاید دارو بگیرد، نه اینکه هرروز بیاید دارو بگیرد. کسی که بخواهد هرروز بیاید میدان قزوین، دارو بگیرد خودش می‌شود یک شغل، صبح بلند شود شال و کلاه کند، مثلاً از اقدسیه برود مرکز مطالعات، OT خود را بخورد و باز برگردد، اصلاً نمی‌شود. گفتم آنکه هیچ باید پانزده روز یک‌بار، دارو را بدهید، ده روز یک‌بار، ایشان گفت می‌برند می‌فروشند، گفتم شما که امتحان نکردید که ما امتحان می‌کنیم با اعضاء کنگره، به او آموزش می‌دهیم شاید نخوردند. گفتم در تمام خانه یک اسلحه کمری باشد ممکن است چهار نفر کشته شوند، ولی در پادگان می‌روید، موشک هست، بمب هست، آرپی‌جی هست، مین هست و هیچ اتفاقی هم نمی‌افتد، علت آن این است که در پادگان آموزش دیده‌اند ولی در خانه آموزش ندیده‌اند از اسلحه استفاده کنند. پس اگر ما افراد را آموزش بدهیم می‌توانیم هفته‌ای یک‌بار، دوهفته‌ای یک‌بار به آن‌ها OT را بدهیم؛ ما الآن داریم این کار را می‌کنیم، نه کسی برد فروخت، نه کسی زیادی خورد، اتفاقی نمی‌افتد. بعد برنامه‌ریزی‌شده، ما وقتی‌که خیاطی می‌رویم، شما می‌گویید کت می‌خواهم خیاط متر را برمی‌دارد ببیند سرشانه چقدر است، ارتفاع چقدر است و ... تا برای شما کت‌وشلوار بدوزد، شما نمی‌توانید بگویید کت‌وشلوار یک سایز است، همه باید از این کت‌وشلوار بخرند! مگر می‌شود همه از این استفاده کنند! مگر می‌شود؟! می‌گوید همه از این کت‌وشلوار استفاده کنند هرکس برای او تنگ بود، گشاد می‌کنیم، هرکس گشاد بود برایش تنگ می‌کنیم!

شما بیا بنشین اینجا روی صندلی، ما 10 سی‌سی شربت OT می‌دهیم شما بخور، اگر دیدیم کم است، نیم ساعت بعد 5 سی‌سی دیگر می‌دهیم! اگر بازهم کم بود دوباره 5 سی‌سی می‌دهیم! این‌طوری که نمی‌شود که همه را می‌خواهیم با یک پروتکل بچرخانیم! کاری ندارد که؛ شما قد او را با یک متر اندازه می‌گیرید، چند سانتی‌متر؟ یادداشت می‌کنید. اوتی و متادون هم همین‌طور است؛ آقا چقدر مصرف می‌کنید؟ تریاک را می‌خورید، می‌کشید، هروئین را می‌خورید یا می‌کشید، تزریق می‌کنید؟ چهار یا پنج تا فرمول دارد. در یک کارگاه یک‌روزه همه این‌ها را آموزش می‌دهم که معادل آن چقدر است. این را آموزش می‌دهیم که چه مقدار استفاده کند، یک نفر می‌آید می‌نشیند به او می‌گوییم شما باید در روز 0.3 سی‌سی شربت اوتی مصرف کنید، روزانه. یکی می‌آید به او می‌گوییم روزانه باید 16.5 سی‌سی شربت اوتی مصرف کنید، هر وعده TDS 5.5 سی‌سی، 16.5 سی‌سی کجا 0.3 سی‌سی کجا؟ الآن 50 برابر فرق می‌کند، پس هر نفری مقدار دوز او فرق می‌کند، بستگی دارد به مواد او، چی مصرف می‌کند، ما داریم افرادی که هم هروئین مصرف می‌کنند، هم تریاک مصرف می‌کنند، هم شیشه مصرف می‌کنند، هم حشیش مصرف می‌کنند، باید همه این‌ها را بیاوریم ببینیم که چه مصرف می‌کند، چطوری مصرف می‌کند، بشناسیم برنامه‌ریزی کنیم. این مسائل حواشی آن است؛ حالا همه این‌ها را باید انجام بدهیم که اثرش چقدر است؟ مقدار آن چقدر است؟ این کار را بلد باشیم و بعد برای آن پروتکل بدهیم. پروتکل هم کاری ندارد؛ ظرف یک روز کارگاه آموزشی همه این‌ها را می‌شود آموزش داد و بعد دنیا می‌گوید: ما درمان اصلاً نداریم. بارها گفتم؛ نورا مارکوف مال نایدا با من مکاتبه داشت: سه، چهار سال پیش می‌گفت خدا کند در بیست سال آینده دارویی پیدا شود که ما کوکائین و شیشه را درمان کنیم. الآن مصرف‌کنندگان راگبی ما باز در مسابقات ساحلی قهرمان کشور شدند. مصرف‌کنندگان شیشه و هروئین و تریاک که درمان شدند الآن شدند قهرمان کشور هستند؛ پنج نفر از بازیکنان برگزیدگان سراسر کشور مال کنگره 60 است، بهترین بازیکن عضو کنگره 60 است، قبلاً مصرف‌کننده شیشه بود. بهترین سرمربی که مربی تیم ملی هم هست، مال کنگره 60 است. خوش‌اخلاق‌ترین بازیکن مال کنگره 60 است، بهترین کمیته هیئت داوری مال کنگره 60 است، تکنیکی‌ترین بازیکن مال کنگره 60 است. از فدراسیون آسیا آمده بودند اینجا، جایزه به آن‌ها بدهند، تمام بهترین‌ها، همه از اعضای کنگره 60 است؛ این‌ها همه 7 الی 8 سال پیش‌درمان شدند.

اگر ما پروتکل D.S.T را درست اجرا کنیم روی افراد، نه‌تنها درمان اعتیاد انجام می‌گیرد، بلکه ساختارهای درونی دوباره راه‌اندازی می‌شود، یعنی انگار تمام سیستم بدن او تنظیم می‌شود، یعنی این کار را انجام می‌دهد؛ با متد D.S.T که ما انجام بدهیم، تمام سیستم Reset می‌شود، خانم‌های زیادی داشتیم که بچه‌دار نمی‌شدند، بچه‌دار شدند، آقایان زیادی داشتیم که 35 سال بچه‌دار نمی‌شدند و بعد از درمان بچه‌دار شدند، مریضی‌های متعددی داشتیم که بهبود پیدا کرده‌اند در شرایط متعدد چون همین‌طور که من درباره شربت OT گفتم ما با یک پکیج مواجه هستیم؛ ترکیبات بسیار متنوع و سازنده بسیار خوب دارد. فرق انسان با ماشین این است که ماشین وقتی خراب می‌شود مکانیک باید آن را تعمیر کند اما انسان وقتی مریض می‌شود (جراحی‌ها را بگذاریم کنار) خود مکانیسم بدن انسان، خودش را تعمیر می‌کند. کاری که خود طبیب انجام می‌دهد: مصالح، مواد اولیه یا دارو را در اختیار جسم قرار می‌دهد؛ داروهای مناسب در اندازه‌های مناسب در زمان‌های مناسب، خود جسم این‌ها را برمی‌دارد، خودش، خودش را ترمیم می‌کند. تمام آن سیستم که ازنظر پزشکی غیرقابل درمان هستند؛ اگر ما OT را درست به آن‌ها بدهیم به علت ترکیبات متنوعی که دارد. به علتی که تمام فرمول‌های شیمیایی: کدئین، مورفین، نارکوتین، نارسئین، پاپاوارین و ... را که نگاه کنیم کاملاً با نروترانسمیترهای شبه افیونی مغز هماهنگ است. ما در بدن خود مواد افیونی داریم، مثل: مورفین، کدئین، در بدن خودمان مواد محرک داریم مثل دوپامین، سروتونین، در بدن خودمان مواد ضد درد داریم، مثل انکفالین، مواد بی‌هوش کننده برای خواب داریم: سروتونین، آدرنالین، استیل کولین باهم ترکیب می‌شوند، بی‌هوش می‌کنند و شخص به خواب می‌رود. همه را داریم، همه این‌ها در تریاک است، فرمول آن را هم نگاه کنید: کربن هست، نیتروژن، اکسیژن و هیدروژن کاملاً مطابق هستند. من می‌خواهم که شما بیایید (کاش یک روز این کار را بکنید) بیایید مرگ‌ومیر را و علت آن را یک آمار بگیریم؛ گروه‌های مشابه چقدر مرگ‌ومیر در سال دارد و جامعه کنگره 60 را هم آمار بگیریم، جامعه مردم عادی را هم بگیریم، ببینیم مرگ‌ومیر بین این‌ها چقدر است. ما داریم در کنگره 60 بیست سال است کار می‌کنیم ماشاءالله همه هستند دارند کار می‌کنند. اکثراً همه هستند.

من می‌خواهم بگویم ما با متد D.S.T و داروی OT به یک‌چیزی فراتر از درمان اعتیاد می‌رسیم؛ فردی که الآن بیست سال است که نمی‌کشد، صبح تا شب درگیر مواد است اما ما چیزی به نام وسوسه در کنگره 60 نداریم، ما چیزی به نام لغزش نداریم، حالا تک‌وتوک ممکن است در صد نفر ماکسیمم هفت الی هشت نفر بخواهند دوباره بروند بکشند ولی برگشت نداریم و به آن کیفیت می‌رسیم. الآن این مسئله را داریم گسترش می‌دهیم و داریم کارهای تحقیقاتی انجام می‌دهیم روی بیماری‌های دیگری، خوشبختانه دکتر حاج رسولی دارد روی سیستم تصویربرداری مغز کار می‌کند، آنی روی مسئله ژن‌ها کار کرد. الآن باز با گروه بیمارستان بقیة‌الله داریم روی یکسری پارامترهای خونی کار می‌کنیم. همه این‌ها را داریم انجام می‌دهیم که به نتایج بسیار زیادی برسانیم. امیدوارم به کمک همدیگر کاری کنیم که بیاییم پروتکل کنگره 60 را در کلینیک‌ها اجرا کنیم، اگر اول بخواهیم با متادون اجرا کنیم، مسئله‌ای نیست حالا با شربت تریاک می‌رسیم به 100 یا می‌رسیم به 90 با متادون می‌رسیم به 50 می‌رسیم به 40 یا 30 به‌هرحال باز به یک نتایجی می‌رسیم؛ اگر متادون را درست بدهیم. ولی اگر با OT انجام بدهیم به مراحل خیلی مناسبی می‌رسیم و خیلی از بیماری‌های شخص هم خوب می‌شود. ولی با متادون که تبائین هست هم به یک نتیجه مطلوب می‌رسد. وقتی این کار را بکنیم کلینیک‌ها رونق می‌گیرند، مراجعات زیاد می‌شود، پتانسیل‌ها زیاد می‌شود، از خود مهره‌های بیماران استفاده باید کرد؛ من کاری که انجام دادم، از خود بیماران استفاده کردم. خود بیماران هستند که می‌چرخانند، اگر آن‌ها نباشند من هیچ هستم، یک کلینیک هم همین‌طور است. باید سیستم طوری باشد که گروه‌درمانی لژیون‌های کنگره 60 را داشته باشد اگر داشته باشد می‌تواند بیمارانی که به نتیجه و به درمان می‌رسند در خود کلینیک حضور داشته باشند، از آن‌ها استفاده کنید، خود همان‌ها باعث می‌شوند بیماران دیگر را بیاورند. از یک روستا یک نفر آمده به کنگره 60، تمام اهالی روستا آمده‌اند کنگره، از یک کارخانه یک نفر آمده همه اعضاء کارخانه آمده‌اند، از یک فامیل یک نفر آمده و همه آمده‌اند کنگره؛ پس این‌ها می‌توانند خودشان افراد دیگر را بیاورند. امیدوارم که ما به نتایج خوبی برسیم. از اینکه به حرف‌های من گوش کردید متشکرم، مرسی.

رهایی کلینیک‌ها

نام کلینیک: دانشگاه آزاد اسلام‌شهر، نام پزشک: آقای دکتر مسعود، نام راهنما: آقای مسعود، نام روانشناس: خانم فرمهر، نام مسافر: آقای محسن، نام هم‌سفر: خانم مریم.

مسافر محسن: آخرین آنتی ایکس مصرفی: تریاک، مدت تخریب: 20 سال، روش درمان: D.S.T، داروی درمان: شربت: O.T، مدت سفر: 12 ماه 16 روز، رشته ورزشی: فوتسال.

من قبل از ورود به کنگره ترک نافرجام زیاد داشتم، آخرین آن کار مرا به روان‌پزشک کشاند و نتوانستند کاری برای من انجام دهند. بعد از ورود به کنگره معجزه را در شربت تریاک و روش D.S.T دیدم و من را نجات داد. من واقعاً از آقای مهندس تشکر می‌کنم.

نام کلینیک: یزدان پاک، نام پزشک: خانم دکتر شیوا، نام راهنما: آقای حامد، نام روانشناس: خانم سمیه، نام مسافر: آقای محمد.

مسافر محمد: آخرین آنتی ایکس مصرفی: الکل، تریاک، مدت تخریب: 15 سال، روش درمان: D.S.T، داروی درمان: شربت: O.T

نام کلینیک: روزبه اهواز، نام پزشک: آقای دکتر سیاوش، نام راهنما: آقای شارود، نام مسافران: آقای میلاد و محمود.

مسافر محمود: آخرین آنتی ایکس مصرفی: تریاک و شیره، مدت تخریب: 20 سال، روش درمان: D.S.T، داروی درمان: شربت: O.T

مسافر میلاد: آخرین آنتی ایکس مصرفی: دراگون، الکل، اسید و گل، مدت تخریب: 15 سال، روش درمان: D.S.T، داروی درمان: شربت:O.T، مدت سفر: 10 ماه 10 روز.

نام کلینیک: اندیشه آرام، نام پزشک: آقای دکتر جلیل، نام راهنما: آقای عباس، نام مسافران: آقای اسماعیل و عبدالله

نام مسافر: عبدالله، آخرین آنتی ایکس مصرفی: شیره خوراکی، مدت تخریب: 20 سال، روش درمان: D.S.T، داروی درمان: شربت:O.T، مدت سفر: 14 ماه 20 روز.

نام مسافر: اسماعیل، آخرین آنتی ایکس مصرفی: شیره و تریاک، مدت تخریب: 30 سال، روش درمان: D.S.T، داروی درمان: شربت:O.T، مدت سفر: 16 ماه.

نام کلینیک: مرکز مطالعات ملی اعتیاد، نام راهنما: آقای حسن، نام مسافر: آقای امین.

نام مسافر: امین، آخرین آنتی ایکس مصرفی: شیشه، هروئین، متادون، قرص اعصاب و روان، مدت تخریب: 8 سال، روش درمان:D.S.T، داروی درمان: شربت: O.T

دریافت گل رهایی از دستان جناب مهندس

تهیه: مسافر علی
تایپ: همسفر الهام
تنظیم: مسافر سعید

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات