درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا

چهاردهمین جلسه از دوره هفتاد و سوم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر، در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه کمک کنگره به من و کمک من به کنگره با استادی دیده بان محترم آقای ترابخانی و نگهبانیمسافر علی  و دبیری مسافر آرمان در روز چهارشنبه مورخ 1398/10/18 ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد :

خدا را شکر می‌کنم که بازهم در این جایگاه قرار گرفتم این جایگاه همیشه برای من ارزشمند بوده ، هر موقع در این جایگاه بودم قلبم تندتر زده و این به خاطر محبت و انگیزه خوبی است که بین دوستان جاری است تا بدین‌وسیله از تجربه همدیگر استفاده کنیم و به نتیجه برسیم.

درگذشته این محل برای جمعیت آفتاب بود و زمانی که ازاینجا رد می‌شدم پیش خودم فکر می‌کردم چه حوصله‌ای دارند و تصور می‌کردم گروهی هستند که اینجا جمع می‌شوند ولی اینکه چه‌کاری انجام می‌دهند را نمی‌دانستم پس از مدتی تابلو عوض شد و زدند درمان اعتیاد تا زمانی که من یک‌بار مراجعه کردم تا ببینم چه خبر است . پس از موضوعاتی که فرد مشاور مطرح کرد برای من یک مقدار جذاب بود و  یکی از آن دلایل این بود که گفتند مصرف کن. شما شرایط بیست سال قبل را در نظر بگیرید ، موضوعاتی مثل سیستم اندورفین که توسط مهندس مطرح می‌شد شاید جبهه در مقابلش می‌گرفتند باور کنید چند ماه اولی که در کنگره حضور داشتم چیز زیادی عاید من نشد بزرگ‌ترین چیز حس خوبی بود که پیدا کرده بودم که به من می‌گفت بیا و برو. بعدازاینکه ارتباط با دیگران برقرار کردم هرکسی فراخور خودش برداشتی که داشت را مطرح می‌کرد باعث شد که در کنگره حضورداشته باشم. من تا شش‌ماهگی جسارت اینکه خودم را فردی مصرف‌کننده مطرح کنم نداشتم  و همچنین شهامت صحبت کردن را چون اعتیاد انسان را منزوی می‌کند و موجب می‌گردد درون خودش ارتباط بیشتری از بیرون خودش داشته باشد. شاید بعضی‌ها اصلاً این‌جوری نباشند. آن چیزی که کنگره به من داد انگیزه بود هرکسی که می‌آید می‌خواهد ترک کند خواسته‌ای دارد به‌طور مثال می‌خواهد ادامه تحصیل بدهد و یا روابط خانوادگی بهتری داشته باشد و غیره ...

 همه این‌ها برای من هم بود ولی چیزی که برای من شیرین باشد و به من کمک کند تا رهایی‌ام را حفظ کنم و بفهمم که چه‌کار بکنم همان‌طور که همه می‌گویند به ازای تک‌تک کسانی که مواد مصرف می‌کنند دلیل برای مصرف مواد وجود دارد و درعین‌حال برعکس این امر هم وجود دارد. ولی کنگره چیزی که به من داد در مورد اعتیاد و مواد مخدر معنی بود که به خود من داد به‌طور مثال فردی سی سال کار می‌کند و از کار خودش لذت نمی‌برد و منتظر بازنشستگی است و شاید اگر از او سؤال شود که چرا زندگی می‌کنی شاید آن مفهومی که برای ما زندگی دارد را نداشته باشد. کنگره به من یاد داد که هر کس باید مفید باشد اول برای خودش و زندگی خودش و پس‌ازآن برای خانواده و جامعه خودش مفید باشد. درگذشته دیگران از کنار ما بودن لذت نمی‌بردند و چرا پس از مدتی در کنگره حال ما تغییر می‌کند  به خاطر صداقت و رفتار سالم و حس و حالی که داریم و تلاشی که در این راه می‌کنیم و اطرافیان هم خوب این موضوع را متوجه می‌شوند به همین دلیل به ما در این مسیر کمک می‌کنند و بلعکس اگر شما یازده ماه وقت بگذارید و به آن نتیجه نرسید خانواده فکر می‌کنند مورد سوء استفاده قرارگرفته‌اند و شرایط را کمی سخت می‌کنند این هم طبیعی است چون هر قدمی که برداریم خلقت و آسمان و طبیعت همان اندازه برای ما قدم برمی‌دارد اگر کارمان دارد درست می‌شود به خاطر حرکت و تفکر درستی که داریم  و این نتیجه بازتاب اعمال خود ماست اگر آدم این حس خوب را توسط بچه‌های دیگر به دست می‌آورد باید این حس را به دیگران انتقال بدهد و حداقل اگر نمی‌توانیم کسی را خوشحال کنیم دیگران را ناراحت نکنیم و یا اگر نمی‌توانیم امید به دیگران بدهیم حداقل ناامیدشان نکنیم. در کنگره ارزشمندترین چیزی که به ما داده می‌شود امید داشتن  و مفید بودن است در اینجا به کسی پاداش داده نمی‌شود ولی برای خدمت کردن از همدیگر سبقت می‌گیرند به خاطر اینکه به دنبال حال خوب هستند آن چیزی که باعث حال خوب و درمان می‌شود ما باید به سمت آن حرکت و قدم برداریم .


در این جلسه مراسم انتخابات نگهبان جدید پس از قرائت پیام جناب آقای مهندس توسط مرزبان کشیک برگزار شد و مسافر ناصر از لژیون هجدهم توسط اعضاء انتخاب گردیدتهیه گزارش: مسافر امیر

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic