درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا

بسم الله الرحمن الرحیم

   جلسه دوازدهم از دور سی‌ و دوم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره ۶۰ نمایندگی کرج به استادی دیده‌بان محترم مسافر علی، نگهبانی مسافر عباس و دبیری  مسافر ایرج با دستور جلسه "" جهانبینی در ورزشروز پنجشنبه دوازدهم آذر ماه 1398 ساعت 17:00 برگزار شد


جهان‌بینی در ورزش مهم و نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای دارد یعنی ما با یک دیدگاه خاصی  ورزش می‌کنیم  که با ورزش‌های بیرون از کنگره 60 تفاوت‌های زیادی دارد.


سلام دوستان علی هستم یک مسافر

از نگهبان و دبیر محترم سپاسگزارم که استادی جلسه را به بنده واگذار نمودید.

امروز دو موضوع است که بنده به‌طور خلاصه راجع به آن‌ها صحبت خواهم نمود، یکی دستور جلسه هفتگی و دیگری دهمین سالگرد تولد ایجنت محترم نمایندگی کرج جناب آقای محمد علیرضایی هست.

جهان‌بینی یکی از اضلاع مهم مثلث درمان اعتیاد در کنگره 60 هست، وقتی فردی با هر وضیعت، مشکلات و تخریب جسمی و روانی زیاد ناشی از مصرف شیشه، هروئین و هر نوع مواد دیگری وارد کنگره 60 می‌شود بعد از گذشت 10 یا 11 ماه می‌بینیم که تغییر کرده است و تبدیل به یک انسان سالم می‌شود که حتی استانداردهای سلامتی‌اش از انسان‌های سالم هم بالاتر می‌شود. این تغییر و اتفاق مهم که در طول 10 ماه در کنگره 60 صورت می‌گیرد باعث می‌شود در فرد مصرف‌کننده بعدازاین مدت، جسم، روان و جهان‌بینی او به حدی از سلامتی می‌رسد که از انسان‌های سالم هم بالاتر است این موضوع بر اساس مستندات و آزمایش‌های انجام‌شده به ثبت رسیده است.

جناب آقای دکتر صحرایی عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله بین افراد درمان شده در کنگره 60 و افراد سالم در بیرون از کنگره 60 آزمایش‌هایی را بر اساس سطح هورمون کورتیزول انجام داده‌اند کورتیزول هورمونی است که هرچه انسان مضطرب، به‌هم‌ریخته و پریشان باشد سطح آن در بدن بالاتر و در مقابل هرچه انسان آرام‌تر باشد سطح آن پایین‌تر است که نشان داده سطح این هورمون در بدن افراد کنگره 60 به‌مراتب کمتر از سایر افراد بیرونی است، لذا بر اساس این تحقیق پزشکی انجام‌شده آرامش و سلامتی بچه‌های کنگره 60 به‌مراتب بیشتر از افراد بیرون از کنگره است، چه اتفاقی افتاده که یک فرد مصرف‌کننده با آن وضعیت آشفته که به کنگره 60 می‌آید بعد از مدت 10 یا 11 ماه به چنین سطحی از آرامش و سلامتی می‌رسد؟ این را مدیون مثلث درمان اعتیاد در کنگره 60 هستیم.

درکنگره 60 جسم، روان و جهان‌بینی فقط فیزیولوژی نیست که بگوییم صرفاً جسم درست شود، کنگره 60 با تفکرات و دیدگاه ماهم کار دارد تا هم جهان‌بینی و هم روان که تابعی از این دوتا است به‌سلامت برسند، در کنگره 60 روان یعنی خلق‌وخو، اخلاق و رفتار ما مجموعه ادراک، احساس و برداشت ما است و درواقع تابعی از وضعیت جسمی و جهان‌بینی است، بنابراین سلامتی ما حرکت در راستای مثلث درمان است و جهان‌بینی نقش بسیار مهم و بسزایی دارد. در کنگره 60 درمان فوق ترک و تعادل فوق درمان است، در سیستم‌های خارج از کنگره 60  عمدتاً روی ترک کار می‌کنند و فقط تأکید روی عدم مصرف مواد مخدر است، اما اخلاق، رفتار، تفکرات، جهان‌بینی و خلق‌وخو چطور؟ در این موارد هیچ کاری انجام نمی‌شود.

بنابراین معمولاً دیده می‌شود افرادی که خارج از کنگره 60 عمل می‌کنند مجدد به اعتیاد برمی‌گردند، حتی بر اساس آمارهای جهانی و گزارش آماری یکی از معتبرترین مراکز علمی جهان به نام ساینس کالج لندن (collage of Science Londen )، کسانی که با روش‌های خارج از کنگره 60 عمل می‌کنند بعد از گذشت 3 سال، صد درصد مجدد به اعتیاد برمی‌گردند درصورتی‌که  بر اساس مستندات و تحقیقات منتشرشده در کنگره 60 این مسئله وجود ندارد و برگشت به اعتیاد کمتر از 14 درصد است بنابراین جهان‌بینی نقش بسیار مهمی در مثلث درمان اعتیاد دارد. ما در کنگره 60 موضوعات و منابع آموزشی مانند سی دی، کتاب، جزوات جهان‌بینی و دستور جلسات هفتگی و... زیادی داریم که همه این‌ها در جهت سلامتی و تعادل در تفکرات و دیدگاه ما است.

جهان‌بینی در ورزش مهم و نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای دارد یعنی ما با یک دیدگاه خاصی  ورزش می‌کنیم  که با ورزش‌های بیرون از کنگره 60 تفاوت‌های زیادی دارد. در خارج از کنگره 60 می‌بینیم که تیم تشکیل می‌دهند، مسابقه و رقابت هم هست اما فقط یک هدف دنبال می‌شود آن‌هم اکثراً برد و قهرمانی است، میلیاردها پول خرج می‌شود تا مثلاً فلان تیم قهرمان لیگ برتر شود. هدفشان صرفاً متمرکزشده است روی برد و قهرمانی تا به هر قیمتی انجام شود اما در کنگره 60 هدف چیز دیگری است، هدف این است  فرد مصرف‌کننده که سالها دور از ورزش بوده است ورزش کند و عضو یک تیم ورزشی شود و اصلاً کاری به بردوباخت و یا بازی خوب یا بد او نداریم، فقط بازی کند و لذت ببرند این هدفی است که هر صبح جمعه در پارک انجام می‌شود.

وقتی تازه‌واردی وارد تیم می‌شود نباید ناراحت شویم که چرا بد بازی می‌کند، ما باید خوشحال باشیم فردی که سالها ورزش نکرده یا دستش به توپ نرسیده الآن بازی می‌کند این برگ برنده است که در حال ورزش کردن است و بد بازی کردن اشکالی ندارد.

در جهان‌بینی ورزشی کنگره 60 این مهم نیست اگر کسی بلد نباشد بازی کند و اگر کسی به خاطر این مسئله با فردی بدرفتاری کند و به او اعتراض کند از جهان‌بینی ورزشی چیزی یاد نگرفته است ما می‌خواهیم برویم داخل زمین و بازی کنیم تا حالمان خوب شود اگر داخل زمین رفتیم و به هر دلیلی حالمان بد شد این را باید بدانیم که از اهداف کنگره 60 فاصله گرفتیم، خوشحالی ما این است که روز جمعه ساعت 8 صبح داخل پارک هستیم و ورزش می‌کنیم به‌جای اینکه تا ساعت 12 ظهر خواب باشیم برنده بودن در کنگره 60 این قسمت هست و ما به نتیجه کاری نداریم به همین خاطر است که در کنگره می‌گوییم یا می‌بریم یا آموزش می‌گیریم ما قطعاً برنده هستیم که از اعتیاد بیرون آمده‌ایم و ورزش می‌کنیم و لذت می‌بریم این دستور جلسه به این دلیل آمده است تا به ما یاد دهد که هدف از ورزش کردن بردوباخت نیست بلکه رسیدن به‌سلامتی است انشالله همه بتوانیم در کنگره 60 ورزش کنیم و به تعادل برسیم نه اینکه بخواهیم اعتیاد را با ورزش درمان کنیم و اصلاً اعتیاد با ورزش درمان شدنی نیست و ورزش این قدرت را ندارد ما در کنگره 60 می‌گوییم ورزش مکمل درمان است و کاری می‌کند که سیستم ایکس ما فعال‌تر شود و به‌سلامتی و حال خوش برسیم بدانیم که مسئله اخلاق در کنگره خیلی مهم‌تر است و تاجایی اهمیت دارد که جناب مهندس می‌فرمایند یک هروئینی که اخلاق و ادب را رعایت می‌کند خیلی بهتر از فردی است که 10 سال رهایی دارد اما اخلاق را رعایت نمی‌کند و بدون اخلاق و ادب است، اگر بعد از 10 یا 20 سال رهایی اخلاق و ادب نداشته باشیم از دیدگاه جناب مهندس یک مصرف‌کننده بر ما ارجحیت دارد  و اگر می‌خواهیم در مراکز درمانی وقت و هزینه به هدر ندهیم باید آن‌وقت و هزینه را برای ورزش کردن بگذاریم.

موضوع دوم سالگرد دهمین سال رهایی ایجنت محترم آقای محمد علیرضایی عزیز هست که بنده این سالگرد را به خودشان و خانواده محترمشان و کل همسفران و مسافران کنگره 60 تبریک می‌گویم.

ایشان در سال 1386 وارد کنگره 60 در نمایندگی انقلاب شدند و باحالی بسیار به‌هم‌ریخته و خراب به کنگره آمدند و بسیار بداخلاق بودند  البته باید بگویم همه همین‌طور بوده‌ایم خود بنده و همه افراد وقتی به کنگره می‌آیند حال خوبی ندارند و این قدرت مثلث درمان اعتیاد در کنگره 60 و جناب مهندس است که افراد را از آن به‌هم‌ریختگی به آرامش و تعادل می‌رساند و سنگ سیاه سخت را نرم می‌کند، این اتفاق برای همه ما می‌افتد و برای محمد عزیز هم این اتفاق افتاد و محمد بعد از درمان تلاش کرد و توانست با موفقیت در امتحان در جایگاه کمک راهنمایی شروع به خدمت کند و در شادآباد تشکیل لژیون بدهد و افراد زیادی را به رهایی برساند و بعدازآن برای راه‌اندازی نمایندگی قم تلاش‌های زیادی کردند و اگر امروز در نمایندگی قم مصرف‌کنندگان زیادی در حال سفر هستند و به درمان رسیدند و خانواده‌های زیادی هم به سبب این مسئله به حال خوش رسیده‌اند، ایشان در این نمایندگی دو سال در جایگاه ایجنت خدمت کردند  و در حال حاضر نمایندگی قم یکی از نمایندگی‌های خوب در کنگره 60 هست و جناب آقای محمد علیرضایی به خاطر عملکرد خوبی که در نمایندگی قم داشتند به‌عنوان ایجنت نمایندگی کرج انتخاب شدند.

این را باید همه مسافران در کنگره در نظر بگیرند که ایجنت و دیده‌بان یک روز سفر اولی بودند و ایجنت و دیده‌بان به کنگره 60 نیامدند، بنده 20 سال پیش سفر اولی بودم، ایجنت های 10 سال آینده همین سفر اولی‌هایی که در حال  سفر هستند یا دیده‌بان‌های 20 سال آینده همین سفر اولی‌ها خواهند بود و بنده هم یک روز به‌عنوان تازه‌وارد به کنگره آمدم، راهنما انتخاب کردم  و درمان شدم  تا به اینجا رسیدم و خدا را شاکرم که این فرصت را در اختیارم گذاشته تا خدمت کنم.

انشالله شما هم جزء خدمتگزاران آینده باشید و این سعادت و لطف خداوند است که یک نفر به کنگره می‌آید و به رهایی می‌رسد، به قول جناب مهندس خداوند  لیاقت خدمت کردن را به هرکسی  نمی‌دهد آن‌هم در کنگره 60، چه جایی بهتر از خدمت کردن در این جایگاه و سعادتی بالاتر از این نیست یک خانواده‌ای که تمام زندگی آن ازهم‌پاشیده به کنگره می‌آید و در اینجا به درمان می‌رسد و رهایی و تعادل و خوشبختی را تجربه می‌کند.

انشالله خداوند توفیق خدمت کردن به همه را در کنگره 60 بدهد.

سپاسگزارم از اینکه به صحبت‌های من توجه کردید.

در ادامه گل رهایی توسط مرزبان محترم مسافر جواد به کسانی که به تازگی وارد سفر دوم شده به ایشان اعطا شد.


 مراسم پیمان ایجنت جدید مسافر آرش و تقدیر از ایجنت سابق مسافر محمد با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار شد.

تولد دهمین سال رهایی مسافر محمد

آرزویم این است که کنگره 60 و متد DST جهانی شود تا همه کسانی که از این بیماری رنج می برند به درمان برسند.

در ابتدا از کسانی که حضور به عمل‌آورده‌اند بسیار سپاسگزارم و از دوستان مشارکت‌کننده که حال دل خودشان را به بنده نسبت دادند هم تشکر می‌کنم.

بنده در سال ۸۵ وارد نمایندگی انقلاب شدم ، در آن دوره کشیدن سیگار داخل لژیون آزاد بود، به‌محض دیدن جناب آقای خدامی بند عشق بین ما متصل شد و شروع سفرم رقم خورد بعد از گذشت مدتی اولین لژیونی که در آن کشیدن سیگار ممنوع شد لژیون آقای خدامی بود، این موضوع را به فال نیک گرفتم و به سفر خود ادامه دادم.

جناب مهندس هر سه‌شنبه در میان به نمایندگی انقلاب سر می‌زدند و یک روز بنده تصمیم گرفتم که وقتی جناب مهندس تشریف آوردند خدمت مهمانداری را بگیرم تا در آخرین روزهای سفر خود در کنار مهندس باشم، کارها را انجام داده و منتظر شدم تا به‌محض ورود جناب مهندس به ایشان سلام و عرض ادب کنم اما وقتی‌که ایشان از پله‌ها بالا آمدند قبل از این‌که سرخود را بالا بیاورند فرمودند سلام علیکم  در آن لحظه هم خجالت کشیدم و هم آموزش گرفتم ازایشان.

استاد عزیزم لطف کردند و در مورد تخریب بنده چیزی نگفتند، این مهندسی بنیان گزار کنگره است که در این مکان تا جای ممکن سازندگی صورت بگیرد و همین‌طور فرصت‌ها و جایگاه‌های خدمتی برای بهتر شدن حال ما به‌طور یکسان بین همه اعضا تقسیم می‌شود و این تفکر بسیار هوشمندانه به‌ تمامی نمایندگی‌های کنگره صورت انتقال یافته است و ازاین‌رو فرقی نمی‌کند که فرد بیمار با چه میزان تخریب وارد کنگره می‌شود اگر طبق اصول پیش برود و در جایگاه‌های خدمتی، خدمتی را انجام دهد قطعاً به حال خوش رسیده و درمان خواهد شد.

به نظرم کسانی که خدمت‌گزار هستند نظرکرده‌های الهی هستند ازاین‌رو در مکانی به نام جمعیت احیای انسانی فعالیت و در آن خدمت به هم نوع می کنند. ما به قدری شاهد معجزات هستیم که به چشمشان عادی جلوه می‌کند ، این‌که همه‌ی ما شاهد هستیم که هر هفته تعداد زیادی از بند اعتیاد آزاد و رها می‌شوند و یا هر جمعه می‌بینیم افراد در پارک‌های سراسر کشور مشغول ورزش هستند نتیجه آموزش‌های درست کنگره وبه نوع خود معجزه  است.

تمامی خدمت‌ها باعث معجزاتی در زندگی و اطراف ما می‌شود همین‌که امروز در مقابل چشم صدها نفر سخنرانی می‌کنم یک تغییر بزرگ به‌واسطه خدمت کردن است و به این نتیجه می‌رسیم که اگر درراه خداوند بدون انتظار خدمت کنیم، دریافت ما بسیار بیشتر از تصورات است زیرا خداوند بسیار سریع الحساب است و به‌سرعت نتیجه خدمت را خواهد داد.

امروز بعدازاینکه آزمایش فالوآپ دهمین سال را دادم بعد از انجام آزمایش، پزشک مشاور اعتیاد کلینیک سؤال کرد که الآن چه حسی داری؟ درعین‌حال که باور این موضوع برایشان مبهم بود جواب دادم هیچی واقعاً هیچ مطلب یا موضوعی به ذهنم نیامد که در وصف حالم شرح دهم اما وقتی‌که از آزمایشگاه بیرون آمدم در مسیر به فکر فرورفتم که آیا پاسخی که دادم درست و حساب‌شده بود یا خیر اما حس واقعی‌ام در آن لحظه هیچ بود و در مورد احساسم چیز اشتباهی بیان نکرده بودم، این پاسخ یعنی پرونده‌ی اعتیاد برایم خیلی وقت است که بسته‌شده است.

واقعاً ما فراموش کرده‌ایم که روزی مصرف‌کننده بودیم روزی سیگار می‌کشیدیم و یا روزی فرزندان و اطرافیان خود را نمی‌دیدیم.

خداوند بزرگ را شاکرم که در زمانی متولد شدم که جناب مهندس زندگی میکنند و کنگره ۶۰ را بنیان گذاشتند و با آموزش‌های ایشان آشنا و زندگی خود را زیبا ساختم. از خانواده محترم جناب مهندس دژاکام و خانم شانی سپاسگزارم از راهنمای بسیار عزیزم کمال تشکر را دارم کما این‌که  تشکر از جناب مهندس بسیار دشوار است . همین‌طور از راهنمای بسیار عزیزم تشکر میکنم که در دوره‌ی درمان به مدت یک سال به بنده که اصلاً سفر نمی‌کردم سخت نمی‌گرفت و صبوری می‌کرد، اگر راهکارهای استاد عزیزم جناب خدامی نبود قطعاً به درمان نمی‌رسیدم، از دیده‌بان محترم جناب نمکی و دوست‌های لژیونی‌ام که از قم و ساوه تشریف آورده‌اند بسیار تشکر می‌کنم و سپاسگزارم از تمامی عزیزانی که به این جشن آمدند به‌خصوص مادر و خواهرم که برای اولین بار بعد از ۱۰ سال به کنگره آمدند و از برادر عزیزم که مسیر کنگره را به بنده نشان داد بسیار ممنونم و امیدوارم پدر بزرگوارم هرکجای این جهان هستی که هستند،سرافراز باشند. و این را بداند که قدردان تمامی زحماتش هستم هرچند مجال جبران نبود. از تمامی کسانی که در این جشن شرکت کردند  و تمامی اعضای مرزبانی که بخش عمده خدمات نمایندگی بر عهده‌شان بود،دفتر OT، دفتر سایت و تمامی کسانی که به هر نحوی خدمتی را انجام دادند بسیار سپاسگزارم و قدردانی می‌کنم   و در آخر به ایجنت جدید جناب آقای آرش جعفری تبریک عرض می‌کنم و برای ایشان و شما آرزوی موفقیت دارم.

از اینکه به صحبت‌های بنده توجه کردید سپاسگزارم.

 

عکاس: مسافر علی و سعید

تایپ: مسافر قاسم، وحید، رضا و مهدی

ارائه گزارش: مسافر پوریا

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات