درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا


سلام دوستان؛ فاطمه هستم همسفر محمد
وظیفه‌ی من در مقابلِ کنگره؛ مثلِ وظیفه‌ی من نسبت به کسی است که دوباره فرصتِ زندگی به‌من داده است. اگر یک مسئله‌ای در زندگی‌ برایم پیش بیاید و کسی به هر طریقی به‌من  کمک کند، من تا آخرِ عمرم خودم را مدیونِ آن  شخص می‌دانم و تا جایی که می‌توانم سعی می‌کنم جبران کنم.
حالا منِ فاطمه که روزهایم  مثلِ شب بود، شوهرم سه سال کارتن خوابِ پارکینگ بود و ... ! وظیفه‌ام درمقابلِ کنگره چیست؟ من تا زمانی‌که حقِ حیات دارم؛ هرکاری از دستم بربیاید برای کنگره انجام می‌دهم. هرچند مطمئن هستم کنگره  آن‌قدر توانمند است که نیازی به کمکِ من و امثالِ من ندارد، "من خودم و زندگی‌ام را که الان دارم، مدیونِ این سیستم می‌دانم و وظیفه‌ی خود می‌دانم که از هر نظر، توانایی انجام دارم، به کنگره و به تک‌تکِ اعضایی که خدمت می‌کنند کمک کنم و با جان و دل در جهتِ اهدافِ کنگره قدم بردارم."
هر روز با آرزو و عشق به این وظیفه‌ی مهم، چشم‌هایم را باز می‌کنم.


سلام دوستان؛ فاطمه هستم همسفر رضا
من در ابتدا که واردِ کنگره شدم، در برقراری ارتباط با افراد، خیلی مشکل داشتم و دچارِ بدبینیِ زیادی بودم. خوب زندگی ما دچارِ آشوبِ زیادی بود و بیشتر از این‌که این آشوب‌ها بیرونی باشد، من دچارِ گره‌های درونی بودم که خیلی باعثِ آزارم بود. من حتی اعتماد به‌نفسِ صحبت کردن نداشتم و "کنگره با درمانِ مسافرم و من، به زندگی ما آرامشِ نسبی بخشید و با آموزشِ دروسِ جهان‌بینی؛ من این توانایی را پیدا کردم که مشکلات و گره‌های درونی را که داشتم پیدا کنم" و این یعنی حلِ نصفِ مشکلات، چون بزرگ‌ترین مشکلِ انسان جهل و ناآگاهیِ خودِ انسان است.
من هنوز نتوانسته‌ام کمکِ شایانی به کنگره داشته باشم، در حالِ حاضر رابطِ وبلاگ هستم و در پارکِ طالقانی ورزش‌بان هستم و به لطفِ خداوند در امتحانِ کمک‌راهنمایی قبول شدم و از خداوند خواستارم که خیلی زود کمبودهایی که دارم برطرف شود و من بتوانم در این بخش هم خدمت کنم ولی هنوز موفق نشدم. کمکِ من به کنگره خدمت کردن در تمامِ سطوح است که امیدوارم بر اساسِ خواسته‌ی خودم، خداوند فرمانِ آن را صادر کند.


سلام دوستان؛ معصومه هستم همسفر
کنگره به‌من کمک کرد تا یاد بگیرم؛ وابستگی‌هایم را کم کنم، صبور باشم، قبل از انجامِ هر کاری خوب تفکر کنم، امیدوار باشم، به اطرافیانم عشق بورزم و از کسی توقعی نداشته باشم.
"کنگره به‌من کمک کرد تا طعمِ شیرینیِ زندگی‌ام بیشتر و بیشتر شود."
کنگره به‌من کمک کرد تا یاد بگیرم؛ زندگی همین گذرانِ فراز و نشیب‌هاست. گذران تاریکی‌ها و رسیدنِ به روشنای‌هاست‌‌‌‌.
من و همسرم یک سفر اولی هستیم و تا به این لحظه نتوانستیم به کنگره کمک کنیم، ولی تصمیم گرفتیم که در آینده‌ای نه چندان دور، با کمکِ خداوند از خدمت‌گزاران کنگره باشیم تا بتوانیم به افرادی که در دامِ اعتیاد هستند و نیاز به کمک دارند کمک کنیم.
پس تلاش می‌کنیم تا به هدفمان برسیم.


سلام دوستان؛ اعظم هستم همسفر
موجیم وصلِ ما از خود بریدن است
ساحل بهانه‌ای است رفتن رسیدن است
در طراحی و خلقتِ انسان؛ خصلتِ فراموشی وجود دارد که این فراموشی هم می‌تواند جنبه‌ی مثبت داشته باشد و هم جنبه‌ی منفی.
اما من باید به‌عنوانِ یک انسان؛ با ابزاری که در اختیار دارم، همیشه جنبه‌ی مثبت آن را بنگرم و اگر به‌حالِ خوب، به نور و روشنایی، به جایگاهِ بالا و یا به قدرت و ثروت رسیدم، نباید عوامل و کسانی که دست مرا گرفتند و مرا یاری کردند را هرگز فراموش کنم و بدانم که من نیز مسئولیتی در قبالِ آن‌ها خواهم داشت.
در موردِ دستور جلسه‌ی این هفته که کمکِ من به کنگره و کمکِ کنگره به‌من است؛ جناب مهندس دژاکام، این بزرگ‌مردِ مملو از دانش و تفکراتِ عمیق، یک مثلثِ بسیار زیبا ترسیم کردند که ما نیز در هر موضوعی از زندگی می‌توانیم آن‌را برای خود ترسیم کنیم.
یک ضلعِ مثلث، کمکِ من به کنگره و ضلعِ دیگر، کمکِ کنگره به من و قاعده‌ی مثلث موضوعِ مربوطه می‌باشد.
وقتی با هدفِ درمانِ اعتیادِ همسرم، واردِ کنگره شدم در آن‌زمان فقط دو ضلع را متوجه می‌شدم، کمکِ کنگره به‌من و موضوعِ اعتیادِ مسافرم.
اما با گذشتِ زمان؛ متوجه شدم که طیفِ وسیعی از انواعِ کمک‌ها در درونِ ضلعِ کمکِ کنگره به‌من وجود دارد، چه به لحاظِ فردی و چه به لحاظِ اجتماعی.
"من معتقدم؛ کمک‌هایی که کنگره به هر فردی می‌کند، در کلمات نمی‌گنجد تا انسان بخواهد حس وحالش را از این کمک‌ها به‌زبان بیاورد."
اما در ادامه؛ کمک‌هایی که من می‌توانم به کنگره داشته باشم، اولین قدم این است که قدرشناس و سپاس‌گزار باشم و با تمامِ وجودم این محبت‌ها و کمک‌ها را احساس کنم، اهمیت آن‌ها را بدانم، سربازِ خوبی برای کنگره ۶۰ و جنابِ مهندس دژاکام باشم، ولو این‌که حتی دستِ یک نفر را از تاریکی بگیرم و با تمامِ محبت و عشقم، به او یاری برسانم، تا او هم معنای نور و روشنایی را درک کند و این زنجیر همیشه در هستی و نیستی ادامه‌دار باشد.
متشکرم.


سلام دوستان؛ طلعت هستم همسفر
دستور جلساتِ هفتگیِ کنگره ۶۰ هر کدام بر اساسِ حکمت انتخاب شده‌اند و موضوعاتی هستند که آن‌قدر اهمیت دارند که در این لیست قرار گرفته‌اند.
در کتابِ شریف آمده است؛ انسان فراموش‌کار است و به ربِ خویش، ناسپاس است.
گاهی اوقات ما فراموش می‌کنیم که در دریای نور و رحمتِ کنگره ۶۰ نعمتِ بی‌حساب می‌خوریم. مانندِ ماهی که در آب است و وجود و ارزشِ آب را حس نمی‌کند.
اگر ما به‌یاد بیاوریم که چه‌گونه قبل از ورود به کنگره در جستجوی کور سویِ نوری، چه‌گونه در ناامیدی و سردرگمی بودیم و یا همین الان به کسانی‌که از این اقیانوسِ رحمت بی‌بهره‌اند، نگاهی بیاندازیم، آن‌گاه به‌یاد خواهیم آورد که کنگره به‌ما چه داده است.
"ما در کنگره؛ روزیِ بی‌حساب می‌خوریم و این تعریفی از خودِ بهشت است. این‌که من چه‌قدر بهره می‌برم، به ظرفیت و خواستِ من بستگی دارد، وگرنه کنگره دریای بی‌کرانِ رحمت و نعمت است."
تمامِ آن‌چه بی‌چشم‌داشت در کنگره‌ به انسان داده می‌شود، تمامِ چم و خم‌های راهِ زندگی، نشانه‌گذاریِ مسیر، نشان‌دادنِ تله‌ها و بیراهه‌ها، همه آن‌چه به‌عنوانِ جهان‌بینی یاد می‌گیریم، شناختِ حقه‌های نفس و گره‌ها و راهِ‌حلِ گشودنِ آن‌ها، هر کدام گنجی است که قیمتی ندارد.
من باور دارم؛ یک گره می‌تواند انسان را تا اعماقِ سیه‌روزی ببرد و او را طعمه‌ی دستِ نیروهای اهریمنی کند.
تمامِ آن‌چه در مکتوبِ عشق؛ تحتِ عنوانِ چهارده وادی، به‌ما آموخته می‌شود، به گفته‌ی بنیانِ محترمِ جهان‌بینی؛ مانندِ پل‌های نیرومندی هستند که در اختیارِ ماست.
کنگره؛ محبت، آبرو، ارزشمندی، امید و زندگی است. به‌قولِ عزیزی؛ گویی کنگره به‌ما فرصت می‌دهد که بیاموزیم و گره‌های خود را بگشاییم و در خلالِ این حرکت، به راهِ خود ادامه می‌دهد.
آن‌چه ما در کنگره تحتِ خدمت انجام می‌دهیم؛ در واقع فرصتِ گشایش و رحمت برای خود ماست. فرصتی که از ابتدا تا اکنون، بی‌مانند است.
ما باید مانندِ دانه‌های زنجیر؛ دست در دستِ هم باشیم و در آبادی و استحکامِ بنایی که خانه‌ی حیات و امیدِ همه‌ی ما و همه‌ی آن‌هایی که در راه هستند بکوشیم.


گردآوری: رابطین وبلاگ، همسفر خانم فاطمه، همسفر خانم سارا، همسفر خانم نازنین؛ لژیون خانم آنی کماندار (لژیون ششم)

تایپ و ارسال: همسفر وفا، لژیون خانم آنی کماندار (لژیون ششم)

همسفرانِ نمایندگیِ آکادمی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات