درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا
سه شنبه 17 دی 1398 :: نویسنده : همسفر زیبا       

به نام قدرت مطلق الله

جلسه یازدهم ازدوره سیزدهم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران کنگره 60نمایندگی سهروردی به نگهبانی کمک راهنمای محترم"مسافر محمدواستادی دیده‌بان محترم"مسافرکامرانو دبیری"مسافرحسین"با دستور جلسه"جهان بینی در ورزش"در روز پنج شنبه مورخ 12 دیماه 1398 رأس ساعت 17 آغازبکار نمود
جهان‌بینی در ورزش نیز بسیار لازم است همین ورزش که در مفهوم لغوی نیز دارای انرژی است اگر مسئله جهان‌بینی در آن مورد توجه قرار نگیرد خود به مسئله‌ای حل نشدنی تبدیل می شود...

سخنان استادمحترم:

خدا را شکر که نمایندگی سهروردی روندصعودی و پیشرفت خیلی خوبی داشته در این مدتی که من در خدمت عزیزان این شعبه نبودم و آقای محمد مسئولیت این شعبه را برعهده گرفتند و این نشان دهنده هماهنگ بودن بچه های سهروردی با همدیگر است از این بابت من از محمد عزیز و مرزبانان و همچنین کمک راهنمایان خوب و خدمتگزاران شعبه کمال تشکر را دارم و همچنین بچه هایی که در قسمت OT و نشریات و همچنین خدمتگزاران در بخش همسفران تشکر می‌کنم و انشالله به زودی شاهد تشکیل لژیون های جدید سهروردی در قسمت مسافران و همسفران باشیم. به دلیل کمبود وقت من مستقیم می روم سراغ دستور جلسه هفتگی ؛ ما در کوچک ترین زوایای زندگی خود نیازمند نگاه به آموزش‌های مباحث جهان‌بینی هستیم توانایی، درک حواس و ادراک ما در جهان وابسته به مسئله جهان بینی می باشد.

اینکه آقای مهندس ضلع گم شده ترک های ناموفق را  جهان بینی می دانند بسیار گزینه‌ای ریشه ای است یعنی وجود و نگاه شخص به مسئله جهان‌بینی به او کمک می‌کند تا نگاه و درک خود نسبت به اطراف و جهان خود را با توجه به جهان بینی در هر مسئله‌ای که به آن توجه کرده است بهبود ببخشد. اگر مسافران در کنگره ۶۰ به ابعاد جهان‌بینی توجه نکنند حتی اگر رها شده باشند باید به جرات گفت که زحمت چندانی نکشیده‌اند و به آن نقطه مورد نظر کنگره نرسیده‌اند چراکه مانند کسی هستند که فقط مواد مخدر را قطع کرده و فقط قطع مصرف کرده است و با آن نوع نگاه غلط ، که سازنده مسیر اشتباهی بود ، که ما را وارد مسئله اعتیاد کرد. امروز که قطع مصرف هم کرده است حال خوشی نخواهد داشت پس جهان‌بینی لازمه زندگی ماست، حتی از نظر من در روش راه رفتن نیز باید خود را نشان دهد . جهان‌بینی در ورزش نیز بسیار لازم است همین ورزش که در مفهوم لغوی نیز دارای انرژی است اگر مسئله جهان‌بینی در آن مورد توجه قرار نگیرد خود به مسئله‌ای حل نشدنی تبدیل می شود.

برای مثال نبود جهان‌بینی در فردی که تازه به ورزش روی آورده و مسیری که جلوی وی قرار دارد در حالت معمولی ده سال زمان می برد تا به نقطه‌ای خاص در آن رشته ورزشی برسد ،ولی به خاطر نبود جهان‌بینی در رفتار و حرکت او یا باعث تعجیل یا کم کاری می شود که هر کدام به طور خاص به شخص آسیب وارد می‌کند به همین شکل استفاده از مواد نیروزا و استروئیدها به شکلی بی برنامه نیز به واسطه نبود جهان بینی به وجود می آید. در مورد ورزش باید گفت که مهمترین دلیل ایجاد آن احساس تعلق کردن به گروه و انجام وظایف شخص در گروه است که باعث می‌شود شخص در زمان درمان با ارتقا یافتن در زمینه جهان بینی ورزش و تعلق خاطر یافتن به اینکه من عضوی از این گروه هستم و با انجام وظایف خودم در گروه باعث افزایش بازدهی در شرایط گروهی خواهم بود که به عزت نفس و اعتماد به نفس ،خود شخص نیز کمک شایانی خواهد کرد.

باعث افتخار است که ما به زودی زود جشن همسفر را در تمامی شعب خواهیم داشت که از همین جا پیشاپیش به همسفران محترم تبریک می‌گویم ما اگر نوع رفتار با همسفر را در زندگی خودمان پالایش نکنیم یا جهان‌بینی مورد نیاز را فرا نگرفته باشیم تا بتوانیم رفتارمان را آنالیزکنیم و تغییر بدهیم؛ بدون شک به مشکل بر خواهیم خورد . مسئله آموزش و یادگیری که یک ساعت و نیم در کنگره هستیم و فرا می گیریم ،آیا ما آنها را در زندگی و اجتماع به اجرا در می آوریم یا خیر. زندگی عامیانه ما حتی  در کوچک ترین قسمت های آن که دچار مشکل می‌شود با توجه به جهان‌بینی و علم ما که آموخته‌ی ما در کنگره ۶۰ می باشد قابل پیگیری و رفع می‌باشد چرا که مسئله جهان‌بینی در کنگره ۶۰ بسیار وسیع و پوشش دهنده بسیاری از قسمت‌های هستی ما می باشد.

اگر ما گزینه جهان‌بینی را مدنظر قرار داده بودیم و در زوایای مختلف زندگی به کار برده بودیم خیلی از مشکلات در دوران بهبود برای ما به وجود نمی‌آمد هر مسئله‌ای در زندگی نیازمند جهان‌بینی خود آن مسئله است و علم مورد نظر خود را طلب می‌کند. در خانواده با همسر و نوع رفتار با خانواده هم نیازمند جهان بینی خاص خود است . ارتباط ما با آنها اگر هم راستا با جهان بینی رفتار با همسفر باشد خیلی مشکلات پدید نمی‌آید که بخواهد نیازمند رفع باشد .حضور ما در کنگره ۶۰ و روابط ما با افراد حاضر در کنگره 60 باعث تغییر رفتار ما به همین سو خواهد شد چرا که زمان مصرف مواد مخدر نیز رفتار ما در هر لحظه‌ای متاثر از رفتار به قول خودمان پا منقلی بود. و امروز تولد پنجمین سال رهایی مسافر محترم و راهنمای گرانقدر محمد می باشد که این زمان پر شگون و پر نور را به آقا حسین راهنمای محترم ایشان و در راس جناب آقای مهندس حسین دژاکام وهمه شماعزیزان تبریک می گویم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic