درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : همسفر زیبا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
یاس سفید
وب لژیون کمک راهنمای همسفر زیبا
شنبه 16 آذر 1398

دستور جلسات هفتگی را ابتدا

باید از زبان بنیان کنگره 60 بشنویم

+
1
4
کارگاه آموزشی کنگره60 نمایندگی بهشهر با استادی دیده بان علی خدامی و دستور جلسه بنیان کنگره60

اولین جلسه از دور بیستم از سری کارگاه های عمومی کنگره 60 روزهای پنجشنبه نمایندگی نیما یوشیج بهشهر با استادی دیده بان محترم تحقیقات کنگره 60 جناب آقای خدامی و نگهبانی مسافر ابراهیم و دبیری مسافر حمید با دستور جلسه ( نقش سی دی ها و نوشتن آن در آموزش ) در تاریخ 98/09/14 ساعت 17 آغاز به کار نمود.

 

 


خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان علی هستم یک مسافر.
تشکر میکنم از دوستانی که نوشتارها را قرائت نمودند و همچنین دبیر محترم که خلاصه جلسه قبل را قرائت نمودند ، من خیلی خوشحالم که خداوند توفیق دادند که امروز بتوانم بیایم ودر شعبه بهشهر حضور داشته باشم، خیلی خیلی خوشحالم و خداوند را سپاس می گویم. فقط یکبار چند سال پیش با آقای سلامی آمده بودیم که یک همایشی بود که اینجا هم آمدیم که آن موقع فقط زمینی بود و بچه ها در حال ساخت و ساز و تلاش بودند. اما توی این چند سال فرصت نشد که بیام خدارو شاکرم که امروز این توفیق شامل حال من شد که بیام و پیشرفت اینجا رو از نزدیک ببینم ، به سهم خودم تشکر میکنم از همه بچه هایی که توی این چند سال زحمت کشیدند و خدمت کردند تا این شعبه به اینجا برسه ، دوستانی که من می شناسم آقای عموزاد آقای یوسفی و آقا بهرنگ و دوستان دیگری که خیلی زحمت کشیدند برای اینجا ، انشاالله که ما هم شاکر و قدردان این زحمات باشیم و البته نگهدارنده و حافظ آن هم باشیم.
 
 
 
هفته بنیان را به همه عزیزان تبریک میگویم ، هفته آینده دستور جلسه هفته بنیان کنگره 60 است و اگر صحبت های روز چهار شنبه را گوش کرده باشیم یک مقداری در جریان مسائل قرار گرفته ایم .  دستور جلسه  هفته آینده بنیان کنگره 60 است بنیان کنگره 60 هم که می دانیم سر آغاز فعالیت کنگره 60 است.
این را داخل پرانتز بگویم که حتما صحبت های روز چهار شنبه آقای مهندس را گوش کنید ، یعنی همان قدری که سی دی ها مهم هستند و در مورد آنها تاکید میشود جلسات روز چهار شنبه آقای مهندس را حتما توی سایت بروید و مطالعه کنید و فایل صوتی آن هم گوش کنید. خیلی مهم است این که ما بدانیم آقای مهندس در خصوص دستور جلسه چه چیزی می گویند و هیچ وقت این را از دست ندهید.
ما در کنگره 60 نمی گوییم بنیاگذار کنگره 60 ، میگوییم بنیان کنگره 60 . از کلمه بنیانگذار استفاده نمی کنیم از کلمه بنیان استفاده می کنیم ، آقای مهندس خودشان بنیان کنگره است و کاری را انجام دادند که اگر انجام نداده بودند الآن نه کنگره 60 بود و نه هیچکدام ازما اینجا بودیم و خدا می داند که هر کدام از ما کجا بودیم.
من اگر از خودم بخواهم بگویم ، من وقتی مصرف کننده بودم و بهم ریخته و از همه جا رانده و مانده بودم ، اگر در کنگره 60 درمان شدم و به رهایی رسیدم و به اینجایی که الآن هستم رسیدم، همه اینها را مدیون آقای مهندس هستم ، مدیون کنگره 60 و مدیون ساختار کنگره 60 هستم و اگه الآن نبود خدا می داند .....
 
 
 
 
من وقتی فکر میکنم که اگر کنگره 60 نبود من الآن کجا بودم ، هیچ تصویری به ذهن من نمی رسد ، اصلا تصویر بدبختی هم نمی‌آید ، سیاه مبهم تاریک ، هیچی واقعا توی ذهنم نمی آید که الآن کجا بودیم و چه کار می کردیم. شاید برای خیلی از ما این طوری باشد که حتی تصویر سازی که الآن توی چه بدبختی بودیم آن هم برای ما ممکن نیست، یعنی آنقدر سیاهی آن پررنگ  و عمیق است . بهرحال بایستی سپاسگذار خداوند باشیم و تبریک بگوییم به آقای مهندس و خانواده محترمشان که واقعا زندگی خودشان را وقف ما کردند و ما هرچه داریم از برکت این خانواده داریم .
خیلی فداکاری کردند ، خیلی سختی تحمل کردند، از خیلی خواسته های خودشان گذشتند تا کنگره 60 به اینجا برسد و ما الآن در شهرستان های مختلف شعبه داشته باشیم . فکر کنیم که از کجا به کجا رسیدیم؟ ببینید چه راه طولانی طی شده است ، چه افرادی خدمت کردند تا الآن من و شما اینجا باشیم ، روز اول زمانی که آقای مهندس شروع کردند هیچ چیزی نبود کنگره 60 یک صندلی از خودش نداشت ، یک اتاق بود توی یک ساختمانی مربوط به جمعیت مبارزه با مواد مخدر بود، یک اتاق 12 متری کوچک به آقای مهندس دادند یک میز و چند تا صندلی دادند یک شمعی روشن کردند و یک روز سه شنبه ساعت 4 بعداز ظهر در سال 1378 اولین جلسه کنگره 60 را با 7 یا 8 نفر شروع کردند و هرکس هم که از دور میدید می خندید و مسخره می کردند ، میگفتند چندتا معتاد آمده اند دور هم نشسته اند و یک شمع هم روشن کردند و برای خودشان دست می زنند، مسخره می کردند .
چی شد که یک اتاق و یک صندلی آن هم برای کنگره 60 نبود الآن به جایی رسیده که بیش از 80 هزار نفر عضویت دارد ، بیش از 60 تا نمایندگی دارد، 20 الی 30 تا ساختمان مستقل دارد و به جایی برسد که NJO برتر کشور شناخته شود، برترین تشکل اجتماعی شناخته شود، بیش از 25 هزار نفر رها شده باشند ، باشگاه های ورزشی متعدد داشته باشد ، طوری عمل بکند که واقعا همه حیران بمانند که کنگره 60 دارد چه کار می کند؟ چه نظمی ، چه توانی ، چه قدرتی ، این ها مگر کارهای کمی است .
یا همین اجرایی کردن روش Dst توسط آقای مهندس ، روز اول اجرای این روش کار کمی نبود ، صحبت های چهارشنبه آقای مهندس را گوش کنید ، توی یک زمانی مهندس آمد گفت تریاک داروی درمان اعتیاد است که تریاک جرم بود ، معتاد را می گرفتند و بازداشت می کردند ، جزیره و زندان می بردند ، چه کسی جرات می کرد اسم تریاک را بیاورد؟ که بگویی تریاک و بعد دست هم برایت بزنند، بگویی تریاک داروی درمان اعتیاد؟!! واقعا کار بزرگی انجام دادند، خیلی شهامت داشتند آقای مهندس، خیلی همت عالی و همت بلندی داشتند ، البته خودشان می گویند خواست و فرمان خداوند است و واقعا هم فرمان خداوند بود. بهرحال خیلی کار بزرگی انجام شد، بروید اینها را بخوانید بچه ها اگر کنگره ای هستید بدانید که کنگره از کجا شروع کرد و به کجا رسید، اگر من الآن یک عضوی از نمایندگی شعبه نیما یوشیج بهشهر هستم بدانم در شهرهای دیگر چه خبر است و بدانم کنگره 60 چندتا شعبه دارد و چه زمانی شروع به کار کرده اند. چه جوری و با چه شرایطی شروع کردند ، باید از این ها اطلاع داشته باشیم و بهترین راه آن هم گوش کردن سی دی ها و منابع آموزشی کنگره 60 را مسلط باشیم ، به هیچ عنوان صحبت های روزهای چهار شنبه آقای مهندس و دستور جلسات را ازدست ندهیم .
 
 
 
 
 
این دستور جلسات خیلی مهم هستند، اگر یک دستور جلسه را از دست بدهید مثل این می ماند که یک شاخه یا یک بخشی از دانش کل کنگره را از دست داده اید. اگر این همه هزینه می شود تا یک سالن داشته باشیم و اینجا نشسته ایم برای چیست؟ اسم آن کارگاه آموزشی است. می خواهیم در مورد چه چیزی صحبت کنیم؟ در خصوص دستور جلسه هفتگی، پس دستور جلسه هفتگی مهم ترین خوراک آموزشی هفتگی ما است ، در کل شعبات سراری کنگره 60 چند هزار نفر همین الآن نشسته اند و دارند در مورد همین دستور جلسه هفتگی صحبت و مشارکت می کنند و دستور جلسات هم اولین مشارکتی می خواهی در مورد آن انجام بدهی ، مشارکت آقای مهندس دژاکام است نه مشارکت من یا مشارکت اشخاص دیگر، در خصوص دستور جلسات اولین مشارکتی بایستی گوش بکنیم مشارکت آقای مهندس است ، ببینیم آقای مهندس چهار شنبه در خصوص دستور جلسه چه جیزهایی گفته اند، چه کسی بهتر از آقای مهندس و بهتر از بنیان کنگره 60 می تواند راجب دستور جلسه صحبت کند؟ 
اگر خط و مشی اولیه دستور جلسه هفتگی را  از زبان بنیان کنگره 60 شنیدید آنوقت خوب می دانید که الآن چه چیزی باید بگویید و میدانید که چه چیزی مهم است و چه چیزی مهم نیست، اما اگر صحبت های آقای مهندس را گوش نکنیم مثل این است که صحبت های  اصلی جریان آموزشی خود را از دست داده ایم ، این را به هیچ عنوان از دست ندهید . بهرحال هفته آینده در خصوص دستور جلسه هفتگی (( بنیان کنگره 60)) بیشتر صحبت خواهد شد انشاالله که خداوند به ما توفیق بدهد که شاگردان خوبی برای کنگره 60 و بنیان کنگره 60 باشیم ، رهایی های خوبی داشته باشیم و آن چیزی که بنیان کنگره 60 از ما می خواهد انشالله در همانم سطح باشیم.
و اما دستور جلسه این هفته : نقش سی دی ها و نوشتن آنها بود.
الآن مهمترین موضوع آموزشی کنگره 60 که داریم راجب آن بحث میکنیم و روی آن کار می شود همین مسئله نوشتن سی دی ها است، که الآن سراسری شده است . سفر اولی که سفر میکند و به سفر دوم میرسد ، همسفر هم همراه مسافرش سفر میکند ، همسفر تماشاچی نیست ، همسفر بایستی پا به پای مسافر سفر کند ، یعنی تغییر بکند و تغییر جایگاه بدهد از نظردرونی، تغییر دیدگاه و اندیشه . 
واین روند آموزش با نوشتن سی دی ها پیش می رود ، بایستی 40 تا سی دی را نوشته باشد تا بشود همسفر سفر دومی، سفر اولی ها هم همینطور بایستی 40 تا سی دی خود را بنویسند . راهنما ، مرزبان، ایجنت ، دیده بان همه در کنگره 60 بایستی سی دی های خودشان را بنویسند ، دیگر شده یک خط آموزشی ثابت و برای همه هم صادق است. من خودم راهنما هستم و لژیون هم دارم نمی دانم چه اتفاقی برای یک سفر اولی می افتد و این سی دی نوشتن چه کار می کند، که این قدر حال سفر اولی خوب می شود. 
راهنما ها می دانند که من چه میگویم ، آن سفر اولی هایی که سی دی های خود را می نویسند و یک دفتر خوشکل و مرتب را نشان راهنما خودش می دهد و راهنما هم ورق می زند و می بیند که همه مطالب را کامل نوشته است و بعدش هم امضاء می کند ، حال آن سفر اولی اصلا یک جور دیگری است و یک حس دیگری دارد ، اینقدر این سفر اولی هایی که سی دی را کامل می نویسند حالشان خوب است اینقدر حالشان خوب است و سطح انرژی آنها بالاست ، حالا چه سفر اول باشد و چه همسفر باشد. به قدری بچه هایی که سی دی می نویسند و جلو می آیند حالشان متفاوت است که واقعا من نمیدانم این چه مکانیزمی است، شاید حداقل این باشد که همه ما دوست داریم آقای مهندس را از نزدیک ببینیم و چند دقیقه کنار آقای مهندس بنشینیم ، خب تو که داری سی دی می نویسی 2 ساعت کنار آقای مهندس هستی ، انگار که مستقیم داری این انرژی را از آقای مهندس دریافت می کنی و واقعا هم میگیرید و برای همین است که اینقدر حالش خوب است و سطح انرژی بالایی دارد.
برخی سفر اولی ها خیلی حالشان خوب است و خیلی انرژی دارند ، من چون خودم سروکار دارم ، دارم از واقعیتی که خودم درک کرده ام میگویم، اینقدری که برخی اوقات یک سفر اولی بهت انرژی می دهد هیچ چیزی بهت انرژی نمی دهد، اما نه همه سفر اولی ها ، سفر اولی هم هست که همه انرژی آدم را میگیرد، ولی بعضی از سفر اولی ها آنقدر حالشان خوب است و سطح انرژی بالایی دارن این ها همان کسانی هستند که تکالیف خود را به نحو احسن انجام میدهند ، سی دی ها را منظم مینویسد ، سر لژیون مرتب حاضر می شود، مشارکت می کند، خدمت می کند ، آری اینها خیلی حالشان خوب است.
بهرحال خیلی مسئله مهمی است من نمی دانم دیگر از چه کلماتی استفاده کنم برای اهمیت سی دی ها و نقش نوشتن آنها در درمان ، فقط می توانم بگویم که این را از دست ندهید. حتما برای سی دی نوشتن وقت بگذاریم و انشاالله روز رهایی هم دفترهایمان را ببریم پیش آقای مهندس و آقای مهندس هم برایمان امضاء نمایند و می نویسند مبارک است و این مبارک خیلی با ارزش است چون تمام زندگی ما مبارک می شود و سرشار از برکت و عشق می شود .
اگر می آییم کنگره 60 حالمان خوب میشود این خوب شدن الکی نیست، جادوگری نکردیم که ، یک اتفاقی افتاد و یک فرآیندی طی شد ، یکسری چیزها را یاد گرفتیم ، یادگرفتیم که تغییر کردیم و این تغییرات باعث تبدیل می شود و تبدیل هم باعث ترخیصت می شود از دنیای اعتیاد. واین یادگرفتن نتیجه نوشتن همین سی دی ها است . به خاطر همین یادگرفتن ها است که درون خانه هم رفتارهای ما تغییر می کند . خوش برخورد می شویم مثل گذشته دیگه با بچه و همسرمان بد صحبت نمیکنیم ، حالا چه مسافر و چه همسفر. خوش اخلاق می شویم توی خانه ، و خانه از آن جهنم به بهشت تبدیل می شود، توی رانندگی رفتار ما عوض می شود و بوق الکی نمی زنیم و دیگه آشغال بیرون نمیریزیم، آدم خوب و آرامی شدیم ، خوشحالیم و سطح انرژی یمان بالاست اینها به خاطر یاد گرفتن های ماست . به ما یاد دادند و مهمترین اها هم همین سی دی ها است. انشالله که بتوانیم در این قسمت موفق و قوی عمل کنیم و انشالله نتیجه آن را هم ببینیم. من دیگر بیش از این وقت شما را نمی گیرم ، می رویم برای مشارکت تا دوستان مشارکت نمایند و ما هم از آنها یاد بگیریم. خیلی متشکرم که به صحبت های من گوش کردید.       
 
 
 
 
 
 
 
 
مرزبان کشیک : مسافر کیومرث
 
تهیه گزارش : مسافر علی اکبر (لژیون پنجم)
 
تنظیم گزارش : مسافر حسین (لژیون یکم )
 
 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic